شهدای انقلاب اسلامی؛ مظلوم‌تر از انقلاب اسلامی

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “شهدای انقلاب اسلامی؛ مظلوم‌تر از انقلاب اسلامی” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

گروه حماسه و جهاد دفاع پرس ـ حامد افروغ؛ انقلاب اسلامی ایران را اگر از دریچه انصاف بنگریم، با اغلب انقلاب هایی که اسمی و رسمی برای خود دارند، فرق می‌کند و این اختلاف، برآمده از جان و دل مردمی است که قرن‌ها پایین یوق ظالمان، استخوان خرد کردند با اینحال سر خم نکردند.

دهه‌ای که در آن قرار داریم موسوم است به دهه فجر؛ دهه ای که همه دلبستگان به راه و مرام انقلاب اسلامی ـ فارغ از دلخوری ها و انتقاداتشان از سیاسیون و دولتمردان ـ آن را با اسم سرآغاز طلوع خورشید اسلام در قرن حاضر، جشن می‌گیرند و با گرامیداشت یاد شهدای این واقعه عظیم، پیشانی محبت و احترام بر ساحت حق می سایند.

انقلاب اسلامی با همه ابعاد مادی و معنوی و همه تاثیرات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود ـ که مسیر تاریخ را از بیراهه ها و کجراهه ها به سوی صراط مستقیم، که همانا مسیر آمادگی برای ظهور حضرت مهدی (عج) است، تغییر داد ـ یکی از بزرگترین وقایع مظلوم عالم است که مورد بی مهری ها و کم توجهی ها قرار می گیرد؛ با اینحال چرا علی‌رغم همه این ناملایمات که از داخل و خارج زخمی عمیق بر روح و جان انقلاب و انقلابیون می‌زند، هنوز به لحظه خروش، چون پتکی بر سر باطل و اهلش فرود می‌آید؟

آری اگر به دیده دل بنگریم، چهارچوب و استخوان بندی انقلاب اسلامی را که روح اسلام و حق در آن دمیده شده است، با خون افرادی محکم و ماندگار شده، که به هر میزان بر مظلومیتش افزون شود، اقتدارش دوچندان می‌شود. شهدای انقلاب اسلامی به باعث وقوع جنگ تحمیلی به سرعت در محاق رفتند و کمتر کسی از زجرها و دلاوریهای آنان در پایین شکنجه های طاقت فرسای رژیم پهلوی یاد می کند و اغلب مورد غفلت اند. غفلتی که نمونه آن را می توان در بی توجهی به موقعیت قبر شهید اندرزگو و امثال وی یافت که مدتها سوت و کور و مخروبه بود.

حتما بخوانید   شروع مسابقه کتابخوانی دفاع مقدس با هم کاری پرستویی

دهه فجر با اسم مطلع الفجر انقلاب اسلامی، باید بهانه ای باشد تا همه و همه به خاطر بیاوریم که غیر از خانواده های شهدای دفاع مقدس و جانبازان و آزادگان آن، باید به اسلاف آنها نیز توجه شود و فراموش نکنیم که کدام پابرهنگان بودند که کشور را از دهان چپاولگران درآوردند و دست متجاوزان ستمگر را برای در بیشتر مواقع کوتاه کردند.

دهه فجر را مغتنم می شماریم و بر روح آن عزیزان درود می فرستیم و برای بازماندگان آن انقلابیون، آرزوی توفیق و سلامت روزافزون می کنیم.

انتهای پیغام/ ۱۱۲

امیدواریم نوشته “شهدای انقلاب اسلامی؛ مظلوم‌تر از انقلاب اسلامی” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۱۲, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران