فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» را از رادیو تهران پیگیری کنید

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» را از رادیو تهران پیگیری کنید” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، «ویلایی‌ها» اولین تجربه کارگردانی فیلم سینمایی «منیر قیدی» است که  امروز از شبکه رادیویی تهران برنامه «سکانس حماسه» نقد و بررسی می‌شود.

اگر به بررسی و نقد فیلم‌ها علاقه‌مند هستید، میتوانید امروز از ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه در برنامه «سکانس حماسه» نقد و بررسی فیلم ویلایی‌ها را بشنوید.

این فیلم پیرامون زنانی است که همسرانشان که فرمانده جنگ هستند، در جبهه سرگرم دفاع از میهن به سر می‌برند و آن‌ها نیز در اطراف جبهه در یک شهرک، چشم انتظارشان هستند و حوادث گوناگونی را تجربه می‌کنند. ویلایی‌ها علی‌رغم این که در محیط جنگ رخ می‌دهد، با اینحال شخصیت‌های اصلی داستانش نه سلاح به دست دارند و نه شکل و شمایل قهرمانان را به خود می‌گیرند.

 اولین فیلم منیر قیدی سر وقت سوژه‌ای رفته که در تاریخ سینمای دفاع مقدس به آن پرداخته نشده، یعنی زنانی که در حوالی جبهه‌های جنگ در یک شهرک حضور داشتند و شرایط سختی را تجربه می‌کردند. سوژه فیلم بکر و دلنشین است و کمتر مخاطبی در سال‌های قبلی پیرامون آن شنیده است. سینمای ایران در چند سال قبلی نگاه تازه ای را در پیش گرفته و آن هم پرداختن به زنان در دوران دفاع مقدس است.

به اشتراک بازیگران فیلم بهترین نقش آفرینی در دست به ثریا قاسمی است؛ آناهیتا افشار، طناز طباطبایی، پریناز ایزدیار هم از دیگر بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

حتما بخوانید   بازخوانی اولین رمان دفاع مقدس در «کتاب شب» رادیو تهران

در قسمت آغازین برنامه مطالب مطرح شده مختصری پیرامون فیلم، برنامه سازان و عوامل داده می‌شود و پیشتر سکانس‌های نوستالژیک فیلم پخش خواهد شد.

 غیر از این، در سکانس حماسه به علاوه از طرف دیگر به موسیقی و آهنگ این فیلم توجه شده و پیرامون تولیدکنندگان اثر و تاثیرگذاری آن اطلاع رسانی می‌شود. این برنامه، کاری از گروه اخلاق و زندگی شهری است که روزهای سه شنبه از رادیو تهران پخش می‌شود.

انتهای پیغام/۱۲۱

امیدواریم نوشته “فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» را از رادیو تهران پیگیری کنید” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۲۰, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران