ضرورت پیشرفت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری یگان‌ها به وسیله فرماندهان

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “ضرورت پیشرفت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری یگان‌ها به وسیله فرماندهان” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، حجت الاسلام والمسلمین «عباس محمدحسنی» در همایش «الگوی مطلوب فرماندهی نظامی در منظر تمدن نوین اسلامی»، با اشاره به خصوصیت‌های مطلوبی که یک فرمانده باید در خود ایجاد کرده باشد، اظهار داشت: اولین خصوصیت فرماندهی مطلوب برخورداری فرمانده از ایمان و معرفت است، چراکه امکان ندارد فرمانده غیرمومن بتواند فرماندهی دینی داشته باشد. فرمانده مطلوب می بایست از ایمان راسخ دارا شود تا در لحظات بحرانی بتواند اثرگذار باشد.

وی اضافه کرد: عزم و اراده راسخ خصوصیت دوم یک فرمانده مطلوب و پیشرو است، یعنی فرمانده باید روی اهداف محکم باشد، آموزش‌های روزآمد فارغ از همه چیز کافی نیستند، ضروری است همراه با ایمان عزم راسخ هم باشد.

مدیرکل سازمان عقیدتی سیاسی آجا ادامه داد: صبر و استقامت و توکل به خدا سومین خصوصیت فرماندهی مطلوب است، فرمانده‌ای که اینگونه باشد از تهدید و تحریم دشمنان نمی‌هراسد و بر معضلات غلبه می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: فرمانده باید توکل به خدا داشته باشد و متوکل حقیقی باید موحد باشد و در توکل خود ثابت قدم باشد، و کسی که اینگونه باشد نگاهش را از خارج برمی‌دارد و به داخل و ظرفیت‌های خودش نگاه می‌کند، تاریخ این انقلاب به ما نشان داد که هر جا به خدا اعتماد کردیم، خدا هم به ملت ما نظر لطف داشته است.

حجت الاسلام محمدحسنی گفت: خودسازی فردی خصوصیت دیگر یک فرمانده مطلوب است، یعنی فرمانده باید خودساخته و کارآمد باشد، اگر کسی خودساخته نباشد و سرچشمه اوصاف و خصوصیت‌های مطلوب نباشد، مطمئناً نمی‌تواند بر نیروهایش تاثیرگذاری مثبت داشته باشد.

حتما بخوانید   نیروی هوایی باید به قدرت منطقه‌ای مبدل شود/ رزمایش نهاجا رضایتبخش بود

وی اضافه کرد: خصوصیت دیگر فرمانده مطلوب رفتار انسان مدارانه و بزرگوارانه با نیروهای زیردست است، فرمانده یا مدیر و مدیران باید روابط کریمانه با فرودستان داشته باشند، در کمال تاسف گاهی در این عرصه از جانب عده ای مردم بیننده برخوردهای غیرمودبانه و غیرمومنانه هستیم که این با روحیه پیشرو و مشی اسلامی همخوانی ندارد. فرمانده باید در معرض نیرو باشد، فرمانده پدر زیرمجموعه است، آیا پدر خود را از دسترس فرزندان خارج می‌کند. این یک مسئولیت بنیادی در فرماندهی دینی است، چراکه ما مدیران پیشرو در قبال مردم مسئولیت داریم.

وی با بیان اینکه فرماندهی امری تشریفاتی نیست، عنوان کرد: فرماندهی یک نوع خدمات است؛ کسی که مسئولیت خدمتگزاری دارد، خود را از زیردست پنهان نمی‌کند، و مسئول پیشرفت یگان خود در عرصه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نیز هست.

انتهای پیغام/ ۲۲۱

امیدواریم نوشته “ضرورت پیشرفت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری یگان‌ها به وسیله فرماندهان” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۱۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران