قاطعانه با هرگونه رفتار تحریک‌آمیز و بی‌ثبات‌ کننده در منطقه برخورد می‌کنیم

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “قاطعانه با هرگونه رفتار تحریک‌آمیز و بی‌ثبات‌ کننده در منطقه برخورد می‌کنیم” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار سرلشکر پاسدار «غلامعلی رشید» فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌ الانبیا (ص) در ارزیابی میدانی از سواحل مکران و سواحل و جزایر خلیج‌ فارس و دیدار با فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه ضمن اشاره به شرایط منطقه گفت: منطقه خلیج‌ فارس و دریای عمان مکان مخصوصی در سیاست‌های دفاعی – ایمنی جمهوری اسلامی ایران دارد؛ از اینرو ضمن اینکه باید رخدادها و تفاوت را هوشیارانه رصد و مدیریت کرد، باید در مقابل حوادث پیش‌بینی نشده و تأثیر آن بر گسترش رویارویی‌ها تکمیل بود.

وی تاکید کرد: سیاست ایران در خلیج‌ فارس و دریای عمان، «دفاعی – بازدارنده» از روش «حضور همه‌جانبه و اکتیو» است. جمهوری اسلامی ایران ضمن رصد کلیه تحرکات و آمادگی برای هرگونه واکنش دفاعی و تهاجمی در عین حال در جستجوی مدیریت حوادث و جلوگیری از گسترش تشنج و درگیری در منطقه است.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌ الانبیا (ص) تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج‌ فارس تابع سه اصلی بنیادی است: تعامل و هم کاری اکتیو با همسایگان، دفاع از امنیت و ثبات در منطقه و مقابله قاطعانه با اقدام مداخله‌آمیز قدرت‌های فرامنطقه‌ای در منطقه.

سرلشکر رشید ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با قدرت و اقتدار از منافع خود در منطقه دفاع خواهند کرد و با هرگونه رفتار تحریک‌آمیز و بی‌ثبات‌کننده در منطقه، قاطعانه و هوشیارانه برخورد خواهند کرد. هیچ کشوری نباید قدرت و صبر استراتژیک ایران را در دفاع از منافع خود و ایجاد ثبات در منطقه به آزمون گرفته و دچار اشتباه در محاسبه شود.

حتما بخوانید   نیروی هوایی باید به قدرت منطقه‌ای مبدل شود/ رزمایش نهاجا رضایتبخش بود

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “قاطعانه با هرگونه رفتار تحریک‌آمیز و بی‌ثبات‌ کننده در منطقه برخورد می‌کنیم” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۱۸, ۱۳۹۷
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران