شهید همدانی ما را به نوشتن کتاب ترغیب کرد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “شهید همدانی ما را به نوشتن کتاب ترغیب کرد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، نشست معرفی کتاب «عزیز کرده» زندگی‌نامه مستند سردار شهید حاج حسن تاجوک به قلم مرضیه نظرلو عصر امروز (یک‌شنبه، ۳ تیرماه) با حضور سردار علی‌اصغر محسن‌شیخی مدیر کل حفظ کارهای و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران، امیر حمیدرضا گرامی مدیرعامل سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، حمیدحسام، گلعلی بابایی و جمعی از خانواده‌های شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

«محمدصادق تاجوک» فرزند شهید حاج حسن تاجوک در این مراسم اظهار داشت: ما در ابتدای کار نوشتن این کتاب سال ۹۳ کار را کلید زدیم؛ با اینحال با مشکلاتی روبرو شدیم. کار کتاب خیلی لحظه‌بر بود و بدون عنایت اهل بیت (ع) فعالیت پیش نمی‌رفت و تنها با توسل به اهل بیت (ع) کار را انجام دادیم.

وی گفت: حمید حسام در اولین دیدار برای نوشتن این کتاب ما را به همدان و خدمت شهید حسین همدانی بردند که ایشان از نوشتن این کتاب خیلی خوشحال شدند و گفتند که هر کمکی ضروری باشد انجام خواهند داد. آرزوی ما بود که یک قدم در راه شهدا برداریم و این کتاب یک قدم کوچک در این راستا بود.

تاجوک اضافه کرد: ما قصد داشتیم یک کتاب پیرامون کل شهدای ملایر بنویسم؛ با اینحال چون حجم مطالب زیاد شد تنها توانستیم از این شهدا تنها اسمی به میان آوریم. امیدواریم نمره قبولی را از شهدا گرفته باشیم.

حتما بخوانید   «دلم می‌خواهد مثل امام حسین (ع) سرم از تنم جدا شود»/ با دیدن فیلم «به وقت شام» یاد همسرم افتادم

سردار «مهدی کیانی» فرمانده اسبق لشکر ۳۲ انصار الحسین پیشتر این مراسم اظهار داشت: گردوغبار هر جنگی فرو بنشیند همه متوجه می‌شوند جنگ خسارات زیاد مادی و معنوی داشته؛ با اینحال تنها موضوعی که این خسارات را هموار کند این است که جنگ دفاعی باشد.

وی گفت: به دلیل اینکه من قبل از حمله عراق، درگیر جنگ بودم این را عرض می‌کنم ما هرگز متجاوز نبودیم و جنگ بر ما تحمیل شد و متجاوز اصلی رژیم بعث عراق بود بدین جهت جنگ برای ما دفاع مقدس شد. خانواده ‌های شهدا تردید نکنند که آدم‌هایی که در جنگ بودند و مخصوصا شهیدان افرادی بودند که متدین و میهن‌پرست‌ترین آدم‌های روزگار بودند.

فرمانده اسبق لشکر ۳۲ انصار الحسین تصریح کرد: شهید تاجوک با چشم باز و بررسی روشن وارد دفاع مقدس شد. ما در شرایط جنگ افزایش جهشی کردیم، جنگ یکی از صحنه‌ای سهمگین و سترد انقلاب بود؛ چرا که دشمن بخاطر اصل انقلاب به ما حمله ور شد. ما همگی یک دهه درمقایسه با سن‌مان افزایش جهشی داشتیم که شهید تاجوک یک نمونه از آن بود، ایشان شخصیتی عاقل و فهیم داشت.

سردار کیانی ترس را جزئی از جنگ دانست و عنوان کرد: اگر کسی که از جنگ نترسد، جسور و بی باک می‌شود و جان دیگران را به اخطار خواهد انداخت در صورتی که من شهید تاجوک را به حلم، عمق داشتن و عاقل بودن می‌شناسم.

وی تاکید کرد: شهید تاجوک دقیق صحبت می‌کرد و لحظه عملیات باید دقیق توجیه می‌شد. ایشان باید دقیق و با جزئیات عملیات را شناسایی می‌کرد و دلیل آن نیز این بود که ایشان گل‌سر سبد بچه‌های ملایر بود که همه بچه‌ها دور ایشان جمع بودند به همین خاطر سلامتی بچه‌های برای ایشان ارزش داشت.

حتما بخوانید   «راز گمشده مجنون»

فرمانده اسبق لشکر ۳۲ انصار الحسین عنوان کرد: جنگ تمام شده و شهید تاجوک ‌ها رفتند و مقدس بودند جنگ نیز بخاطر دفاع‌مان است؛ با اینحال امروز می بایست از سرمایه جنگ قرن‌ها سود ببریم. اگر جوانان امروز گرم کننده محفل شهدا نیستند دلیل و سخت ما هستیم وگرنه این جوانان همان تاجوک‌های قبلی هستند.

سردار کیانی گفت: هیچ مقطعی را نباید مانند دفاع مقدس بدانیم و نباید هیچ مقطعی را با دفاع مقدس مقایسه کنیم چراکه رزمندگان و بسیجیان ما در آن مقطع هیچ چیزی را بخاطر ایثارگری‌هایشان مطالبه نمی‌کردند.

«مرضیه نظرلو» نویسنده کتاب « عزیز کرده» پیشتر این مراسم با برنامه این پرسش که چرا تا اینجای کار هیچ کاربری برای شهید تاجوک صورت نگرفته است، اظهار داشت: ننوشته شدن کتابی پیرامون شهید تاجوک نمایش دهنده کم‌کاری‌های صورت گرفته پیرامون دفاع مقدس است.

وی گفت: نوشتن کتاب «عزیز کرده» به همت فرزند شهید تاجوک صورت گرفت و تنها لطف خدا دلیل شد این کتاب را که یک روایت از بچه های گردان مسلم بن عقیل است را بنویسم. این کتاب پر از فرازهایی از شهدای گمنام شهر ملایر است که کمتر نامی از آن ها می باشد.

این نویسنده گفت: من تلاش کردم حسن تاجوک را همان شکلی که با ساده و مهربان که برای همه نیروهایش دغدغه دارد را به مخاطب معرفی کنم. این کتاب شامل ۱۲ فصل است که توصیه می‌کنم خواننده کتاب را پیوسته بخواند تا بتواند رابطه خوبی با آن برقرار کند.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “شهید همدانی ما را به نوشتن کتاب ترغیب کرد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

حتما بخوانید   روزشمار دفاع مقدس (۱۵ خرداد)
نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۴, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران