سیاست‌های خود را در منطقه ادامه خواهیم داد

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “سیاست‌های خود را در منطقه ادامه خواهیم داد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه در حاشیه همایش ملی دیپلماسی آب و فرصت های هیدروپلیتیک غرب آسیا در جمع خبرنگاران و در جواب به سوالی پیرامون شکست قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت سازمان ملل اظهار داشت: گمان می نمایم که با غرض ورزی بودن این اتهامات در نحوه تنظیم گزارش کارشناسی کمیته تحریم یمن در شورای امنیت، بطور کلی روشن بود.

وی اضافه کرد: کمیته تحریم شورای امنیت حتی قبل از اینکه به ایران برای تحقیق و مطالعه و شنیدن حرف های ما بیایند، قضاوت خود را داشتند و میزان تاثیرگذاری دیگران در این خبر واضح بود.

عراقچی گفت: با استناد به این خبر یک طرفه بنا داشتند در شورای امنیت قطعنامه ای که به ایران هم اشاره داشته باشد را تصویب کنند که ناکام ماندند و این شکست تکراری دولت آمریکا برای کشاندن ایران به شورای امنیت است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه اظهار داشت: در طول یکسال قبلی دولت آمریکا چندین بار تلاش کرده پای ایران را از نو به شورای امنیت باز کند و هر بار ناکام مانده، چه در بحث آزمایشات موشکی و چه پیرامون آشوب های داخلی و بحث یمن این تلاش را داشتند و شکست خوردند و این نشان دیگری از انزوای آمریکا در صحنه بین المللی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران دارد.

عراقچی در انتهای خاطرنشان کرد: ما حتما به سیاست های خود در منطقه به آن شکلی که تامین کننده منافع کشورمان است ادامه خواهیم داد.

حتما بخوانید   «دفاع مقدس» باید به جامعه بین الملل معرفی شود

انتهای پیغام/۲۳۱

امیدواریم نوشته “سیاست‌های خود را در منطقه ادامه خواهیم داد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران