روشنگری برای مردم از جدی ترین رسالت‌های اصحاب رسانه است

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “روشنگری برای مردم از جدی ترین رسالت‌های اصحاب رسانه است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، محسن پاک‌آئین عضو مجمع جهانی صلح اسلامی در مراسم هم‌اندیشی روز خبرنگار با عنوان رسانه و رسالت‌های بشردوستانه که به همت مجمع جهانی صلح اسلامی صبح روز پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه در مکان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: روز خبرنگار را خدمت اصحاب رسانه تبریک عرض می‌کنم، ضمن اینکه جا دارد یادی کنیم از شهدای خبرنگار در مزارشریف. به علاوه از طرف دیگر یاد می‌کنیم از شهید رهبر خبرنگار صدا و سیما که صوت‌های زیبایی از وی از دوره دفاع مقدس به یادگار مانده است.

وی با اشاره به اینکه امروز اگر جنگی در دنیا رخ دهد، این نشریهها هستند که باید قدم اول در مبارزه را بر دارند، به علاوه از طرف دیگر اگر بخواهد صلحی رخ بدهد باز این رسانه است که باید اولین قدم را بردارد و به شرح و بیان چهره جنگ افروزان و گسترش دهندگان صلح پرداخت کند، اضافه کرد: نقش نشریهها در معرفی صلح بهمراه عدالت بسیار پررنگ است. به تعبیر رهبر معظم انقلاب صلح پایدار صلحی است که عادلانه بوده و بهمراه عدالت باشد.

پاک‌آئین پیشتر گفت: این تفکر و تعریف از صلح دقیقا در مغایرت آشکار با تعاریف غربی‌ها از صلح است؛ چرا که آنان با اشاعه تروریسم بدنبال گسترش سلطه خود هستند. می بینم که این دقیقا مغایر با عدالت و صلح عادلانه است.

حتما بخوانید   اصحاب رسانه نمایشگران اقتدار دفاعی و توان بازدارندگی کشور هستند

پیشتر این نشست جواد محمدی از عضو های شورای راهبری مجمع گفت: ما از کشورهای منادی صلح در جهان هستیم و برخلاف عده ای کشورها هیچ وقت جنگ‌های خونین را نداشته و شروع نکرده‌ایم. در تاریخ ایران پیوسته اقوام و مذاهب مختلف به خوبی همراه با یکدیگر زندگی کرده‌اند و با این وجود این از نمونه تاثیرات تشیع و اسلام در ایران است. با این وجود باید ذکر کرد که ایرانی‌ها خود با روی باز اسلام را پذیرفتند.

وی با اشاره به اینکه پیشتر بیننده تاثیرات اسلام بر ایران بودیم، از نمونه در معماری و ادبیات که به راستی مشاهده می‌کنیم در ادبیات قبل از اسلام هیچ جلوه‌ای از ادبیات نیست، گفت: حال در جهان امروز مشاهده می‌کنیم بزرگترین مدیرعامل جمهور دروغگوی دنیا یعنی ترامپ ایران را به جنگ افروزی متهم می‌کند و اینجا باید پرسید که کشف این دروغگویی در دنیا بر عهده کیست که پاسخی بجز جامعه خبرنگاری مطرح نخواهد شد.

روشنگری برای مردم از جدی ترین رسالت‌های اصحاب رسانه است

عضو شورای راهبری مجمع با بیان اینکه در کمال تاسف دروغ و فریب دشمن عده ای رو هم در داخل دچار تردید کرده است و توصیه مذاکره آن‌ها هم در راستای همین ایجاد تردید است، اظهار داشت: پس روشنگری برای مردم و اینکه چه کسی بدنبال صلح است چه کسی بدنبال جنگ از اصلی ترین رسالت‌های خبرنگاران است.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “روشنگری برای مردم از جدی ترین رسالت‌های اصحاب رسانه است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۱۸, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران