عربده‌ صهیونیست‌ها از سر استیصال است/ تشریح روند آزادسازی صیادان

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “عربده‌ صهیونیست‌ها از سر استیصال است/ تشریح روند آزادسازی صیادان” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، حجت الاسلام سیدمحمود علوی وزیر معلومات، امروز در دیدار صیادان آزادشده از بند دزدان دریایی سومالی اظهار داشت: این آزادسازی طی یک عملیات پیچیده اطلاعاتی انجام شد.

وی اضافه کرد: وزارت معلومات جمهوری اسلامی، وظیفه خود می داند، هر جا برای هر شهروندی از جمهوری اسلامی مشکلی پیش بیاید، در جهت حل آن سخت اقدام کند و پیرامون همین مسئله توفیق هایی داشته است.

علوی با اشاره به آزادسازی وابسته نظامی کشورمان در یمن اضافه کرد: طی یک عملیات پیچیده اطلاعاتی، کار آزادسازی آقای «نیک بخت» انجام شد.

وی با اشاره به دولت زاده و تنیده گفت: ماجرای آزادی این دو نفر، چون سر و کارمان یا با ابزار های اطلاعاتی بود یا با وزارت خارجه، کار شاقی بود با اینحال به شاقی آزادشدن آقای نیک بخت نبود. 

علوی تصریح کرد: ما مذاکرات نفس‌گیری با آمریکایی ها برای مبادله زندانیان، که منجر به استرداد یک میلیارد و ۷۱۰ میلیون دلار پول کشورمان شد، داشتیم با اینحال در آن مسئله، طرف صحبت ما ابزار های حکومتی بودند با اینحال در باب سومالی، حکومتی در کار نبود و در حقیقت، طرف ما دزدان دریایی بودند.

وزیر معلومات تاکید کرد: این عزیزان ما در دست دزدان دریایی قرار داشتند که نه می شد از روش خدمات های اطلاعاتی و نه از روش حکومت سومالی مذاکره کنیم چون خود این حکومت هم در نقطه مقابل این دزدان قرار داشت. برای همین یک کار سنگین اطلاعاتی انجام شد و امروز شکرگزاریم که نتایج زحمات حاصل شد.

حتما بخوانید   نشان فتح بر سینه جانشین فرمانده کل ارتش

علوی گفت: از سال ۹۴ که این عزیزان دستگیر شدند، وزارت معلومات کار خود را شروع کرد با اینحال در سال قبلی که ریاست محترم جمهوری به منطقه چابهار رفت و خانواده های این عزیزان برای آزادی هموطنانمان از مدیرعامل جمهور درخواست کردند، آقای مدیرعامل جمهور دستور داد و بعد از آن دستور، کار ما جدی تر و سنگین‌تر شد.

وی اظهار داشت: همینطور که بیننده آزادی این عزیزان در آستانه روز قدس هستیم، امیدواریم بیننده آزادی قدس عزیز هم باشیم. این عزیزان از دست دزدان دریایی آزاد شدند و انشاءالله قدس عزیز هم از دست اشغالگران آزاد شود.

علوی اضافه کرد: امروز علی رغم اینکه صهیونیست ها عربده‌هایی سر می دهند، مطالعه رفتار آنها نشان می دهد که با شرایطی که رهبر معظم انقلاب فرمودند، این عربده ها از سر استیصال است.

وی تاکید کرد: هر سال در روز قدس، ضربات تعیین کننده ای بر پیکره اشغالگران وارد می شود. مشت های گره کرده و صفوف بهم پیوسته در راهپیمایی روز قدس صهیونیست ها را به زانو درآورده است. صهیونیست ها در سال‌های قبلی و در آستانه روز قدس تلاش می کردند، به اقدامی دست بزنند که موج خبری ایجاد کند تا قادر باشند از این طریق، روز قدس را تحت الشعاع قرار دهند.

علوی در همین باره اضافه کرد: این نشان می‌دهد که صهیونیست ها درمقایسه با روز قدس حساسیت دارند. همین که دشمن درمقایسه با روز قدس حساس است، باید  برای ما انگیزه ای باشد تا جدی تر به مسئله قدس توجه کنیم.

وزیر معلومات گفت: انشاءالله با جواب به ندای مقام معظم رهبری، فردا در روز قدس، در صفوف فشرده حضور بهم برسانیم و این پیغام را به تمامی جهان مخابره کنیم که علی رغم همه فشارها و تحریم ها و توطئه هایی که علیه جمهوری اسلامی می شود تا از موضع‌اش عقب نشینی کند، ملت سربلند ایران اسلامی با صلابت و استقامت همراه دیگر مسلمانان در تمامی نقاط دنیا در روز قدس آزادی قدس را فریاد خواهند زد.

حتما بخوانید   به چه نحو از گناه دوردستی کنیم؟

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “عربده‌ صهیونیست‌ها از سر استیصال است/ تشریح روند آزادسازی صیادان” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۱۸, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران