رشته تخصصی ایثار و شهادت راه‌اندازی می‌شود/ معرفی ۲ واحد درسی دفاع مقدس در عرصه علمیه

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “رشته تخصصی ایثار و شهادت راه‌اندازی می‌شود/ معرفی ۲ واحد درسی دفاع مقدس در عرصه علمیه” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین «حیدر مصلحی» مدیرعامل سازمان نشر کارهای و ارزش‌های هم کاری روحانیت در دفاع مقدس در گفت‌گو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، با اشاره به اجرا رشته تخصصی ایثار و شهادت در سطوح مختلف عرصه های علمیه اظهار داشت: اجرا رشته تخصصی ایثار و شهادت با هماهنگی عرصه علمیه انجام شده است که بدین ترتیب بحث جهاد، ایثار و شهادت جزو دروس محوری قرار گرفته و برای تمامی سطوح عرصه این بحث دنبال می‌شود.

 

وی اضافه کرد: در این خصوص از روش ائمه جماعات و نمایندگان با این وجود فقیه در استان ها که حدودا عرصه‌های علمیه را اداره می‌کنند رابطه برقرار شده است تا بسترسازی های ضروری انجام گیرد.

 

حجت الاسلام مصلحی ادامه داد: اگر بخواهیم جمع بندی کنیم نیز ۲ واحد درسی با عنوان دفاع مقدس در سطح عرصه های علمیه با هم کاری و هماهنگی شورای مدیریت عرصه ها معرفی شده است.

 

وی با اشاره به توافقات صورت گرفته در ستاد کل نیروهای مسلح و بنیاد حفظ کارهای و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت: براساس این توافقات امسال سپاه پاسداران مامور اجرا نشست های شهدا است که نشست شهدای استانی تا اینجای کار برگزار شده است و ان شاالله در اسفند ماه سال جاری مصادف با شهادت شهید محلاتی «روز روحانیت» نشست ملی شهدای روحانی نیز برگزار می‌شود.

حتما بخوانید   مراسم هفتمین روز درگذشت مادر شهیدان دقیقی برگزار می‌شود

 

انتهای پیغام/ ۲۲۱

امیدواریم نوشته “رشته تخصصی ایثار و شهادت راه‌اندازی می‌شود/ معرفی ۲ واحد درسی دفاع مقدس در عرصه علمیه” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۲۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران