قبل از شهادتش شعار «شهیدم من، شهیدم من، به کام خود رسیدم من» سر می‌داد

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “قبل از شهادتش شعار «شهیدم من، شهیدم من، به کام خود رسیدم من» سر می‌داد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در مقابل تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از لحاظ است و بی تردید دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌مانند ایران اسلامی است.

شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌ها است. شهادت مُردن تحمیلی نیست، حتی انتخاب آزادانه، آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.

پیشتر شرح کوتاه زندگی شهید «جهان بهروزی» یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را می‌خوانید:

شهید جهان بهروزی تا کلاس سوم دبیرستان ادامه تحصیل داد. در یک لحظه با تحصیل و به‌خاطر ضرورت و نیاز انقلاب به عضویت بسیج شهرستان ارومیه سود. با رشادت تمام در اکثر عملیات‌ها و پاکسازی‌های کردستان از لوث وجود ضد انقلاب کمپانی داشت و بار‌ها مورد ترغیب قرار گرفت.

شهید بهروزی به‌خاطر پاسداری از دستاورد‌های انقلاب اسلامی و نیز عشق خدمت به میهن اسلامی با اسم مقلد حقیقی حضرت امام (ره) حضور در میادین نبرد را بر خود واجب دانست و منقول است که این شهید بزرگوار معمولا شعار (شهیدم من، شهیدم من، به کام خود رسیدم من) را تکرار می‌کرد. با این روحیه در عملیات‌ها نهایت سعی خود را می‌کرد که خدای نکرده دستش به خون بی‌گناهی آلوده نشود و چشم و گوشش دچار گناه نگردد و نهایتا به کام خود رسید و غریبانه در کربلای کردستان به جوار معبود شتافت.

حتما بخوانید   تسلیت بنیاد حفظ کارهای و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پی حادثه سقوط هواپیمای مسافربری

پیکر پاک شهید جهان بهروزی با اسم اولین شهید روستای احمدآباد در مزار شهدای این روستا مورد استقبال دلباختگان انقلاب است.

انتهای پیغام/ ۱۱۴

امیدواریم نوشته “قبل از شهادتش شعار «شهیدم من، شهیدم من، به کام خود رسیدم من» سر می‌داد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۱۱, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران