سی‌امین قرار ماهانه فرزندان شهدا در تازه ترین ماه سال

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “سی‌امین قرار ماهانه فرزندان شهدا در تازه ترین ماه سال” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، سی‌امین قرار ماهانه شهدای ماه با حضور فرزندان شهدای دفاع مقدس، پنج‌شنبه (۳ اسفند ۱۳۹۶) در سالن اجتماعات امام‌زاده صالح برگزار شد.

حجت‌الاسلام ری‌شهری در این مراسم اظهار داشت: جلسات قرار ماهانه اتفاق مبارکی است و باید با خدمات رسانی و تبلیغ این محافل سعی شود که در همه جای ایران هم برگزار شود. نتیجه اجرا این جلسات غیر از زنده نگه داشتن یاد شهدا مرور اهداف شهدا است که پیغام‌های متفاوتی برای همه مردم جامعه از شهروندان عادی تا مدیران نظام دارند. شهدا با نثار خون خود از جامعه انتظاراتی دارند. اینکه ارزش‌های اسلامی در جامعه مستقر شود. آنها می‌خواهند راه امام حسین بازهم حفظ شود. در راس همه این انتظارات اجرای عدالت اجتماعی است.

ایشان پیشتر گفت: اگر ارزش عدالت اجتماعی محقق نشود دیگر ارزش‌های دیگر نیز استقرار پیدا نخواهند کرد‌. مقام معظم رهبری در بیانات اخیرشان هم تاکید داشتند که در این عرصه کم کاری صورت گرفته است. اساس اسلام رسیدن به عدالت اجتماعی است و این که چرا ما عقب مانده‌ایم سوالی است که مدیران نظام باید به آن جواب دهند. کسی که تمایلات جناحی دارد نمی‌تواند عامل عدالت اجتماعی باشد. اولین قدم پیاده کردن چنین ارزشی کشتن حب قدرت است. با موعظه نمی‌شود عدالت اجتماعی را پیدا کرد. برای جبران عقب ماندگی در این مسئله  تلاش برای کادر سازی است. کسی که عدالت اجتماعی را رعایت نمی‌شناسد نمی‌توان انتظار داشت که بتواند آن را برقرار کند. 

حتما بخوانید   پیکر‌های مطهر سه شهید دوران دفاع مقدس شناسایی شد

«امیر قلیچ خانی» فرزند شهید قلیچ‌خانی از بانیان این مراسم در ابتدای این قرار ماهانه اظهار داشت: سی‌امین قرار ماهانه فرزندان شهدا به برکت دعای پدرانمان برگزار شد. ما سی ماه تلاش کردیم تا فرزندان و خانواده شهدا همدیگر را بیابند. ماه اسفند یکی از پربارترین قرارهای ماهانه بود که نشان از اعتماد خانواده شهدا به این حرکت خود جوش دارد. چرا که قبل از این و در طول این ۳۰ سال از خانواده‌های شهدا در کمال تاسف استفاده ابزاری شده است. 

ایشان پیشتر افرود: باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که این برنامه هر ماهه راه خود را یافته و خانواده شهدا هر ماه مراسم سالگرد شهید خود را همراه با دیگر خانواده‌ها برگزار می‌کنند. 

قلیچ‌خانی با اشاره به تغییر اسم  سالن اجتماعات امامزاده صالح  گفت: باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که توانستیم اسم سالن اجتماعات را به سالن شهدای فرزندان اسلام تغییر دهیم. نکته مهم این است که فرزندان شهدا باید وحدت و انسجام خود را در بزرگداشت سالگرد شهدا در طول سال حفظ کنند.

«ناصر ابوشریف» از مبارزین فلسطینی گفت: شهادت در بیشتر مواقع برای جامعه اسلامی بهترین راه بوده است. چرا که  شهادت خط خدا و پیامبران خداست. بهترین مثال هم که می‌توان زد واقعه عاشورا است که برای اصلاح دین جدشان به شهادت رسید.  به دلیل شهادت است که می‌توان جامعه اسلامی و دولت اسلامی را اصلاح کرد. انقلاب اسلامی ایران نیز به این دلیل شکل گرفت و چون علیه نظام استکباری حرکت کرده بود به پیروزی رسید. 

حتما بخوانید   روزشمار دفاع مقدس (20 مهر)

ایشان پیشتر اضافه کرد: ملت فلسطین نیز با همین هدف و مبارزه علیه رژیم صهیونیستی مبارزه می‌کند و هر کس که در این مبارزه کشته شود شهید خواهد بود‌. ملت ایران باید هوشیارانه مانند قبل وحدت خود را حفظ کند ‌و مراقب توطئه‌های دشمنان ایران باشند. من به نیابت از مردم فلسطین اسم و یاد شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را گرامی می‌دارم.

انتهای پیغام/ ۱۶۱

امیدواریم نوشته “سی‌امین قرار ماهانه فرزندان شهدا در تازه ترین ماه سال” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۳, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران