فرمانده تازه قرارگاه پدافند هوایی را بیشتر بشناسید

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “فرمانده تازه قرارگاه پدافند هوایی را بیشتر بشناسید” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران سوابق و کارنامه امیر علیرضا صباحی فرد فرمانده تازه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) آجا را پخش کرد.

بنا بر این خبر، امیر سرتیپ ستاد علیرضا صباحی فرد در تاریخ یکم فروردین ۱۳۴۲ در شهر قم به دنیا آمد و تحصیلات خود را تا اخذ مدرک دیپلم در همان شهر ادامه داد.

ایشان در مبارزات ملت مسلمان ایران بر علیه رژیم طاغوت حضور اکتیو داشته و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مورخه ۲۶/۳/۶۳ در نیروی هوایی استخدام و بعد از طی دوره دانشجویی و تخصصی عملیات زمین به هوا فارغ التحصیل شد.

امیر صباحی فرد فورا بعد از فارغ التحصیلی به روش داوطلبانه به منطقه عملیاتی امیدیه اعزام و تا انتهای جنگ تحمیلی در این یکان خدمت کرد که طی مدت ذکر شده به دفعات با هواپیمای دشمن بعثی درگیری مستقیم داشته و موفق به انهدام ۵ فروند هواپیمای دشمن و اسارت ۳ خلبان عراقی شد.

ایشان در تاریخ ۲۹/۲/۷۶ دوره محشر رسته ای را در فرماندهی آموزش های هوایی شهید خضرائی به انتهای رساند، به علاوه از طرف دیگر در مورخه ۱۹/۱۲/۹۲ دوره دانشگاه فرماندهی و ستاد (دافوس) را با موفقیت طی کرد. هم اینک هم در حال سپری کردن دوره دکتری مرکب مشترک است.

فرمانده تازه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) آجا در طول خدمت حاوی ۶۹ مورد تشویقی بوده و تا به این لحظه در مشاغل حساس فرماندهی از نمونه فرمانده یگان های پدافندی جاهای عملیاتی نفت خیز گچساران و پازنان در لحظه جنگ تحمیلی، مدیرعامل پست فرماندهی- فرمانده آتشبار اسکایگارد- فرمانده یگان ولایت و انجام ماموریت ها در سفرهای فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) به استان های مختلف کشور با اسم فرمانده برنامه ولایت، فرمانده گردان زمین به هوای تهران، فرمانده یگان پدافندی شهید مطهری، فرمانده گروه پدافند هوایی شهید ستاری، جانشین فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال، فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال و جانشین فرماندهی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) آجا عهده دار بوده و در این خصوص منشا خدمات ارزنده ای برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است.

حتما بخوانید   اصحاب رسانه نمایشگران اقتدار دفاعی و توان بازدارندگی کشور هستند

امیر صباحی فرد به جهت شایستگی و توانمندی به توصیه فرمانده کل آجا و تصویب مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا (مدظله العالی) از مورخه ۸/۳/۹۷ با اسم فرمانده قرارگاه پدافند هوایی منصوب شد.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “فرمانده تازه قرارگاه پدافند هوایی را بیشتر بشناسید” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۱۰, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران