«فتنه» کارزاری به روایت تاریخ

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “«فتنه» کارزاری به روایت تاریخ” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، فتنه‌ها از صدر اسلام شروع شده و با گذر از دوره‌های گوناگون بر حجم و تنوع آن اضافه شده تا امروز که ما میراث دار این فتنه‌های تاریخی و کینه‌های انباشت شده در چندین قرن گشته‌ایم. مهمترین برگ برنده در دست استعمار و استکبار جهانی، در جهان معاصر، در مواجهه با جهان اسلام، سود‌گیری از اختلاف‌های مذهبی بوده است.

استکبار جهانی در مواجهه با انقلاب اسلامی مردم ایران از حربه‌های گوناگونی استفاده کرد و یکی از سخت‌ترین و خطرناک‌ترین آن‌ها فتنه سال ۱۳۸۸بود.

کتاب فتنه کارزاری به درازای تاریخ نگاهی مستندگونه و گزارش‌وار به فتنه‌ها از لحظه پیامبر گرامی اسلام تا عصر حاضر داشته و به بیان علل و مهم‌های فتنه‌گران و شیوه‌های مبارزه با آنان پرداخته است.

این کتاب به قلم حامد شاه مرادی و به وسیله انتشارات دارخوین به هزینه ۱۲۵۰۰ تومان در سال جاری پخش شده است.

در قسمت‌هایی از این کتاب آمده است:

هر فتنه‌ای پیش از هرچیز به شیوه‌ی نرم و از راه مسائل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شکل می‌گیرد. از اینرو راه مبارزه با فتنه، ترویج فرهنگ اسلامی و الهی است. این جهاد و مبارزه‌ی نرم باید تا جایی ادامه یابد که توان مخالفان دین و نظام اسلامی به حداقل برسد؛ به گونه‌ای که نتوانند هیچ ضربه‌ای به نظام اسلامی وارد سازند.

در جنگ‌های نرم، هر یک از مردم در خط مقدم جبهه هستند، از اینرو باید هر یک از آنان در حدتوان، ابزارهای ضروری برای میارزه و جلوگیری از دشمن را داشته باشند، باید پیوسته شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که تشخیص حق و باطل برای جامعه سهل باشد.

حتما بخوانید   حریق‌افروزی در خلیج فارس؛ راهبرد تازه آمریکا در دوران پسا داعش

با این وجود روشن است که انسان مختار است و اگر کسی خواست آگاهانه و آزادانه راه باطل را اختیار کند، کسی نمی‌تواند جلوی ایشان را بگیرد، با اینحال وظیفه‌ی حکومت اسلامی آن است که شرایط را پیوسته برای تبیین حق ممکن سازد تا تشخیص حق و باطل برای حق طلبان دشوار نشود. قدرت تبلیغی و مطبوعاتی و علمی نظام اسلامی باید تا حدی باشد که فتنه‌گران توانایی فریب مردم را نداشته باشند. 

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “«فتنه» کارزاری به روایت تاریخ” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۹, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران