سپاه معرفی شهدا را از سطح ارگان‌ها و نهادها جلوتر بگذارد

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “سپاه معرفی شهدا را از سطح ارگان‌ها و نهادها جلوتر بگذارد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

دختر شهید مدافع حرم سعید انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، در خصوص عملکرد مدیران در راستای خدمات رسانی از خانواده‌های شهدا اظهار داشت: متأسفانه هدف عده ای از مدیران در ملاقات با خانواده‌های شهدا و انتشار اخباری مبنی بر خدمات رسانی از آنها، نمایش و دیده‌ شدن خودشان است.

وی ادامه داد: بسیار پیش‌ آمده که مسئولی وعده‌ای را می‌دهد با اینحال لحظه رفتار که می‌رسد آن را فراموش می‌کند.

این فرزند شهید اضافه کرد: در کمال تاسف کم و بیش شایعاتی در خصوص دریافت مبالغ سنگین و قابلیت ها رفاهی فراوان خانواده‌های شهدا می باشد که بسیار خسته کننده است بدلیل آنکه هیچکدام این اخبار غیر موثق صحت ندارد و اکنون شرایط زندگی خانواده‌های شهدا گواه این مسئله است.

ایشان پیرامون اعمال صدا و سیما در راستای معرفی شهدا به جامعه گفت: اگر مدیران صدا و سیما می‌خواهند از شهدا و خانواده‌هایشان خدمات رسانی کنند ضروری است تا بیشتر در باب شهیدان و خانواده‌هایشان برنامه‌سازی کنند و اگر مستند می‌سازند در باب همه‌ی شهدا بسازند و این مسئله به تعداد محدودی اختصاص پیدا نکند.

پیشتر نیز داماد شهید انصاری گفت: در کمال تاسف هم اینک مسئله اصلی در بحث عدم خدمات رسانی شهدا و خانواده‌هایشان تنها عملکرد نامناسب مدیران نیست حتی بحث مهم دیگر نبود فرهنگ شهدا به اشتراک مردم جامعه است.

ایشان پیرامون عملکرد سپاه در بحث معرفی و خدمات رسانی از شهدا نیز مطرح کرد: باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که سپاه در این عرصه قوی رفتار کرده است با اینحال ضروری است تا دامنه‌ی معرفی شهدا را از سطح ارگان‌ها و نهادها گسترش دهد بدلیل آنکه شهدا در دست به تمام اقشار جامعه هستند لذا مرزبندی‌‌ در این عرصه مفهومی ندارد.

حتما بخوانید   دلنوشته دختر «شهید زنده» به مناسبت روز جانباز

داماد شهید انصاری تأکید کرد: از لحاظ بنده ضروری است تا مرزبندی‌های موجود در عرصه معرفی شهدا در کشور برداشته شود و یک نگاه کلی و یکسان در این عرصه شکل بگیرد.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، گفت: متأسفانه هم اینک به این سخن رهبری چندان رفتار نمی‌شود با اینحال علی رغم بی‌توجهی به این مسئله ما با اسم خانواده‌ی شهید سعی کردیم تا حریق به اختیار رفتار کنیم و در موقعیت‌های گوناگون از نمونه محیط مجازی به معرفی و بیان حقیقت‌هایی از زندگی شهدا بپردازیم.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “سپاه معرفی شهدا را از سطح ارگان‌ها و نهادها جلوتر بگذارد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران