علاقه به شهادت و مبارزه با کفر خصوصیت عرصه حقیقی است

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “علاقه به شهادت و مبارزه با کفر خصوصیت عرصه حقیقی است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار اعزامی دفاع پرس به راهیان نور، آیت الله اعرافی مدیر عرصه های علمیه کشور در همایش نقش عرصه های علمیه و روحانیت در دفاع مقدس که در اردوگاه شهید باکری خرمشهر برگزار شد، اظهار داشت: هیچ گاه عرصه ها از مسئله جهاد و شهادت خالی نبوده است و اگر روزی جهاد از عرصه ها رخت بربندد، آن عرصه، عرصه امام لحظه و ائمه معصومین نیست.

وی اضافه کرد: ما وقتی حوزوی هستیم که در میدان دفاع از حق حضور داشته باشیم و علاقه به شهادت در ما موج بزند.

آیت الله اعرافی عنوان کرد: ما به همان مقدار که در میدان مبارزه با کفر و شرک حضور داریم، حوزوی هستیم. در شناسنامه عرصه ناب، شهادت و مجاهدت ثبت شده است.

مدیر عرصه های علمیه کشور بیان داشت: پیغام جشنواره سرزمین نور آن است که عرصه امروز آنگاه عرصه ناب و حقیقی است که در آن علاقه به شهادت موج بزند.

وی خاطرنشان کرد: پیشرو بودن در عرصه جزو فصل مقوم و ذاتیات یک روحانی حقیقی و راستین است. عرصه حقیقی نیز عرصه ای است که میراث شهیدان را پاس بدارد. 

آیت الله اعرافی گفت: عرصه پیشرو و میراث دار شهدای فضیلت باید فکر ضروری برای تحول جامعه و پیشرو ماندن جامعه تولید کند. اندیشه امام در عرصه های علمیه، نظریه های ولایت فقیه و جمهوری اسلامی را پدید آورد.

حتما بخوانید   یادواره شهدای طلبه مدافع حرم در مدرسه محشر شهید مطهری برگزار می‌شود

وی تاکید کرد: امروز جامعه نیازمند اندیشه ناب برای پیشرفت انقلاب است‌. عرصه ها باید فکر و اندیشه متناسب با لحظه تولید کنند که در این راستا قدم های فراوانی باید برداریم.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم میراث دار خون شهدا و ۴ هزار شهید روحانیت باشیم، باید علم و اندیشه ای را تولید کنیم که نجات دهنده جامعه باشد.

آیت الله اعرافی گفت: مسئله دیگر این است که اندیشه هایمان را درست معرفی بداریم. این اندیشه ها خریدار های بسیاری در جهان دارد. این کار را باید با زبان هنر، رسانه و تبلیغ و در شکل های مختلف انجام داد.

وی بیان داشت: نکته پایانی این است که باید ایمان داشت که می توان دنیا را تغییر داد و اگر باور نداشته باشیم، موفقیت هایمان تمام خواهد شد. امام با انقلاب اسلامی، دنیا را تغییر داد و ایشان باور به تغییر داشت.

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “علاقه به شهادت و مبارزه با کفر خصوصیت عرصه حقیقی است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۲۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران