روایتی جسورانه از داعش در برنامه در هفته جاری «به اضافه مستند»

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “روایتی جسورانه از داعش در برنامه در هفته جاری «به اضافه مستند»” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، در این بخش و بعد از پخش مستند، حسن کاظمی قمی، سفیر سابق ایران در عراق و عرفان طالبی، تهیه‌کننده مستند «حرمان» مهمان برنامه خواهند بود و با مسئله حضور داعش در عراق و تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی برای شعله‌ور کردن حریق جنگ بین مسلمانان به دلیل داعش صحبت خواهند کرد. از طرف دیگر، محمدتقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «حرمان» روایتی جسورانه و جستجوگرایانه از داعش است که در قلب خلافت این گروه تروریستی یعنی شهر موصل ساخته شده است. این فیلم، ماجرای دعوت از یک جوان کُرد سنی ساکن در ایران، به داعش است. جوانی که پسر عمویش به عضویت داعش درآمده و وی را نیز ترغیب به عضویت در این گروهک می‌کند. ولی باید گفت، این جوان درمقایسه با آگهی داعش تردید دارد و تصمیم می‌گیرد که به شهر موصل، به قلب خلافت داعش برود تا همه چیز را از نزدیک ببیند. مستند «حرمان» سعی دارد ناگفته‌هایی را پیرامون این گروه تروریستی از زبان مردمی که تحت خلافت این جریان تکفیری بودند افشا کند و از اینرو صحنه‌های نابی را از دیزاین عملیات‌ها، گفتگو‌های بین اعضا و… گرفته است.

راوی مستند «حرمان»، یک مرد جوان کُرد سنی است که نسبتش بین ۲ جبهه در ابتدای فیلم، بی‌طرفی است و سعی دارد با جستجو در شهر موصل حقیقت را کشف کند. این مسئله، تاثیرگذاری این فیلم را بسیار بیش‌تر کرده است و به مخاطب یاری مینماید تا بدون پیش‌عرصه ذهنی به ماهیت گروه‌های تکفیری پی ببرد. مسئله مهمی که در این فیلم برجسته است، نمایش نزدیکی و رفاقت شیعه و سنی است. همه مسلمانان برای نابودی یک دشمن مشترک که داعش است تلاش می‌کنند و در این راه هیچ اختلافی با هم ندارند.

حتما بخوانید   سری مستند «بعد از پرواز» از شبکه افق پخش می‌شود

مستند «حرمان» به کارگردانی حمید عبدالله‌زاده ساخته شده است که بعد از پخش در جشنواره مردمی فیلم عمار، در شبکه مستند و برنامه «به اضافه مستند» اکران خواهد شد.

«برنامه به اضافه مستند» با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا، تهیه کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه‌شنبه ۲۲ خرداد ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. بازپخش آن روز‌های چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه ساعت ۹ و جمعه ۲۵ خرداد ماه ساعت ۱۳:۳۰ است.

انتهای پیغام/ ۱۱۴

امیدواریم نوشته “روایتی جسورانه از داعش در برنامه در هفته جاری «به اضافه مستند»” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۲۱, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران