صعود کوهنوردان منتخب ارتش جمهوری اسلامی ایران به قله درفک

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “صعود کوهنوردان منتخب ارتش جمهوری اسلامی ایران به قله درفک” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس،‌ تیم کوهنوردی منتخب ارتش جمهوری اسلامی با همراهی امیر دریادار حبیب الله سیاری، مدیرعامل ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش و چندین عدد از جانبازان به قله درفک کوه گیلان صعود کردند.

در این صعود که به منظور گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای صورت گرفت، تیم کوهنوردی منتخب ارتش به قله درفک کوه واقع در شهرستان منجیل استان گیلان صعود کردند.

امیر سرتیپ دوم ستاد جمشید فولادی، مدیرعامل سازمان تربیت بدنی ارتش پیرامون این صعود گفت: به منظور گرامیدشت فرهنگ پهلوانی و بالابردن آمادگی جسمانی فرماندهان و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران و ایجاد روحیه شادابی و نشاط در آنان، برنامه هایی از نمونه کوهنوردی و صعود به قله های مرتفع کشور برنامه ریزی شده که این برنامه ها تا انتهای سال با استناد به جدول زمانی از قبل تعیین شده اجرا می گردد.

از اینرو گزارش، قله درفک در ارتفاع ۲۷۳۳ متری رشته کوه البرز غربی در کوه‌های گیلان قرار دارد. اسم قله درفک به نقلی از دال فَک (دٌلفَک) آمده‌است که در گویش دیلمی، دال، اسم پرنده‌ای است از خانواده عقاب و فَک به معنی آشیان و آشیانه است. از اینرو دالفک، یعنی آشیانه عقاب. با اینحال با استناد به قول دیگری، اسم درفک از قوم دربیک آمده که تیره‌ای از ساکنان حوالی دریای خزر بوده‌اند.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “صعود کوهنوردان منتخب ارتش جمهوری اسلامی ایران به قله درفک” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

حتما بخوانید   نیروی دریایی ارتش حضور مقتدرانه‌ای در آب‌های آزاد جهان دارد
نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۱۸, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران