شهادت فرزندم را از خدا خواستم/ سعادت امروز سعید را مدیون امام (ره) هستم

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “شهادت فرزندم را از خدا خواستم/ سعادت امروز سعید را مدیون امام (ره) هستم” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

گروه حماسه و جهاد دفاع پرس: اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و دفاع از اراضی کشور در دوران دفاع مقدس برای مردم کشورمان آنقدر ارزش داشت که برادر از برادر و فرزند از پدر گوی سبقت را جهت حضور در جاهای عملیاتی می‌ربود. «امیر سعید قاسمی» نیز از این امر مستثنی نبود. ایشان در دوران نوجوانی با خواندن کتاب‌های شهید مطهری و دستغیب نور شهادت در دلش تابید و یک سال بعد در سن ۱۴ سالگی بهمراه پدر راهی جاهای عملیاتی شد. بار دوم از روش مدرسه و بار آخر از جانب لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) به روش بسیجی به جبهه رفت. پیکر وی سال ۶۲ در جزیره مجنون جا ماند و در شمار شهدای مفقودالاثر قرار گرفت.

۳۴ سال از مفقودی پیکرش گذشت تا اینکه پیکر وی از جانب کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تفحص و از روش پلاک شناسایی شد. پدر و مادر این شهید بزرگوار بعد از سال‌های فراق دوردستی از فرزند، نتیجا ۲۲ فروردین ماه سال جاری با حضور در معراج شهدا، به چشم انتظاری انتهای دادند.

مادر شهید «امیر سعید قاسمی» در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس اظهار داشت: امیر سعید اولین فرزند خانواده است. آن وقت می‌خواستیم نامش را «امیر» بگذاریم با اینحال ثبت احوال آن وقت نپذیرفت.

وی با بیان این که فرزندم به مطالعه علاقه داشت، گفت: شب‌ها به اتاق امیرسعید و وحید می‌رفتم و قصه می‌گفتم. سپس در باب آن صحبت می‌کردیم. به علاوه از طرف دیگر کتاب‌ بزرگانی از قبیل مطهری و دستغیب را برایشان می‌خواندم. امیرسعید محو مطالب مطرح شده شهید مطهری در خصوص شهید شده بود تا آنجایی که خطاب به من گفت: «مامان بیا دعا کنیم که شهید شویم». آن روز رو به قبله ایستادیم و برای شهادت دعا خواندیم.

حتما بخوانید   تشییع پیکر ۲ جانباز شهید در گلزار شهدای تهران

مادر شهید قاسمی خاطرنشان کرد: پسرم قدم در راه جهاد گذاشت و از اینکه در این راه به شهادت رسید، راضی هستم. سعادتی که امروز نصیب خانواده ما مخصوصا امیرسعید شده است را مدیون امام خمینی (ره) هستم، از آنجاییکه همه انسان‌ها روزی از دنیا می‌روند، چه بسا پسرم اگر شهید نمی‌شد، از روش دیگری از بین می‌رفت. ممکن است گاهی فکر کنیم اگر فرزندمان عمر فراوانی کند عاقبت بخیر شده، همزمان با اینکه عاقبت بخیری در شهادت است.

وی با بیان این که در این سال‌ها منتظر بازگشت پیکر امیرسعید نبودم، از آنجاییکه می‌دانم که در مسیر خوبی قدم قرار داده است، اضافه کرد: نه تنها ما حتی تمام خانواده شهدا با دیدن موقعیت حجاب، حقوق‌های نجومی، رانت خواری و … ناراحت می‌شوند. از مسوولیت درخواست دارم به جای شعار دادن، رفتار کنند و کمتر دلیل دلخوری مقام معظم رهبری شوند.

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “شهادت فرزندم را از خدا خواستم/ سعادت امروز سعید را مدیون امام (ره) هستم” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۲۷, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران