سازماندهی هزاران عشایری برای دفاع از کشور

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “سازماندهی هزاران عشایری برای دفاع از کشور” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

سردار نصرت‌الله سیف مسؤول سازمان بسیج عشایری کشور در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، با اشاره به اینکه ۲۹ اردیبهشت روز قشر بسیج عشایری است، اظهار داشت: سازمان بسیج عشایری کشور به بهانه روز این قشر از بسیج مستضعفین و نیز به منظور تجلیل از عشایر کشور، مراسم‌هایی را در استان‌های مختلف کشور برگزار می‌کند که تا اینجای کار در هشت استان مانند سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد، کرمان، کرمانشاه و فارس برگزار شده است.

 

وی با اشاره به اینکه این همایش‌ها با حضور سران ایل، طوایف، شبانان و گله‌داران برگزار می‌شود، اضافه کرد: عشایر تولید و تامین کننده ۲۵ درصد پروتئین، ۳۵ درصد صنایع دستی و ۵۰ درصد لبنیات کشور هستند.

 

سردار سیف ادامه داد: سازمان بسیج عشایری در راستای تشکیل بسیج ده‌ها میلیونی اقدام به جذب و سازماندهی و مسلح کردن هزاران عشایری در شکل بسیج عشایری کرده؛ چونکه این بخش از جامعه به جهت آن که در ۵۹ درصد جغرافیای کشور پراکنده هستند، غیر از کارکرد اقتصادی، کارکرد دفاعی و ایمنی هم دارند.

 

وی سپس با اشاره به اینکه پیوسته برای حفظ ساختار سنتی عشایر به لحاظ فرهنگی به آن‌ها کمک می‌کنیم، گفت: عشایر در بیشتر مواقع برای دفاع از کشور و ولایت تکمیل هستند و هیچ دشمنی هم تا اینجای کار نتوانسته گسست فرهنگی میان آن‌ها ایجاد کند.

 

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور بیان داشت: برای قطع دلالان در خرید تولیدات عشایر در جستجوی ساماندهی شرایطی هستیم تا تولیدات آن‌ها بدون هیچ واسطه‌ای به دست کاربر برسد.

حتما بخوانید   نمی‌توانیم درمقایسه با نیازهای مردم بی اختلاف باشیم/ جای جای ایران عرصه خدمت‌رسانی سپاه به مردم است

 

انتهای پیغام/۲۳۱

امیدواریم نوشته “سازماندهی هزاران عشایری برای دفاع از کشور” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران