شهید «حججی» در‌ برابر دشمن یک «آه» هم نگفت/ شهدا با خدا معامله کردند

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “شهید «حججی» در‌ برابر دشمن یک «آه» هم نگفت/ شهدا با خدا معامله کردند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، تجمع نوجوانان تازه‌نفس روح‌الله «عصر دهه‌هفتادی‌ها» عصر امروز (سه شنبه، ۷ شهریور) با حضور حجت الاسلام و‌المسلمین «سیدحسین مومنی و حاج‌حسین یکتا، امیر غلامحسین دربندی» در میدان امام حسین(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مومنی با بیان اینکه امام باقر (ع) بعد از واقعه عاشورا کار فرهنگی را شروع کرد، اظهار داشت: امام باقر(ع) برای حفظ دستاوردهای دین کار فرهنگی کرد با اینحال بعد از مدتی کار به نقطه ای رسید که چیزی از دین باقی نماند و تنها خون اباعبدالله باعث ماندگاری این دین شد.

وی با اشاره به شهادت محسن حججی، گفت: شهادت محسن حججی در جامعه انقلاب ایجاد کرد. عده ای ها بعد از شهادت مدافعان حرم هیچ پیغام تسلیتی صادر نکردند. شهید بهشتی برای رفع یک بحران در ایران قطعه، قطعه شد.

این استاد عرصه بیام کرد: بارقه انقلاب به وسیله امام سجاد(ع) زده شد، امام باقر(ره) این حرکت را شروع کرد و انقلاب فرهنگی را امام صادق(ع) آن بنا نهاد. جوانان دهه هفتاد امام خمینی (ره) را ندیده اند با اینحال همین جوانان امروز در سوریه تحول بوجود آوردند.

مومنی اضافه کرد: جهاد فرهنگی یک روز در جبهه جنگ است و روز دیگری این جهاد در جبهه فرهنگی است. امروز در شرایطی جوانان مدافع حرم تربیت شده اند که در کشورمان جریان نفوذ بوجود آمده اند.

حتما بخوانید   ایجاد موازنه قدرت در جبهه مطبوعاتی علیه تکفیری‌ها به دست مستندسازان جوان

وی ادامه داد: شهدا مدافع حرم دلبستگی و تعلق به امور مشروع دارند با اینحال آیا چرا این ها جانشان را بر کف می گذارند و به جبهه مبارزه علیه باطل می روند. اگر دین به حیثیت و آبرو نیاز داشته باشد، باید آن را تقدیم کرد. شهید محسن حججی در مقابل دشمن یک آه هم نگفت.

این استاد عرصه تصریح کرد: افرادی که اعتقادشان سست باشد مطمئنا قادر نیستند در مقابل دشمن ایستادگی کنند. شهید مدافع حرم روحانی وقتی همسرش پرسید ما را به چه کسی می سپارید، فرمود «شما را به کسی می سپارم که امام حسین (ره) فرزندانشان را سپرد»، شهدا با خدا معامله کردند.

انتهای پیغام/۱۲۱

امیدواریم نوشته “شهید «حججی» در‌ برابر دشمن یک «آه» هم نگفت/ شهدا با خدا معامله کردند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : شهریور ۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران