سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، نماد عینی اقتصاد مقاومتی است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، نماد عینی اقتصاد مقاومتی است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر دریادار امیر رستگاری مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع امروز چهارشنبه ۱۳ تیرماه در گفت و گو برنامه زنده روی خط شبکه خبر با معرفی خبری از دستاوردهای سازمان صنایع دریایی اظهار داشت: سعی خواهیم کرد با صنعت دریایی کشور تعامل مطلوبی داشته باشیم و در پیشروی آن صنعت کمک های ارزنده ای را به دولت محترم معرفی دهیم که در این راستا در عرصه شناورهای غیر نظامی با سازمان بنادر و دریانوردی پیمان هایی را منعقد کرده ایم و تولید شناورها شروع شده است.

وی با بیان اینکه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از سال آتی چندین عدد از شناورهای لایه‌روب، جستجو و نجات و شناورهای مختلف را تولید خواهد نمود، اضافه کرد: در عرصه گردشگری نیز در حال انعقاد قراردادهایی با منطقه آزاد انزلی برای تولید شناورهای گردشگری هستیم.

مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با اشاره به افتتاح خط تولید دیزل ملی ۱۳۰۰ اسب بخار به وسیله یک کمپانی دانش بنیان با حضور سه وزیر دفاع، راه و شهرسازی و وصنعت، معدن و تجارت و معاون علمی و تکنولوژی ریاست جمهوری تصریح کرد: موتورهای دیزل با اسم یکی از مولفه ها و شاخصه های خوداتکایی و استقلال صنعتی هر کشوری که صاحب این صنعت می شود به حساب می آید.

وی با بیان اینکه عرصه حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی، نظامی، مصارف نیروگاهی، معدن و حتی نفت متــاثر از تاثیر موتورهای دیزل است، ادامه داد: دستیابی به این صنعت برای هر کشوری استراتژیک، حائز ارزش و تأثیرگذار در همه عرصه ها به حساب می آید.

حتما بخوانید   ضرورت گسترش توان رزمی و عملیاتی مرزبانان در سرکوب اشرار و متجاوزان مرزی

مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به وسیله محققان و کارشناسان خود صاحب صنعت تولید دیزل ملی شده است، خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی ست که که هنوز عده ای از کشورها خط تولید را از یک کشور خارجی تأمین و وارد می کنند، با اینحال در ایران بدون وابستگی به این توان دست یافته ایم.

رستگاری با بیان اینکه که کارشناسان داخلی خودشان با بهره برداری از صنایع بومی کشور، صنایع ریختگری ایران، صنایع ماشین کاری و فلزکاری، خط تولید بومی دیزل ملی را اجرا کردند، ادامه داد: در سال ۱۳۹۴ با هم کاری معاونت علمی و تکنولوژی ریاست جمهوری برنامه لوکالیزه کردن برای قطعات اصلی این دیزل تعریف شد.

وی با بیان اینکه در دیزل ۱۳۰۰ اسب بخار حدود ۵۱۰ قلم قطعه مختلف استفاده شده است، اضافه کرد: ۶ قلم این قطعات اصلی است که کارشناسان این عرصه اعتقاد دارند هر کمپانی یا کشوری قادر باشـــد حداقل ۷۰ درصد قطعات اصلی را دیزاین، تولید، تولید و ماشین کاری کند، این کشور با اسم تولید کننده دیزل شمرده می شود.

مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با بیان اینکه برنامه دیزل ملی ۱۳۰۰ اسب بخار در کمتر از ۴ سال به نتیجه رسید، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با بهره برداری از ظرفیت و توان کارشناسان متعهد داخلی و بدون هراس از تحریم های دشمنان به دانش دیزاین و تولید قطعات اصلی دیزل دست یافت.

ایشان در انتهای تاکید کرد: امروز به جرأت می توان ادعا کرد که سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و خدمات رسانی نیرو های مسلح نماد عینی اقتصاد مقاومتی است و تمام سعی و تلاش خود را برای تحقق شعار سال به کار خواهیم گرفت.

حتما بخوانید   بی‌عدالتی یک مساله بنیادی در امر پیشرفت کشور است

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، نماد عینی اقتصاد مقاومتی است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۱۴, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران