روایت حماسه عاشورایی رزمندگان سیدالشهدایی در فکه

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “روایت حماسه عاشورایی رزمندگان سیدالشهدایی در فکه” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار اعزامی دفاع پرس به راهیان نور، یادمان شهدای عملیات سیدالشهدا در شمال استان خوزستان و در منطقه عمومی فکه قرار دارد. این یادمان در نزدیکی یادمان شهید حسن باقری و یادمان شهدای فکه است.

یادمان شهدای عملیات سیدالشهدا، یادآور عملیات سیدالشهداست که در اردیبهشت سال ۱۳۶۵ انجام شد. در آن سال دشمن بعثی دفاع متحرک را شروع و با دو لشکر و با نیت اشغال فکه به مرزهای کشورمان حمله کرده بود که توانسته بود تا عمق ۱۱ کیلومتری کشور پیشروی کند و بخشی از زمین های کشورمان را در این منطقه به اشغال درآورد.

در پی این حمله دشمن به تیپ ۱۰ سیدالشهدا علیه السلام به فرماندهی علی فضلی ماموریت داده شد تا با دو لشکر دشمن مقابله کند. گرچه نیروهای این لشکر تکمیل رفتن به مرخصی بودند با اینحال از راه آهن به منطقه آمدند و تکمیل اجرای عملیات شدند.

رزمندگان یگان سیدالشهدا در این عملیات با روحیه عاشورایی و با رمز یا سیدالشهدا علیه السلام وارد رفتار شدند و موفقیت هایی را به دست آوردند. در طول این عملیات، ۱۵۰ رزمنده این یگان به شهادت رسیدند که علمدار آن شهدا، شهیدان حسین اسکندرلو و محمدحسن حسنیان هستند که یاد آنان و دیگر شهدای این عملیات در این یادمان گرامی داشته شده است.

یادمان شهدای عملیات سیدالشهدا در اردیبهشت سال ۹۴ و با حضور فرماندهان و رزمندگان آن عملیات بهمراه خانواده های شهدای عملیات در سالروز اجرای عملیات، افتتاح شد.

حتما بخوانید   شهدا گله دارند چرا باید با شیطان معامله کنیم

در روزهای اوج سفرهای راهیان نور جنوب کشور، یادمان شهدای عملیات سیدالشهدا علیه السلام میزبان کاروان های راهیان نور است. راویان در این یادمان به روایت حماسه های آن عملیات عاشورایی و ایستادگی هایی رزمندگان می پردازند.

گنبد طلایی یادمان عملیات سیدالشهدا در بیابان فکه، کربلا را در فکر زائران سرزمین های نور تداعی می کند و رمل های داغ آن سرزمین، این حس را دو چندان می کند.

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “روایت حماسه عاشورایی رزمندگان سیدالشهدایی در فکه” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۲۹, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران