زیارت امامزادگان مصداق تعظیم شعائر الهی است/ وهابی‌ها درکی از معنی زیارت ندارند

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “زیارت امامزادگان مصداق تعظیم شعائر الهی است/ وهابی‌ها درکی از معنی زیارت ندارند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، آیت‌الله «سید احمد خاتمی» امام جمعه موقت تهران امروز در همایش روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان و بقاع متبرکه که در امامزاده صالح (ع) تجریش پیرامون نامگذاری روز امامزادگان در دهه کرامت برگزار شد اظهار داشت: این نامگذاری در چنین روزهای پر برکتی ستودنی است.

وی با اشاره به اینکه مزار امامزادگان پایگاه نور و معرفت هستند، گفت: امامزادگان این خصوصیت را دارند که دلها در حریم آنها متوجه خدا می شود.

امام جمعه موقت تهران زیارت امامزادگان را مصداق تعظیم شعائر الهی دانست و تاکید کرد: تقوای حقیقی، تقوای دل است کمااینکه تقوای ظاهر هم مهم است.

خاتمی اضافه کرد: ابراز عشق به فرزندان حضرت زهرا (س) انگیزه ای مهمی است که زائران را به سوی امامزادگان سوق می دهد.

وی با اشاره به اینکه وهابی ها درکی از معنی زیارت ندارند، تصریح کرد: ما شیعیان امامزادگان را به نوعی بندگان صالح خداوند، تکریم می کنیم؛ تکریم و تجلیل، پرستش نیست.

امام جمعه موقت تهران خطاب به دشمنان اسلام و وهابی ها گفت: شما ثروتتان و ذخایر کشورتان را به مشرکی مانند ترامپ بخشیده اید؛ مشرک افرادی هستند که به دشمنان اسلام باج می دهند و به شیعیان اتهام شرک می زنند.

خاتمی پیرامون تعبیر مقام معظم رهبری در خصوص امامزادگان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در تعبیری امامزادگان را ثروت معنوی کشور خواندند و در تعبیری دیگر این عزیزان را ذخایر معنوی کشور دانستند.

حتما بخوانید   مدیرکل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت منصوب شد

وی ادامه داد: امامزادگان کانون یاد خدا هستند و در دنیایی که در آن غفلت از یاد خدا موج می زند این بقاع متبرکه و امامزادگان هستند که نقش ثروت و ذخیره معنوی را دارند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: اگر در جستجوی شاهدی هستید که بدانید ایرانیان عاشق اهل بیت (ع) هستند یا نه؛ وجود این امامزادگان، بیننده این مسئله است.

خاتمی ادامه داد: امامزادگان در دوران زندگانی خود که پر از خفقان بودند به ایران پناه آوردند و مردم کشورمان با آغوشی باز از آنها استقبال کردند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مراجع تقلید می گویند، امامزادگان حق حیات به گردن ما دارند، تصریح کرد: امامزادگان کانون نور و ابلاغ معارف اهل بیت (ع) هستند.

امام جمعه موقت تهران امامزادگان و بقاع متبرکه را پناهگاه مردم دانست، گفت: تعبیری در خصوص امامزادگان می باشد که این عزیزان مبلغان خاموش هستند.

خاتمی با بیان اینکه امامزادگان به ما دین مداری را آموختند، خاطرنشان کرد: امامزادگان در لحظه حیاتشان با بیان و قلم خود تبلیغ دین می کردند و بعد از شهادتشان مرقد و مزارشان مبلغ پاکی و طهارت است.

در انتهای این مراسم از خانواده شهید محمدحسین حدادیان و شهدای مدافع حرم، شهید امین کریمی و شهید شاهرخ دایی پور تجلیل شد و از پوستر جشنواره «تبار محترم» معرفی شد.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “زیارت امامزادگان مصداق تعظیم شعائر الهی است/ وهابی‌ها درکی از معنی زیارت ندارند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۲۸, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران