رسالت خبرنگاران روشنگری پیرامون موقعیت حال حاضر کشور است

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “رسالت خبرنگاران روشنگری پیرامون موقعیت حال حاضر کشور است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» مدیرکل بنیاد حفظ کارهای و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار ضمن تبریک این روز به خبرنگاران، اظهار داشت: اگر ساخته نشویم، نمی‌توانیم بسازیم و مدیریت کنیم. یکی از خصوصیاتی که منجر شد امام راحل به اشتراک امت اسلامی پرطرفدار شوند، اخلاص ایشان بود؛ بدلیل آنکه هرچه را برای خدا بخواهی و خدا را ناظر بر اعمال خود بدانی، درست رفتار می‌کنی.

وی به خاطره ای از امام (ره) اشاره و گفت: آیت‌الله بهاءالدینی روایت می‌کرد که من و امام راحل در یک حجره بودیم، هر روزه یک غذا برای ۲ نفرمان تهیه می‌کردیم. من هر بار که طلبه‌ها از کنار حجره می‌گذشتند و سلام می‌کردند، از آن‌ها برای صرف ناهار دعوت می‌کردم، با اینحال امام (ره) تنها به طلبه‌ها سلام می‌کردند. روزی از امام راحل پرسیدم که چرا شما از طلبه‌ها دعوت نمی‌کنید که با ما در غذا شریک شوند. ایشان فرمودند «درصورتی که شرایط این امر را نداریم، تعارف نمی‌کنیم. این کار درست نیست.»

سردار کارگر با بیان این که مبنای انقلاب اسلامی، تقوای الهی است، گفت: اگر امروز با مشکلاتی در کشور مواجه هستیم، به این دلیل است که هر آنچه را که اسلام گفته است، به آن رفتار نکردیم. باید به سبک زندگی اسلامی بازگردیم. هر شخصی که در کشور مسوولیت بالاتری دارد، باید تقوای الهی بیشتری هم داشته باشد. تربیت آقازادگی در کشور خلاف تقوای الهی است.

حتما بخوانید   افتتاح کنفرانس تصویر «از ایشان که می‌گویم ...»/ روایتی تصویری از نوجوانی تا رحلت امام خمینی (ره)

مدیرکل بنیاد حفظ کارهای و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با سفارش بر خواندن روزی یک صفحه از نهج البلاغه، عنوان کرد: اگر به بیانات امام علی (ع) در نهج البلاغه دقت کنیم، متوجه می‌شویم که به نحوی در این بیانات به مشکلات حال حاضر ما اشاره شده است؛ پس اگر به خوبی به فرمایشات امام علی (ع) توجه می‌کردیم، هم‌اکنون به جای اینکه امید عده ای‌ها به آمریکا باشد، به خداوند متعال بود.

وی ادامه داد: در لحظه جنگ ما سیم‌خاردار وارد می‌کردیم و به بیگانگان وابسته بودیم؛ با اینحال امروز ما متهم به صادر کردن موشک به دیگر کشورها می‌شویم. ما امروز با آمریکا در حال یک نبرد همه‌جانبه هستیم و در تمام این نبردها آمریکایی ها بازنده بوده اند؛ با اینحال جرات اقدام نظامی علیه ایران را ندارند؛ چون ما یک کشور توانمند هستیم. آمریکا قبل از این در تمام عرصه‌ها از ایران شکست خورده است و جمهوری اسلامی روز به روز در حال پیشرفت است.

مدیرکل بنیاد حفظ کارهای و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه برای حل مشکلات امروز باید دست به دست هم بدهیم، تصریح کرد: در لحظه جنگ خزانه مالی کشور خالی بود؛ با اینحال امروز ما چنان توانمند هستیم که از سوریه، عراق و دیگر کشورهای منطقه خدمات رسانی می کنیم.

سردار کارگر خاطرنشان کرد: آمریکا درصدد ایجاد احساس ناامیدی به اشتراک مردم و ناتوانی در مسوولان است. بعضا ما از توانمندی‌های خودمان در کشور بی‌اطلاع هستیم؛ اگر مسوولی احساس ضعف می‌کند، از بی‌عرضگی خودش است.

مدیرکل بنیاد حفظ کارهای و نشر ارزش‌های دفاع مقدس پیرامون تحریم‌های آمریکا علیه ایران، گفت: آمریکا ۴۰ سال است که ما را تحریم کرده است و این مسئله چیز تازه ای نیست. تفکر بسیجی ما را امروز به این درجه از علم و پیشرفت رسانده است.

حتما بخوانید   توجه مستمر رهبر معظم انقلاب به دیدار با خانواده‌های شهدا به توجه به دغدغه‌های ایشان

سردار کارگر اضافه کرد: جوانی که در اعتراضات واپسین کمپانی و از رژیم پهلوی و رضا شاه تعریف می‌کند، مطمئنا از عملکرد ناپسند آن‌ها اطلاعی ندارد. رژیم پهلوی به بیگانگان وابسته بود، به‌گونه‌ای که در لحظه طاغوت حدود ۶۰ هزار مستشار خارجی در کشور حضور داشت و گاهی آن‌ها برای کشورمان تصمیم‌گیری می‌کردند. این جوانان اگر کتاب خاطرات «اسدالله علم» را می‌خواندند، متوجه فسادهای دوران پهلوی می‌شدند. این دسته از جوانان کشورمان اگر از موقعیت کشور، دشمنان و رژیم پهلوی آگاه بودند، هرگز در صف اغتشاش‌گران نمی‌ایستادند.

مدیرکل بنیاد حفظ کارهای و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: طی سال‌های ۵۰ تا ۵۵ کشور به دلیل فروش نفت با هزینه بالا پول کلانی به چنگ آورد. آن وقت هم کشورهای دیگر پیشرفت‌های خوبی داشتند؛ با اینحال رژیم پهلوی پول‌های حاصل از فروش نفت را صرف پیشرفت کشور نمی‌کرد. در چنین شرایطی ست که که امروز جوانان ما بروزترین قابلیت ها را در دست دارند.

سردار کارگر پیشتر گفت: عده ای از من پرسش میکنند که شما طرفدار کدام جناح هستید؟ بنده جواب می‌دهم که من سرباز امام راحل و رهبر معظم انقلاب هستم و آنچه که این بزرگواران بگویند را سرلوحه کارهایم قرار می‌دهم و بدین خاطر وابسته به هیچ جناحی نیستم.

وی به وظایف اصحاب رسانه در موقعیت امروز جامعه اشاره نمود و گفت: روشنگری پیرامون موقعیت حال حاضر کشور در داخل و خارج، معرفی الگوهای حقیقی و اسلامی به نسل امروز و مطرح وظایف رهبری و ولایت فقیه در کشور از نمونه وظایف اصحاب رسانه است؛ بدلیل آنکه عده ای از رهبر معظم انقلاب انتظارات نابه‌جایی دارند که در حیطه وظایف ایشان نیست و خیلی از مردم از این امر با خبر نیستند.

حتما بخوانید   اهدای مدال طلای قهرمان هنرهای رزمی به مادر شهید خلیلی

سردار کارگر به علاوه از طرف دیگر عنوان کرد: دشمن درصدد مایوس کردن مردم کشورمان است و با پخش خبر تایید نشده می‌خواهد نظام جمهوری اسلامی را از داخل از بین ببرد. دشمنان به علاوه از طرف دیگر می‌خواهند که از نظام جمهوری اسلامی تنها نامش باقی بماند؛ از اینرو باید رسالت خبرگزاری دفاع مقدس تنویر افکار عمومی و تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول این ۴۰ سال باشد.

ایشان در انتهای گفت: امروز در خبرها می‌شنویم و می‌خوانیم که می‌گویند فساد زیاد شده است. اگر برخورد نظام با مفسدین اقتصادی نبود که ما هرگز از اخبار مفاسد اقتصادی مطلع نمی‌شدیم.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “رسالت خبرنگاران روشنگری پیرامون موقعیت حال حاضر کشور است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۱۷, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران