سود‌برداری از «موتور دیزل ملی» در عرصه‌های دریایی و زرهی

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “سود‌برداری از «موتور دیزل ملی» در عرصه‌های دریایی و زرهی” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و خدمات رسانی نیروهای مسلح در حاشیه مراسم معرفی خط تولید موتور دیزل ملی با قدرت ۱۳۰۰ اسب بخار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این موتور از نوع دیزل بوده و در دو نوع گازوئیلی و دوگانه‌سوز به تولید خواهد رسید.

وی با تقدیر از تلاش تولیدگران داخلی برای تولید دیزل سنگین ملی گفت: این دستاورد می‌تواند یکی از دستاوردهای نوین و ملی ایران شمرده شود که خوداتکایی ملت ایران را در تولید دیزل سنگین در پی خواهد داشت.

وزیر دفاع با بیان اینکه این وزارتخانه از مسئله خوداتکایی در تولیدات صنعتی خدمات رسانی می‌کند و خود یکی از پیشتازان این عرصه است، یادآور شد: معرفی خط تولید دیزل ملی یک پیروزی بزرگ برای ملت بزرگ ایران شمرده می‌شود چرا که این نوع موتور دیزل به دلیل تکنولوژی صنعتی بالایی که دارد با تحریم دشمنان جمهوری اسلامی ایران روبرو شده و اجازه نمی‌دهند به آن دست یابیم.

امیر حاتمی اضافه کرد: ولی باید گفت با لطف خدای متعال و با تلاش صنعتگران داخلی توانستیم امروز بیننده معرفی خط تولید موتور دیزل ملی باشیم که یک جهش در صنعت داخل محسوب میشود.

وی سپس به کاربردهای این موتور ملی اشاره و خاطرنشان کرد: موتور دیزل ملی در قسمت ریلی، جاده‌ای، دریایی، نفت، نیرو و صنایع دفاعی کاربری فراوانی دارد و وزارت دفاع یکی از سود‌برداران موتور ملی در عرصه دریایی و زرهی خواهد بود.

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “سود‌برداری از «موتور دیزل ملی» در عرصه‌های دریایی و زرهی” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

حتما بخوانید   اعلامیه سپاه در واکنش به نسل‌کشی در میانمار/ تکمیل کمک به آوارگان هستیم
نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۳۰, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران