رمان «علیرضا قزوه» به چاپ دوم رسید

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “رمان «علیرضا قزوه» به چاپ دوم رسید” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، چاپ دوم اولین رمان «علیرضا قزوه» شاعر و نویسنده کشورمان به وسیله انتشارات سوره مهر روانه مارکت شد.

این رمان که به روایت وقایع بعد از کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ می‌پردازد تا روزهای بعد از انقلاب نیز ادامه می یابد و خواننده را وارد حال و هوای جریان می‌کند.

«یوسفعلی میرشکاک» شاعر، نویسنده و منتقئد ادبی پیرامون این اثر گفته است: اگر در این ۴۰ سال، پنج رمان موفق داشته باشیم، یکی از آن‌ها رمان «برادر انگلستان» علیرضا قزوه است. هنوز هم باور نمی‌کنم این رمان را چگونه نوشته! آدمی که رمان نمی‎خواند و کارش این نیست و ما بیشتر با اسم شاعر می‌شناسیمش در اولین قدم رمان بنویسند به این درجه از موفقیت!

و از همه باورنکردنی‌تر این‌که چفت و بست رمان بطور کلی دقیق و اصولی است. نثر رمان محشر است. یک هنر دیگر این رمان تعدد شخصیت‌ها است، برخلاف بسیاری از نوسندگان که در رمانشان خیلی هنر کنند دو سه شخصیت را بیشتر نمی‌توانند برجسته کنند این رمان بیشتر از ۲۰ الی ۳۰ شخصیت دارد که هر یک مستقل‌اند و خودشان‌اند و هیچکدامشان هم کلیشه‌ نیستند.

علیرضا قزوه این طور که دارد پیش می‌رود آثارش از خودش بزرگتر است. به باور من هر کسی که رمان خوان حرفه‌ای است باید این رمان را بخواند.

«محمدکاظم مزینانی» نویسنده و انتخاب جایزه ادبی جلال آل احمد نیز پیرامون این کتاب آورده است: می‌توانم به قید قسم مدعی باشم که اولین اثر داستانی علیرضا قزوه نسبتا از تازه ترین اثر بسیاری از جریان نویسان مدعی قوی‌تر و غنی‌تر است.

حتما بخوانید   ترامپ مارکت کاریکاتور را گرم کرده است/ در نشر کارهای به مخاطب پیوسته سخت داریم

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “رمان «علیرضا قزوه» به چاپ دوم رسید” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۱۱, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران