شهدا گله دارند چرا باید با شیطان معامله کنیم

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “شهدا گله دارند چرا باید با شیطان معامله کنیم” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، یادواره ستارگان و دردانه های دوکوهه، پاسداشت فرماندهان و سربازان شهید لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) شامگاه پنجشنبه (۱۷ اسفندماه) با حضور جمعی از فرماندهان و سرداران دوران دفاع مقدس و خانواده های شهدا و ایثارگران در فرهنگسرای بهمن برگزار شد. 

سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ ستارگان دوکوهه را فرماندهانی خواند که برای دفاع از اسلام و مردم برخاستند و اظهار داشت: لحظه لحظه زندگی این عزیزان درس بود و با اسم آنان افتخار جمهوری اسلامی را لمس می کنیم. دردانه ها افرادی بودند که در لشکر ۲۷ خدمت می کردند و در ظاهر و باطن فرقی با فرماندهان نداشتند.

وی اضافه کرد: عده ای سربازان ما فرمانده بسیاری از نیروهای بسیجی بودند و چنان رشادتی می کردند که کسی متوجه نمی شد سرباز و پاسدار هستند. تنها اختلاف زمانی بود که برای نماز شب بلند می شدند. 

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم دین خود را به شهدا ادا کنیم و هر روز در مقایسه با قبل راه آنان را طی کنیم.  

خط مقدم ما امروز به همت شهدا به آنسوی مدیترانه رفته است

پیشتر مراسم سردار محمد جعفر اسدی مشاور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) و از فرماندهان دوران دفاع مقدس در این مراسم دردانه های دوکوهه را دردانه های عالم هستی در دوکوهه دانست و به توصیف شهدا از زبان ایت الله جوادی آملی پرداخت. 

حتما بخوانید   مسئولین باید باور کنند که جایگاهشان حاصل خون شهداست

وی با تاکید بر اینکه یک روز برای موجودیت خود می جنگیدیم با اینحال امروز برای ارتقای قدرت خود می جنگیم تصریح کرد: اسراییل التماس می کند دلارهای عربی خرج می شود و می گویند باید ایران را پس برانیم که قدرت ایران غلبه نکند با اینحال می کند. این حیاتی است که شهدا به ما بخشیدند و امروز گله دارند چرا باید با شیطان معامله کنیم. 

وی بخش دیگر زندگی شهدا را حیاتی دانست که به جامعه بخشیده اند و اضافه کرد: حاج احمد متوسلیان در دیاری که روزی برای اسرائیل تبلیغ می کردند شجره طیبه ای را غرس کرد که تا به امروز مردمان از آن برخوردار شوند. کسی گمان نمی کرد جنگ ۳۳ روزه به نفع حزب الله تمام شود. نیروهای رژیم صهیونیستی در فاصله فنس هایی کشیدند و تابلویی به سه زبان نصب کردند و چند جا را برای تحویل اسرای حزب الله لبنان، شیعیان و سید حسن نصرالله واضح کردند.

سردار اسدی گفت: به دفعات فرمانده یکی از مجهزترین ناوهای رژیم صهیونیستی گفته بود که این ناو توانایی دارد هر موشکی که به ما شلیک شود و هر کشتی ای که دستور بدهند در بندرعباس را منهدم کند. حزب الله این ناو را هدف قرار داد و رژیم صهیونیستی ادعا کرد که سیستم های ما خاموش بود وگرنه حزب الله نمی موفق شد ناو ما را هدف قرار دهد. همه دست به دست هم دادند تا حزب الله را نابود کنند با اینحال نتوانستند.

وی با اشاره به این سخن امام راحل که ما برای یک لحظه از جنگ نادم و پشیمان نیستیم آن را مهر صحتی بر همه دفاع مقدس دانست و اضافه کرد: خط مقدم ما امروز به همت شهدا به آنسوی مدیترانه رفته است. 

حتما بخوانید   شهید «احمدی روشن» نقش موثری در تولید اورانیوم داشت/ تفکر غربزدگی جلوی پیشرفت کشور را می‌گیرد

سردار اسدی گفت: بشار اسد کنار گوش مدیرعامل جمهور وقت سید محمد خاتمی گفت که گفت و گوی تمدن ها برای شما عزت نمی آورد حتی مبارزه با آمریکا برای شما عزت می آورد.

در انتهای مراسم نیز از خانواده شهیدان فرجی، رضایی، نوروزی، حیدری و جانبازان علی اکبر سلیمانی، اکبر مبصری و حمید بهتاش تقدیر شد.

انتهای پیغام/ ۱۴۱

امیدواریم نوشته “شهدا گله دارند چرا باید با شیطان معامله کنیم” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۱۷, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران