شروع مسابقه کتابخوانی دفاع مقدس با هم کاری پرستویی

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “شروع مسابقه کتابخوانی دفاع مقدس با هم کاری پرستویی” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، مسابقه کتابخوانی ۲۲ هزار جلدی خاطرات قهرمانان همدانی دفاع مقدس با هم کاری پرویز پرستویی و با اسم شهید سعید سیاح طاهری در استان همدان شروع شد.

این مسابقه یکی از بزرگترین مسابقات کتابخوانی دفاع مقدس کشور است که در بین معلمان و دبیران استان همدان با اجرا نشست‌ای صمیمی با مدیران مدرسه‌های تمامی این استان و حضور خانواده‌های شهدا و جانبازان و راوی این کتاب‌ها، علی خوش‌لفظ، حسین همدانی و جانباز محمد سلگی و نویسندگان گلعلی بابایی و حمید حسام به شکل آفیشیال شروع به کار کرد.

پیشتر، پرویز پرستویی به نوعی یک هم‌استانی، به‌صورت تلفنی و زنده در نشست‌ای که نویسندگان و راویان این کتاب‌ها در سیمای استان همدان حضور یافته بودند با مردم و معلمان استان همدان صحبت و آن‌ها را به خواندن این کتاب‌ها ترغیب کرد.

با استناد به این خبر، پرستویی که در تمامی دوره‌های قبلی مسابقات کتابخوانی بهمراه شهید سعید سیاح طاهری، یار همیشگی ترویج نهضت فرهنگی کتابخوانی شمرده می‌شود در سخنان خود در سیمای همدان خطاب به معلمان، از تجربه شخصی و لذت بردن باورنکردنی خود از خواندن این کتاب‌ها گفت و مطرح کرد که بالاترین تاثیر این کتاب‌ها را می‌توان خوب کردن حال خواننده افسرده‌حال حال حاضر در زندگی دانست و این‌که در هر مرحله از مطالعه، مخاطب با مقایسه سلوک خود با راوی و قهرمانان حقیقی این کتاب‌ها، نهیب و تلنگری برای انسان بهتر شدن به خود می‌زند.

حتما بخوانید   فیلم‌سازان پیشرو باید در تحقق شعار «خدمات رسانی از کالای ایرانی» تلاش کنند

در این مسابقه، تمامی معلمان استان همدان به‌صورت گروهی و چرخشی در هر مدرسه کتاب‌های «وقتی مهتاب گم شد» به روایت شهید علی خوش‌لفظ، «خداحافظ سالار» به روایتگری همسر شهید حسین همدانی، «آب هرگز نمی‌میرد» به روایتگری جانباز محمد سلگی هر سه به نویسندگی حمید حسام و کتاب «پیغام ماهی‌ها؛ خاطرات شهید حسین همدانی» به نویسندگی گلعلی بابایی را به روش رایگان دریافت می‌کنند و بعد از مطالعه ضمن کمپانی در مبحث آموزش ضمن خدمت، در مسابقه کتابخوانی این کتاب‌ها که نحوه آن به وسیله ستاد مسابقه بزرگ کتابخوانی دفاع مقدس متعاقبا مطرح خواهد شد کمپانی خواهند کرد.

با استناد به این خبر، مسابقه کتابخوانی دفاع مقدس به‌مناسبت دومین سالگرد شهادت مدافع حرم «شهید سعید سیاح طاهری»، بنیانگذار جشنواره‌های دانش‌آموزی فیلم دفاع مقدس و به علاوه از طرف دیگر مسابقات بزرگ کتابخوانی کشور (بخصوص در جاهای محروم ایران و با شعار تاثیرگذاری، بدون مخارج معرفی‌های کم‌تاثیر و رفع هزینه‌های جانبی در ستادهای مرسوم) در حال انجام است و آموزش و پرورش و عرصه هنری استان همدان نیز در تقسیم کتاب‌ها و اجرای مسابقه هم کاری فراگیر دارند.

انتهای پیغام/ ۱۱۶

امیدواریم نوشته “شروع مسابقه کتابخوانی دفاع مقدس با هم کاری پرستویی” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۱۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران