شهدا به آن چه می‌خواستند رسیدند

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “شهدا به آن چه می‌خواستند رسیدند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، حجت‌الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی طی سخنانی در محل معراج شهدای اهواز، ضمن تسلیت شهادت امام هادی (ع)٬ سال تازه را به اسم و یاد این امام همام متبرک دانست و اظهار داشت: این پرسش پیوسته مطرح است که اصلا آیا ما باید برای شهدا گریه کنیم یا نکنیم؟گمان می‌کنم که شهدا هیچ الزامی به گریه ما ندارند، با اینحال ما باید به حال خودمان گریه کنیم. ممکن است الان متوجه نیستیم که چقدر از این شهدا عقب مانده‌ایم. این جا ماندن گاه دردی بی درمان و گاه سخت درمان است.

وی اضافه کرد: شهدا به آن چه می‌خواستند رسیدند، با اینحال ما نیاز داریم که با اشک ریختن به حال خودمان، دل خود را پاک کنیم، باطن خود را طهارت دهیم و ضمیرمان را صاف کنیم.

نماینده با این وجود فقیه در ارتش با اشاره به این که امام حسین (ع) نیز الزامی به اشک ریختن ما ندارد و مقام بلندش با اشک ما رفیع‌تر نمی‌شود، گریه کردن بر مصیبت امام حسین (ع) را باعث پیشرفت معنوی هر فرد دانست و اضافه کرد: بر همه ما در لحظه جنگ واجب است که در صحنه باشیم و مقابل دشمن بایستیم. از پیامبر (ص) روایت داریم هر کس در لحظه جنگ به جنگ نرود و خود را به هر شکلی به جنگ معرفی نکند، از قبیل منافق است. در جنگ وظیفه و رسالت همه این است که پای کار بیایند و مقابل دشمن بایستند و از اسلام، میهن اسلام، ارزش‌های اسلامی، شرف ملی و ناموس ملت و امت اسلام دفاع کند و هر کس این کار را نکند مطمئنا ذلیل می‌شود.

حتما بخوانید   همسران شهدای مدافع حرم انتهای عمر داعش را به رهبر انقلاب تبریک گفتند

وی ادامه داد: در لحظه صلح وظیفه تک تک ما این است که پیغام شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان را به نسل‌های بعد منتقل کنیم تا آن‌ها هم بدانند وارث چه گوهر گرانبهایی هستند.

مدیرعامل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اضافه کرد: نوجوانی که دوران انقلاب و دفاع مقدس را ندیده است، ممکن است فکر کند که این مملکت به سادگی مانده است، همزمان با اینکه چنین نیست.

وی یادآور شد: چشمان فراوانی در انتظار و فراق جوانانی که رفتند و نیامدند نور خود را از دست داده‌اند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسنی با بیان این که برای انتقال ایثار و فداکاری‌های شهدا هر کس هر کاری بلد است باید انجام دهد، به نقش شاعران، فیلمسازان، اهالی قلم و دیگر هنرمندان در این راه اشاره و تصریح کرد: هنرمندان ما باید حواسشان باشد که اگر شهدا نبودند اصلا عرصه‌ای برای هنرنمایی آن‌ها نمی‌ماند. اگر کسی امروز چهره مطرحی می‌شود از برکت خون شهدا و ایثارگری جانبازان، آزادگان و رزمندگان به این جا رسیده است و باید زکات هنر و قلمش را بدهد.

وی با تاکید بر این که شهدای ما ادامه امام حسین(ع) هستند، ادامه داد: برای آن‌ها باید هر کاری که برای امام حسین (ع) می‌کنیم انجام دهیم. هر کس هر کاری از دستش بر می‌آید باید انجام دهد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسنی پیشتر تصریح کرد: یکی از راه‌های انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل‌های بعد حرکت نورانی راهیان نور است. این کار را نباید دست کم گرفت، بازهم که زیارت اباعبدالله را دست کم نمی‌گیریم.

وی با اشاره به این که بسیاری دوست دارند تحولی در خود ایجاد کنند و از دعاهای تحویل سال ما، تحول حال به بهترین حال‌هاست، اضافه کرد: آدم وقتی به جاهای عملیاتی دفاع مقدس می‌آید، تحول حال به احسن الحال اتفاق می‌افتد. بهترین راه برای پیدا کردن راه درست به وسیله نسل تازه، آوردن آن‌ها به راهیان نور است. همه ما باید یکدیگر را تواصی به حضور و فعالیت در راهیان نور کنیم.

حتما بخوانید   ماجرای ننه مریم خرمشهر که «مادر شهر» لقب گرفت+ تصویر

نماینده با این وجود فقیه در ارتش با اشاره به حدیثی از امام هادی (ع) که فرمودند «دنیا مارکت است. عده ای در آن بسیار سود و عده ای در آن بسیار زیان می‌کنند» یادآور شد: هر کس به مارکت شهدا و راهیان نور آمده است، با دست پر باز می‌گردد. افرادی که با این فضا غریبه‌اند، قدرش را نمی‌دانند، با اینحال افرادی که با آن آشنا هستند، بسیار قدرش را می‌دانند و به این راحتی از آن فاصله نمی‌گیرند. امیدواریم همه افرادی که با این فضا غریبه‌اند، به این جا بیایند تا بدانند چه غنایمی نصیبشان می‌شود. وظیفه ما همین است که آن‌ها را با این فضا آشنا کنیم.

ایشان در انتهای گفت: کاش می‌توانستیم تک به تک مردم را با خانواده دعوت کنیم که حداقل یکدفعه به سرزمین‌های راهیان نور را از نزدیک زیارت کنند و سود خود را ببرند. من از مردم خواهش می‌کنم که این کار را بکنند، چونکه بسیاری از گمشده‌های معنوی در این جا یافته می‌شوند.

انتهای پیغام/ ۱۵۱

امیدواریم نوشته “شهدا به آن چه می‌خواستند رسیدند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۳, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران