سپاه با اسم الگویی جامع در نظام قرار گیرد

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “سپاه با اسم الگویی جامع در نظام قرار گیرد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین «عبدالله حاجی صادقی» نماینده با این وجود فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اختتامیه پنجمین دوره آموزشی توجیهی، دوره ثامن الحجج و نهمین همایش رابطین دفتر تایید شرعی ضوابط و برنامه‌ها که در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد با اشاره به خدمات و تلاش‌های صورت گرفته در دفتر تایید شرعی اظهار کرد: دفتر تایید شرعی یکی از مهمترین بخش‌های نمایندگی با این وجود فقیه است که با فلسفه وجودی نمایندگی سر و کار داشته و با تلاش‌های صورت گرفته، این بخش ثابت کرده است شرعی رفتار کردن به معنای متوقف کردن و کند کردن کار نیست، حتی می‌شود ضمن رعایت شرع امور را بهتر به انجام رساند.

وی با بیان اینکه کارهای بزرگی در دفتر تایید شرعی انجام گرفته است، ادامه داد: اجرا کمیته‌های مختلف از اقداماتی بوده که صورت گرفته و این آمادگی می باشد که با رعایت مسائل شرعی سپاه و انطباق با موازین شرعی و قانونی؛ بعد معنویت‌افزایی بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های سپاه نیز دنبال شود.

حجت الاسلام حاجی صادقی اضافه کرد: در دیدگاه مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی یک موجود زنده و در حال حرکت است که این موجود زنده یک موتور محرک دارد و آن دین و شرعیت است. ماهیت اصلی انقلاب اسلامی، اسلامیت آن است و دشمنان این را  فهمیده‌اند و با تمام قوا به فکر خاموشی موتور انقلاب هستند.

حتما بخوانید   یک مسلمان برای زنده‌ماندن «اسلام» کفایت می کند

وی گفت: آنچه که امت و این انقلاب را ثابت قدم نگه داشته است تعبد دینی است و مهم دینی بودن یک حکومت و نهادهای آن اجرای احکام الهی، رفتار به شریعت و حکم خدا و دیگری ولایتمداری می‌باشد.

نماینده با این وجود فقیه در سپاه اظهار داشت: دشمن در یک بخش باورهای دینی و ارزش‌ها و در قسمت دیگر رفتار نکردن به احکام الهی را می‌خواهد تغییر دهد. باید توجه داشته باشیم در بیشتر مواقع لغزش فکری دلیل لغزش عملی نمی‌شود حتی در موارد فراوانی لغزش عملی به تدریج دلیل ایجاد لغزش فکری می‌گردد و این نوشته در قرآن آمده است؛ چون گاهی انحراف عملی دلیل ایجاد انحراف فکری در فرد می‌گردد.

وی با بیان اینکه رفتار کردن به اسلام در سپاه دو بعد دارد، تصریح کرد: یک بعد رفتار مردم به دین با اسم فردی است و بعد دوم این است که سازمان دینی باشد و دینی اداره شود. یکی از عرصه های اداره شدن سازمان به روش دینی این است که ضوابط و بخش نامه ها از دین گرفته شود و اینکه از دین ورژن و دستورالعمل برداشت گردد؛ نه اینکه تنها دستورالعمل و ضوابط بر دین معرفی گردد.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با بیان اینکه سپاه باید مانند یک تابلوی مجسم و یک الگو در نظام قرار گیرد اضافه کرد:  این مد نظر مقام معظم رهبری است و انتظار رهبری از سپاه  این است که سپاه الگو کامل در همه عرصه ها باشد.

وی اضافه کرد: زنده نگه داشتن موتور انقلاب در بطن سازمان مهمترین ماموریت دفتر تایید شرعی می باشد، اگر در بحث های فقهی و شرعی بلغزیم در معنویت هم دچار لغزش می شویم. مشکلات و نابسامانی های موجود در کشور رفتار نکردن به شریعت اسلام می باشد.

حتما بخوانید   آنچه در ارتش بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رخ داده شبیه به معجزه است

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی دکترین و اصول حاکم بر دفتر ضوابط شرعی را یک اصل ضروری و ضروری دانست و اظهار داشت: هرچه بیشتر پیش می رویم ارزش این دفتر واضح می گردد و باید همراه با شریعت محوری و بحث فقهی بحث معنویت افزایی هم مورد استقبال قرار گیرد و به آن رسیدگی کنند. یعنی توجه داشته باشند آیا این بخش نامه دلیل گسترش معنویت می گردد یا بد آموزی دارد.

ایشان در انتهای قاطعیت در رفتار و مطالبه گری و ایستادن بر روی اصول را از دیگر وظایف این دفتر دانست و گفت: باید بنا را بر ایستادگی بر روی اصول بگذاریم و هیچ گاه نباید ایستادن بر روی شریعت و قاطعیت بر روی اسلامیت نهاد و سازمان را فراموش کنیم. 

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “سپاه با اسم الگویی جامع در نظام قرار گیرد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۴, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران