شهید قرآنی که برای کار جهادی النگوی همسرش را فروخت

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “شهید قرآنی که برای کار جهادی النگوی همسرش را فروخت” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، جمعی از عضو های جامعه قرانی طی دیدارهای هفتگی خود به نیابت از قاریان، حافظان و فعالان قرانی در هفته جاری به دیدار خانواده شهید حجت الاسلام والمسلمین اسدالله زارعی رفتند تا با سبک زندگی و سیره اخلاقی شهید آشنا شوند.

سمیه زارعی فرزند شهید اسدالله زارعی در معرفی کوتاهی از پدر گفت: ایشان اول فروردین سال ۱۳۴۰ به دنیا آمد و ۲۶ شهریور ۶۷ به شهادت رسید. وقتی که پدر شهید شد من کودک بودم بدین جهت خاطره فراوانی به خاطر ندارم تنها ثبت اسم مدرسه را به خاطرم هست که تاکید داشتند حجاب داشته باشم و به دفعات در وصیت نامه اش به حجاب پیش نهاد کرده است.

وی اضافه کرد: در ماه های اول شهادت زیاد بی قراری می کردم چرا که می دیدیم بچه ها بهمراه پدرهایشان به مدرسه می روند و این بهانه ای شده بود تا به مدرسه نروم از این بابت مادرم بسیار سختی کشید و ناراحت بود. پدر به خواب یکی از بستگان آمده و گفته بود که به همسرم بگو صبر زینبی را پیشه کند چرا که شما از اهل بیت امام حسین(ع) بیشتر نیستید. بعد آن خواب مادرم صبورتر شد.

دختر شهید زارعی تصریح کرد: پدر بسیار مهربان و دلسوز بود. مدتی در عرصه علمیه سرگرم به تحصیل شد بعد از آن به شهرک فارسجین رفت و به تدریس پرداخت. در آن برهه مسئولیت امام جماعتی شهرک را برعهده داشت. مادر بیان میکرد خیلی دغدغه داشت تا جوانان را ترغیب به رفتن به جبهه کند و بسیاری از جوانان پامنبری ایشان بودند که به شهادت رسیدند. مدتی تدریس قرآن داشت و شاگردان فراوانی از ایشان باقی مانده که از وی به نیکی یاد می کنند. تعریف می کنند حتی مشکلات خانوادگی دانش آموزانش را حل می کرد.

حتما بخوانید   زیارت قبور شهدای گمنام بوستان فدک به وسیله خانواده‌های شهدای مازندرانی + عکس ها

سمیه زارعی به فعالیت های جهادی پدر اشاره نمود و ادامه داد: بسیار مهمان نواز و دلسوز بود و در کار جهادی فعالیت هایی داشت. زادگاه پدرم در الموت منطقه صعب العبوری بود که به دفعات پیش آمد خانم ها در وضع حمل از دنیا رفتند، با پیگیری از جهادسازندگی موفق شد جاده خاکی به روستا بکشد و به خاطر این جاده بسیاری ایشان را با عنوان شهید سازندگی می شناسند.

داماد شهید اسدالله زارعی که خود از شاگردان وی بوده است، گفت: در سال های تدریس شهید من از شاگردانش بودم. بعدها که با خانواده شهید وصلت کردم احساس کردم همان لحظه رابطه ای معنوی بین من و شهید بوده است.

وی تصریح کرد: بسیار شخصیت مهربانی داشت. با اینکه اهل الموت بود با این وجود در فارسجین ازدواج کرد و بسیار مورد احترام مردم آن منطقه است.

شهید قرانی که برای کار جهادی النگوی همسرش را فروخت

دختر شهید گفت: پدر ۲ بار به جبهه اعزام شد و در عملیات مرصاد بر اثر سوختگی به شهادت رسید. ایشان تا جایی پیش رفته بود که النگوی همسرش را برای احداث جاده فروخت تا کار جهادی کند.

دختر شهید زارعی تنها خواسته اش از جامعه قرانی را رفتار به آن دانست و گفت: یکی از از موضوعاتی که پدر را به جبهه کشاند و در وصیت نامه اش ذکر کرده این بود که خود را تنها یک واعظ نمی داند که تنها دیگران را به جبهه بکشاند حتی باید خودش هم به جبهه می رفت.

ایشان در خصوص مسئولیت فرزندان شهدا گفت: همه فرزندان شهدا وظیفه دارند پیرو پدران شهیدشان باشند شهدا برای دین و اسلام و عفت و حیا رفتند و خون دادند و اگر پیرو راه آنان باشیم اشخاص دیگر هم ما را الگور قرار می دهند و جامعه ای سالم خواهیم داشت.

حتما بخوانید   بی‌عدالتی یک مساله بنیادی در امر پیشرفت کشور است

انتهای پیغام/ ۱۴۱

امیدواریم نوشته “شهید قرآنی که برای کار جهادی النگوی همسرش را فروخت” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۲۷, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران