رمز موفقیت مردی که در پرواز ۱۳۰ـ C اوج گرفت

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “رمز موفقیت مردی که در پرواز ۱۳۰ـ C اوج گرفت” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

«مژگان میرزاپور» همسر شهید «علی یعقوبی» در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس، با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید علی یعقوبی اظهار داشت: صداقت و پاکی از بارزترین خصوصیات اخلاقی همسرم بود. شغل علی دلیل شده بود که وی مدت لحظه کمی را در منزل حضور داشته باشد، با اینحال در همان لحظه اندک در کار‌های منزل کمک می‌کرد.

میرزاپور ادامه داد: علی احترام مخصوصی برای خانواده و مخصوصا پدر و مادر خود قایل بود. وی به دلیل آن‌که فرزند ارشد بود، خود را در قبال خانواده مسوول می‌دانست و پیوسته کمک حال‌ آن‌ها بود. شهید علی تمام تلاش خود را می‌کرد که حتما دو یا سه مرتبه در ماه به مشهد رفته و با خانواده دیدار کند.

وی درخصوص شیوه رفتاری شهید با فرزندان خود گفت: رابطه علی با بچه‌ها غیر قابل توصیف است. وی سعی می‌نمود که تمام وقت خود را درکنار آن‌ها سپری کند، به نحوی‌که اگر می‌موفق شد در بیشتر پروازها، وحید فرزند ارشدمان را همراه خود می‌برد.

همسر شهید تصریح کرد: من رمز موفقیت علی در زندگی را دعای پدر و مادر می‌دانم و معتقد هستم تنها شهادت مزد علی بود.

وی شرح داد: علی در بیشتر مواقع تاکید می‌کرد «علاقه مندم مرگ با عزتی داشته باشم که دلیل سربلندی و سرافرازی خانواده‌ام شود.» بعد از شهادت ایشان بود که به معنی حقیقی این جمله پی بردم. چراکه هیچ‌گاه از شهادت صحبت نمی‌کرد. من هم فکر نمی‌کردم وقتی جنگ نباشد، کسی بتواند به شهادت برسد.

حتما بخوانید   همه‌ی ما مدیون خون شهدا هستیم

میرزاپور در انتهای با اشاره به نقش شهید در زندگی خانوادگی خود اضافه کرد: روابط اجتماعی بالای وی دلیل شده بود که در فامیل زبانزد باشد. به نحویکه در بیشتر مواقع برای حل مشکلات اطرافیان پیش قدم می‌شد. علی پیوسته بزرگ‌تر از سن خود رفتار می‌کرد.

رمز موفقیت مردی که در پرواز ۱۳۰ـ C اوج گرفت

سروان شهید علی یعقوبی متولد ۱۳۴۷ در تربت جام بود که چهار تیر ۱۳۸۲ بر اثر سقوط هواپیمای ۱۳۰ـ C در منطقه رباط‌کریم در رودخانه شور واقع در ۵۰ کیلومتری اتوبان قم به شهادت رسید.

انتهای پیغام/ ۷۱۱

امیدواریم نوشته “رمز موفقیت مردی که در پرواز ۱۳۰ـ C اوج گرفت” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران