شهیدی که سخن پیامبر را سرلوحه کارهایش کرد

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “شهیدی که سخن پیامبر را سرلوحه کارهایش کرد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

گروه حماسه و جهاد دفاع پرس: رزمندگان با نثار جان خود رسالت عظیمی را بر دوش بازماندگان گذاشتند. غریب به ۳۰ سال از انتهای جنگ تحمیلی و ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، با اینحال اسم عده ای از شهدا به اشتراک مردم گمنام است. به این منظور خبرگزاری دفاع مقدس تصمیم گرفته است به معرفی زندگی‌نامه شهدایی پرداخت کند که نامی از آن‌ها به میان نیامده است. پیشتر ماحصل زندگی شهید «علی‌محمد پارسائیان» را می‌خوانید:

علی‌محمد پارسائیان در طول ۲۱ سال عمر خود پیوسته راه خدا را پیشه خود ساخته بود. ایشان در یک خانواده مذهبی که با فقر و درد و رنج پنجه نرم کرده بود زندگی می‌کرد و از این جهت در بیشتر مواقع با طبقه محروم معاشرت می‌کرد تا از درد دل آنها که درد خود ایشان بود آگاه شود.

اخلاق، رفتار و کردار این شهید مورد ستایش همگان بود، بی‌جهت نبود که اسم علی‌محمد را بر ایشان نهادند چون علی را الگوی خود ساخته و سعی می‌کرد راهی را که علی پیموده، طی کند که از بردباری و شجاعت وی می‌توان به این حقیقت دست یافت.

وی به راستی حضرت محمد (ص) را پیامبر خود می‌دانست چرا که مثل ایشان در رنج‌‌ها و دردها صبور بود و در امانت در بیشتر مواقع امین و در طرف دیگر ظالم سینه خود را سپر کرده و تا سرحد جان ایستادگی می‌کرد.

حتما بخوانید   روزشمار دفاع مقدس (۹ فروردین)

شهید علی‌محمد پارسائیان گفته حضرت محمد (ص) را در فکر خود مرور می‌کرد که «برای مرد ننگ است اگر در بستر خواب بمیرد» و بر این گفته پایدار ماند.

علی محمد در طول انقلاب از لحاظ آگهی فعالیت فراوانی می‌کرد و با استناد به گفته رهبر خود امام‌خمینی (ره) برای حفظ وحدت کلمه در تمام تظاهرات کمپانی می‌کرد و حتی یکدفعه در حال پخش کردن اعلامیه به وسیله مزدوران رژیم طاغوتی دستگیر و مدتی نیز در کمیته مورد ضرب و شتم قرار گرفت و زندانی شد. بعد از آزاد شدن از زندان نه تنها از پای ننشست حتی فعالیت خود را چند برابر کرد.

علی‌محمد پارسائیان چون هدفی جز الله نداشت. در بیشتر مواقع در این راه قدم برمی‌داشت و برای این که بتواند قدم‌های خود را استوارتر کند و به علاوه از طرف دیگر چون امام خمینی (ره) هم از سپاه راضی بود بدین خاطر وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌ شد. قبل از این که به سپاه وارد شود سرگرم به تحصیل بود. ایشان در مضاف بر اینکه تحصیل می‌کرد، کارهای سیم‌کشی را انجام می‌داد و بعد از مدتی که وارد سپاه شده بود موفق به گرفتن دیپلم شد.

علی‌محمد خدمات چشمگیری در طول خدمت سپاه انجام داد از نمونه حفاظت شخصیت‌های مهم مملکتی، به علاوه از طرف دیگر وی مدتی در جزیره خارک و کردستان به پاسداری سرگرم بود.

نتیجا برای این که دست کثیف و خون‌آشام آمریکا و صهیونیسم را که از آستین ایادی آنها در کردستان درآمده و خون صدها تن از برادران دیار ریخته قطع کند به آن منطقه اعزام و بعد از چند روز مبارزه شجاعانه با ضد انقلابیان در روز سه‌شنبه ۹ اردیبهشت ۵۹ سنگ‌فرش‌های سنندج را با خون خود رنگین تولید.

حتما بخوانید   تقدیر خبرگزاری دفاع مقدس از پدر شهید «محسن حججی»

انتهای پیغام/ ۱۳۱

امیدواریم نوشته “شهیدی که سخن پیامبر را سرلوحه کارهایش کرد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۲۶, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران