سپاه و مدیران به تولید مستند از شهدا اقدام کنند

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “سپاه و مدیران به تولید مستند از شهدا اقدام کنند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

خواهر شهید قربانخانی، در حاشیه مراسم معرفی کتاب «پناه حرم» زندگینامه شهید مجید قربانخانی، در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، پیرامون اعمال انجام شده در راستای خدمات رسانی از خانواده‌های شهدا از جانب مدیران اظهار داشت: متأسفانه بسیار کم پیش آمده که گردان‌های سپاه و مدیران برای تولید مستند و تولید برنامه از زندگی شهدا، خانواده‌هایشان را ملاقات کنند و چندباری هم که برنامه‌ای در این خصوص ساخته شده است برای پخش در صدا و سیما نبوده و صرفا در ارگان‌ها به نمایش درآمده است.

این خواهر شهید ادامه داد: با اینحال به نسبت دیگر شهدا، به دلیل تفاوتی که برادرم (شهید قربانخانی) با همرزمانش داشت، تا اینجای کار به دفعات از صدا و سیما برای تولید مستند به منزل ما آمدند.

ایشان در شرح اختلاف شهید قربانخانی گفت: برادرم تا قبل از حضور در جبهه و شهادتش، قهوه‌خانه سنتی داشت و از جهت ظاهری نیز بسیار دارای اختلاف از دیگر شهدا بود. بدین جهت ماجرای شهادت ایشان برای مردم زیادی و رسانه جالب و دلنشین است.

وی گفت: ماجرای زندگی و شهادت برادرم نشان داد که نباید از روی ظاهر کسی را قضاوت کرد.

خواهر این شهید پیشتر گفت: تا اینجای کار صدا و سیما مستندهای فراوانی از زندگی شهید قربانخانی ساخته است و این مستندها غیر از پخش در شبکه‌های داخلی در شبکه‌های خارجی نیز مورد استقبال قرار گرفت.

حتما بخوانید   هنگ مرزی کاروان‌های راهیان نور را اسکورت می‌کند/ سخت تردد در فاصله نیست

ایشان پیرامون انتظارات خانواده‌های شهدا از مدیران اضافه کرد: از آنجایی که سپاه و مدیران فیلم‌هایی از مدافعان حرم و شهدا دارند، پیش بینی میکنیم تا با بهره برداری از این معلومات به تولید فیلم‌ و مستند‌هایی در این عرصه اقدام کنند تا مردم بدانند که واقعه‌ی دهه‌ی خان طومان چه چیزی بوده است.

این خواهر شهید ادامه داد: در کمال تاسف تا اینجای کار سپاه در این خصوص اقدامی انجام نداده است و بدین جهت ابهام در خصوص ماجرای شهادت شهدا بسیار زیاد است بدلیل آنکه هر کس به نحوی آن روز را روایت می‌کند و ماجرای اصلی هنوز واضح نیست.

ایشان در انتهای مطرح کرد: امیدوارم در آتی‌ای نزدیک سپاه و ابزار‌های مربوطه به این عرصه ورود بیابند تا هم شهدا و خانواده‌هایشان مورد خدمات رسانی بیشتری قرار گیرند و هم جامعه با اطلاع از زندگی شهدا و ماجرای شهادتشان، این عزیزان را الگوی خود قرار دهند.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “سپاه و مدیران به تولید مستند از شهدا اقدام کنند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۲۷, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران