صحبت‌های ضدایرانی پامپئو تنها سری‌ای از رویاهای ترامپ است

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “صحبت‌های ضدایرانی پامپئو تنها سری‌ای از رویاهای ترامپ است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، امیر دریابان «علی شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر امروز در سی‌امین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت در مسجد با این وجود عصر(عج) تهران گفت: شیوه بسیج و به کارگیری سری ظرفیت‌های مردمی و استعدادهای کشور با استناد به آموزه های دفاع مقدس پیوسته می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات کشور باشد.

شمخانی در این مراسم که به مناسبت سوم خردادماه روز ملی ایثار، مقاومت و پیروزی و با حضور گسترده جمع کثیری از فرماندهان ارشد دفاع مقدس برگزار شد، حماسه آزادسازی خرمشهر را نماد جاودان پیروزی اراده ملت سلحشور ایران در مقابل تجاوزکاران و زور گویان عنوان کرد و اظهار داشت: اگر هنوز افکار پوسیده ای در عده ای کشورها می باشد که تمایلی به درس آموزی از تاریخ ندارد باید یک باز هم آدرس گور سرد صدام و کارگزاران نظام بعث عراق را به آنها یادآور شویم. 

امیر دریابان شمخانی اضافه کرد: کشورهایی که روزگاری تمام ثروت، تسلیحات و معلومات خود را برای شکست ایران در دست صدام قرار دادند از تجربه ناکامی های قبلی درس نگرفتند و در چنین شرایطی ست که که امروز ایران در تمام عرصه های داخلی و خارجی بسیار توانمند از قبلی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تلاش بی ثمر آمریکا برای محدود سازی عرصه های اقتدار جمهوری اسلامی ایران را نشانه ضعف و زبونی واشنگتن و بیننده روشنی بر اثبات قدرت درون زای ایران اسلامی در عرصه های مختلف داخلی و خارجی است. 

وی یادآور شد: آژانس بین المللی انرژی اتمی با اسم تنها نهاد نظارتی ذیربط، صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران را به دفعات تایید کرده و آمریکا با اسم کشوری که ننگ انحصاری بهره برداری از سلاح هسته‌ای علیه مردم عادی را به اسم خود ثبت نموده و تجهیز کننده رژیم وحشی و کودک کش صهیونیستی به سلاح هسته‌ای است صلاحیت اظهار نظر در باب برنامه هسته‌ای ایران را ندارد.

حتما بخوانید   مهارت‌آموزی سربازان بعد از انتهای خدمت باید به اشتغال منجر شود

شمخانی با اشاره به رسمیت شناخته شدن برنامه غنی سازی جمهوری اسلامی در چارچوب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد اضافه کرد: چگونگی تداوم برنامه هسته‌ای ایران با استناد به توافق بین المللی برجام واضح گردیده و پرونده بسته شده مذاکرات هسته‌ای تحت هیچ شرایطی از نو گشوده نخواهد شد. 

دبیر شورای عالی امنیت ملی پذیرش سه شکست پشت سر هم را نتیجه خروج آمریکا از برجام عنوان کرد و اضافه کرد: ترامپ با تصور تحمیل شروط خود به اروپا و همراهی طیف وسیعی از کشورها با تصمیم وی و به علاوه از طرف دیگر خدمات رسانی مردم آمریکا از این رفتار از برجام خارج شد همزمان با اینکه نه تنها اروپا و دیگر کشورها با وی همراه نشدند حتی با استناد به تحقیقات ها دو سوم مردم آمریکا مخالف تصمیم ترامپ بودند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور مستشاری ایران در عراق و سوریه را به درخواست دولت های قانونی این کشورها و با نیت مبارزه با تروریسم عنوان کرد و اضافه کرد: دنیا معترف است که نقش تاثیر گذار ایران، اصلی ترین عامل جلوگیری از پیشرفت قلمرو داعش در عراق، سوریه، لبنان و حتی اروپا بوده و عصبانیت آمریکا و هم پیمانان این کشور که ایجاد کننده و حامی اصلی تروریسم تکفیری بوده اند و ناکام نهایی این میدان هستند قابل درک است.

شمخانی با یادآوری اعمال غیر قانونی و یک جانبه آمریکا در تجاوز به عراق، افغانستان و سوریه و کشتار صدها هزار نفر از مردم بیگناه این کشورها به دلایل واهی و اثبات نشده خاطر نشان کرد ؛ اسناد غیر قابل انکاری می باشد که اثبات کننده خدمات رسانی نظامیان و هواپیماهای آمریکایی از داعش و یا نجات دادن آنها از محاصره ائتلاف جلوگیری از تروریسم است.

وی با اشاره به تلاش آمریکا برای خلع سلاح حشدالشعبی در عراق تصمیم گیری در خصوص این مسئله را در صلاحیت دولت و مردم این کشور عنوان کرد و اظهار داشت: حشد الشعبی با تصویب نمایندگان پارلمان عراق به روش قانونی بخشی از نیروهای مسلح این کشور شمرده می شود و به نظر می رسد مخالفت و عصبانیت آمریکا از الحشد الشعبی ریشه در موفقیت های چشمگیر رزمندگان مردمی عراق در شکستن کم تروریست های مورد خدمات رسانی واشنگتن دارد.

حتما بخوانید   انجام رزمایش تخصصی امداد و درمان سپاه

علی شمخانی در جواب به درخواست وزیر امور خارجه آمریکا برای آزادی عنصر های جاسوس دستگیر شده در ایران عنوان داشت: این اظهارات در حالی مطرح می شود که ده ها شهروند ایرانی و اتباع دیگر کشورها به دلایل واهی و غیر مستند با صدور احکام سنگین و ناعادلانه در زندان های آمریکا و در شرایط غیرانسانی به گروگان گرفته شده اند و دولت آمریکا به درخواست های حقوقی و قانونی برای اعاده دادرسی و دفاع از آنها نیز جواب نمی دهد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در قسمت دیگری از سخنان خود، گروه های مقاومت در فلسطین و لبنان را افتخاری برای جهان عرب و عزتی برای جهان اسلام دانست که فارغ از همه چیز بار دفاع از مردم را در مقابل رژیم صهیونیستی به دوش می کشند و جمهوری اسلامی ایران نیز به خدمات رسانی از آنها با استناد به سیاست اصولی خدمات رسانی از مظلومان در اقصی نقاط جهان ادامه خواهد داد.

شمخانی با بیان اینکه دولت ترامپ از سر استیصال با تغییر چهره وزیر خارجه و مطرح استراتژی تازه در جستجوی ائتلاف سازی و جبران شکست های متعدد بعد از خروج از برجام است اظهار داشت: اتهاماتی که در باب خدمات رسانی ایران از گروه های تروریستی بیان شده صرفا عملیات روانی است و مانند رفتار ترامپ و نتانیاهو صرفا شوهای تبلیغاتی است.

وی تاکید کرد: اگر کمک مالی بسیار اندک ایران برای دفاع از منافع و امنیت ملی در منطقه، هدر دادن اموال مردم است،جای این سئوال جدی می باشد که چرا علی رغم شعارهای انتخاباتی مدیرکل جمهور متوهم آمریکا، نیروهای نظامی این کشور در افغانستان و عراق نه تنها کم نشدند حتی گسترش یافته و هزینه های سرسام آور ی را به مالیات دهندگان آمریکا تحمیل می کنند. 

شمخانی با اشاره به اینکه منافع ایران در برقراری ثبات و امنیت در منطقه است تاکید کرد: ما با ارایه راه حل سیاسی برای تمامی بحران های منطقه اراده خود برای کاهش خشونت و نظامی گری را به اثبات رسانده ایم لیکن آمریکا و کشورهای بحران ساز منطقه علی رغم شعارهای فریبنده تمایلی به حل مسائل و انتهای دادن به کشتار مردم بی‌گناه و توقف نابودی زیرساختهای بنیادی در یمن و سوریه را ندارند.

حتما بخوانید   دفاع مقدس تابوی شکست‌ناپذیری زورگویان عالم را از بین برد

نماینده مقام معظم رهبری در انتها خاطر نشان کرد: تاریخ گواهی می دهد که تهدیدات خارجی باعث گسترش اتحاد و انسجام مردم ایران و مقابله همه جانبه با زیاده خواهی بیگانگان شده و تهدیدهای توخالی اثری بر عزم و اراده مردم و مدیران برای ادامه مسیر عزتمند حال حاضر نخواهد داشت.

امیر دریابان علی شمخانی در حاشیه این نشست در جواب به سوالات خبرنگاران درخصوص نتایج مذاکرات ایران با کشورهای اروپایی در باب برجام گفت: این مذاکرات تازه ترین آزمون اروپا برای اثبات استقلال آنها در برابرسیاستهای دیکته شده آمریکاست و در صورتی که نتوانند و یا نخواهند به هر نحو از منافع خود و جمهوری اسلامی ایران در مقابل رویکردهای غیرقانونی و بی منطق ترامپ دفاع کنند ادامه کار با آنها بی فایده است.

وی اضافه کرد: اگر به این نتیجه برسیم که اروپا در اجرای تعهدات خود ناتوان است و یا در جستجوی سوء بهره برداری از شرایط خروج آمریکا از برجام برای فشار به ایران در دیگر موضوعات است مطمئنا در نگاه حال حاضر سیاست خارجی تجدید نظر خواهد شد.

شمخانی در جواب به پرسش دیگری در خصوص برنامه اتهامات علیه سپاه پاسداران از جانب وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت: آنچه پامپئو در شکل باصطلاح استراتژی تازه علیه ایران مطرح کرد حرف تازه ای نبوده و تنها سری‌ای از آرزوها و رویاهای ترامپ است.

وی گفت: سپاه بخشی از حاکمیت و بازوی توانمند انقلاب اسلامی بوده و ماموریت‌های این نهاد و دیگر بخشهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سیاست ها و تصمیمات نظام و مورد خدمات رسانی کامل است.

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “صحبت‌های ضدایرانی پامپئو تنها سری‌ای از رویاهای ترامپ است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۲, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران