فروش بیش از ۱۱۰ اثر در ورک‌شاپ و کنفرانس نقش باران

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “فروش بیش از ۱۱۰ اثر در ورک‌شاپ و کنفرانس نقش باران” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

سید مسعود شجاعی طباطبایی، مدیر مرکز هنرهای تجسمی عرصه هنری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، اظهار داشت: بعد از اتفاق ناگواری که در منطقه غرب کشور افتاد، بسیاری از دوستان در عرصه هنرهای تجسمی برای همدردی با این موضوع مطرح آمادگی کردند، پیرامون همین مسئله عرصه هنری تصمیم گرفت کنفرانس و ورک‌شاپی برگزار کند که تمام عواید این موضوع به روش نقد در دست زلزله زدگان قرار گیرد. باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که در این موضوع ۱۱۰ اثر در کنفرانس و تمام کارهای ورک‌شاپ به‌فروش می‌رسد.

وی اضافه کرد: این موضوع با همت هنرهای تجسمی عرصه هنری و بنیاد روایت فتح شکل گرفت. با این وجود نباید از کمک‌های سازمان زیباسازی شهرداری که وظیفه آگهی محیطی را بر‌عهده داشت، چشم‌پوشی کرد.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی عرصه هنری خاطر نشان کرد: از شهرهای گوناگون ایران بیننده حضور هنرمندان عرصه تجسمی برای کمپانی در این موضوع هستیم. برای نمونه وقتی این موضوع را به استاد طاووسی مطرح کردیم، شروع به‌نوشتن سوره (یس) کردند و به‌امید خدا امروز نوشتن سوره به اتمام می‌رسد.

شجاعی طباطبایی که خود از اساتید عرصه کاریکاتور است، گفت: من هم سعی می‌کنم در ورک‌شاپ امروز اثری را ایجاد کنم تا ادای دینی به مردم زلزله زده کرمانشاه کرده باشم.

پیشتر مسعود نجابتی مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس اظهار داشت: این اتفاقی که امروز بیننده آن هستیم به همت مرکز تجسمی عرصه هنری و گروه تجسمی روایت فتح اتفاق افتاد. این ورک‌شاپ و کنفرانس حاصل تلاش هنرمندانه عزیزانی است که برای کمک به همنوعان خود پیش قدم شده‌اند.

حتما بخوانید   وقایع نگاری زندگی شهید احدی در «بگو باران ببارد»

ایشان در قسمت دیگری از سخنانش اضافه کرد: کارهای امروز را می‌توان در سه بخش تقسیم بندی کرد، بخشی از این کارهای از آرشیو هنرمندان است. بخشی دیگر آثاری است که در ورک شاپ تولید می‌شود و بخش سوم هم، آرشیو عرصه هنری است که کارهای تاریخی و ارزشمندی است. در کل این کارهای در کنفرانس امروز به‌فروش و تمام عواید به زلزله‌زدگان اختصاص می‌یابد.

نجابتی گفت: امیدواریم در قسمت خرید کارهای هم بیننده حضور خیرین، دوستداران و علاقه‌مندان کارهای هنری باشیم تا بتوانیم کمک‌های بیشتری را به مردم زلزله زده داشته باشیم.

 

به علاوه از طرف دیگر در گفت‌وگویی دیگر، مهدی فرخی که جزو هنرمندان مطرح در عرصه نگارگری است، اظهار داشت: هدف از حضورمان در این موضوع کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه بود. وقتی حادثه‌ای در کشور رخ می‌دهد مردم، هنرمندان و کسبه دست‌به‌کار می‌شوند تا غمی از دل هموطنان خود بکاهند.

فرخی خاطرنشان کرد: آثاری که امروز بیننده آن هستیم به یک پنجم یا یک ششم هزینه اصلی به‌فروش می‌رسد. هدف از این کار ترغیب خریداران به خرید و این‌که به‌سرعت نقل و انتقال مالی انجام شود. اکثر موضوعات کارهای در ورک شاپ به مردم زلزله‌زده و اجتماعی اختصاص دارد.

این هنرمند نگارگری در انتهای اضافه کرد: بیننده این موضع بودم که وقتی توصیه اجرا کنفرانس و ورک شاپ شد، تمام هنرمندان بهترین کارهایشان را مورد قبول دانستند. افرادی که این کارهای را تهیه می‌کنند هم آثاری فاخر را تهیه و وانگهی به زلزله‌زدگان کمک می‌کنند.

انتهای پیغام/ ۱۱۵

امیدواریم نوشته “فروش بیش از ۱۱۰ اثر در ورک‌شاپ و کنفرانس نقش باران” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

حتما بخوانید   ارسال هر روزه 300 تا 400 کانکس به جاهای زلزله‌زده
نویسنده : 
تاریخ انتشار : آذر ۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران