قرارگاه قدس سپاه تکمیل تولید یک هزار مدرسه در سیستان و بلوچستان است/ ایجاد ۹۸۰۰ فرصت شغلی در این استان

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “قرارگاه قدس سپاه تکمیل تولید یک هزار مدرسه در سیستان و بلوچستان است/ ایجاد ۹۸۰۰ فرصت شغلی در این استان” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار «محمد مارانی» فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با اشاره به این نوشته که سپاه بر مبنای وظیفه ذاتی خود که حفظ انقلاب و ماموریتی که برآن واگذار شده امنیت پایدار در جنوب شرق ورود یافته اظهار داشت: نیروی زمینی سپاه با ماموریت ایجاد امنیت پایدار در جنوب شرق کشور، اعمال خود را در راستای گسترش امنیت پایدار در قسمت های مختلف شامل پیشرفت های اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و مهم های بهداشتی و ایمنی در این خطه از کشور در مسیر پیش روی قرار داده است.

وی با اشاره به حضور ۵۱ درصد جمعیت استان سیستان و بلوچستان در روستاها، گفت: قریب به دو دهه است که مردم سیستان و بلوچستان با مشکلات ناشی از خشکسالی مواجه هستند که معیشت و زندگی مردم ساکن در این جاهای را تحت تاثیر قرار داده است.

سردار مارانی یادآور شد: با استناد به بازدید هایی که انجام شده، عده ای از مردم ساکن در روستاها در موقعیت بدی در حاشیه مرزها و جاهای صعب العبور زندگی می کنند و با استناد به اینکه ساکنان حاشیه فاصله کشورهای همجوار در شرایط نامطلوبی به سر می برند، بخشی از مشکلات روستاهای مرزی ما نیز از آنها متاثر شده است.از آنجاییکه زیرساخت های روستایی در عمده روستاهای مرزی و جاهای صعب العبور مانند مدرسه، خانه بهداشت و غیره نیست؛ براین اساس مردم آن جاهای با مشکلات عدیده ای مواجه هستند؛ لذا نیروی زمینی سپاه برای کمک به مردم هموطنان عزیزمان در این منطقه وارد میدان شده است. 

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پیرامون برنامه های محرومیت زدایی این نیرو در جاهای جنوب شرق کشور هم اضافه کرد: در عرصه ایجاد پایین تولید های روستایی از لحظه حضور سردار شوشتری این مسئله با اسم برنامه گسترش توان معیشتی مردم، گسترش مهم های فرهنگی و آموزشی هدف گذاری شد این برنامه در همان لحظه با حضور مسئولین قرارگاه قدس نزسا تا مرحله تصویب در شورای عالی امنیت ملی پیگیری و به دلیل یک سری اعمال که باید انجام می شد اولویت ها به سوی بکار گیری بسیجیان برنامه امنیت و به کار گیری آنها در بدنه قرارگاه قدس در عرصه های اقتصادی، بهداشتی، آموزشی و غیره استفاده شده؛ که از ابتدای سال ۹۴با حضور و کمک سردار پاکپور با نگاه مبنایی و روحیه پیشرو و مدیریت جهادی وی این مسئله خدمات رسانی مطلوب شد و تحولی در اجرای این برنامه ها در استان به دلیل نیروی زمینی سپاه ایجاد شد و بیننده افزایش صعودی دریافت ها، اعتبارات و برنامه ها بودیم.

ایشان پیشتر گفت: برنامه ها به شکلی بود که در سال ۹۴ بیش از ۵۳ درصد از کل کل اقداماتی که از سال ۸۷ تا ۹۴ انجام شده بود در مسیر پیش روی قرار گرفت، به علاوه از طرف دیگر در سال ۹۵ این اعمال با اضافه شدن ۵ برابری و در سال ۹۶نسبت به سال قبلی با رشدی نزدیک به سه برابری مواجه بود به شکلی که این افزایش هم در جذب اعتبارات و هم در اجرای برنامه ها بود.

سردار مارانی تاکید کرد: در قریب به ۳ سال  واپسین، ۱۴ هزار و ۸۰ برنامه در عرصه های مختلف عمران روستایی، اشتغال، آموزش و بهداشت مصوب شده و به مرحله اجرا رسیده که بخش عمده آن  یعنی بیش از ۶۰ درصد تکمیل و مابقی در دست اجرا است که در این راستا مرتبا افتتاحیه هایی با رقم های بالای هزار داشته و تحویل مردم داده ایم.

وی با بیان اینکه تمام این موارد بر طبق تاکید مقام معظم رهبری انجام شده است، ادامه داد: ایشان مرتبا تاکید بر انجام برنامه های اقتصادی و کمک به دولت در آبادانی روستاها، کمک به مردمی درجهت گسترش توانمندی معیشتی، کمک به گسترش مهم های بهداشتی و آموزشی به وسیله سپاه دارند.

حتما بخوانید   ارتش نقش مهمی در تامین امنیت اقتصاد کشور دارد

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: سبک اجرای برنامه ها در نیروی زمینی سپاه بر مبنای روحیه پیشرو و نگاه مبنایی بر امنیت و اصول بنیادی انقلاب اسلامی با مدیریت جهادی است.

سردار مارانی سپس تاکید کرد: این برنامه ها با کیفیت بالا بنا شده بر اصول تدوین شده ابزار های متولی و با سرعت بسیار بالا انجام می شود. نگاه ما این است که این برنامه ها مردمی انجام شود یعنی غیر از این که برنامه ها مردمی است دستمزد هم برای آنها باشد و برکتی که برای ما داشته گسترش تعداد برنامه ها و سرعت اجرا و کیفیت اجرای آن با نظارت سری فنی است به شکلی که در هر هفته قریب به ۶ سفر به نقاط مختلف استان به وسیله تیم های مهندسی انجام می شود که پیرامون همین مسئله نیز یازده تیم نظارتی را در مرکزیت در ستاد قرارگاه از جوان های بومی، نخبه و متعهد بکار گرفته که آنها با کمترین دستمزد و بیشترین دقت بر این برنامه ها نظارت می کنند.

وی با بیان اینکه همراه با این مردم از ظرفیت ابزار های اجرایی هم استفاده شده است، اذعان کرد: باور داریم تنها ورژن ای که می تواند در این استان با استناد به حجم بالای عقب ماندگی ها در عرصه اقتصاد سخت گشا و نتایج مطلوب برای مردم در پی داشته باشد این است که در اجرای این برنامه ها از بزرگ و کوچک که شامل بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی یا آبرسانی گرفته تا یک بند سنگی ملاتی و غیره از مردم و ظرفیت های آنان استفاده شود.

سردار مارانی با بیان اینکه در حیطه آموزشی این نهاد آمادگی تولید قریب به هزار مدرسه که نیاز آموزشی استان است را دارد، گفت: آمادگی این حرکت را داریم که در مدت حداکثر دو سال در استان این تعداد مدرسه را بسازیم تا سخت محیط آموزشی به ویژه در روستاهای مرزی و محروم حل شود به شرط اینکه سری آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، پیشرفت و تجهیز مدارس و ابزار های مرتبط پای کار باشند.

وی ادامه داد: چرا که نیروی زمینی سپاه این آمادگی را دارد همان شکلی که که در بحث احداث منازل بیش از دو هزار و ۳۰۰ منزل ظرف یکسال تولید و با کیفیت بسیار بالا مطابق با سلایق مردم بومی تحویل مردم داد که بخشی از آن با هم کاری کمیته امداد و ۸۸۱ واحد به وسیله سپاه به روش رایگان واگذار شد؛ با همان سبک مدیریتی و کیفیت و سرعت بالا آمادگی دارد سخت احداث هزار واحد مدرسه سطح استان را حل کند.

وی به علاوه از طرف دیگر پیرامون معرفی خدمات بهداشتی درمانی رایگان به مردم نیازمند در جاهای دور افتاده نیز گفت: بیش از ۴۵ بیمارستان صحرایی تا اینجای کار اجرا شده که قریب به یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر خدمات معرفی شده و رفتار های جراحی سبک و سنگین هم تا آنجا که ممکن بوده در همان مکانی که بیمارستان بوده یا درمرکز استان انجام شده و اگر اینطور نباشد نیز با هزینه رایگان درمانی و ایاب و ذهاب رایگان در بیمارستان های نیروی زمینی سپاه به مانند اصفهان، کرمان، شیراز، تهران و مشهد به وسیله سپاه پاسداران انجام شده است.

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: بعد از پایش و غربالگری و شناسایی بیماران و اجرا بیمارستان صحرایی در نقاط دور افتاده طی یک هفته در هر بیمارستان به ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر خدمات رایگان بهداشتی درمانی معرفی شده است که نتایج ارزشمندی برای مردم که دسترسی راحتی  به پزشک نداشته اند، در بر داشته است.

حتما بخوانید   واکنش سرلشکر باقری به ترقه‌بازی‌های رژیم صهیونیستی و سخنان تازه به دوران رسیده‌های منطقه

سردار مارانی اضافه کرد: بیش از ۱۸۰ کیلومتر جاده را توانسیتم ظرف دو و نیم سال در جاهای مختلف روستاها برای دسترسی به جاهای شهری احداث کنیم به گونه ایکه اکنون به وسیله اقداماتی که قرارگاه قدس و سپاه انجام داده اند بیش از ۹۰ روستا جاده دار شده اند.

وی با اشاره به اینکه توزیع لوازم التحریر و پوشاک مدرسه هر سال با یک افزایش مطلوب به وسیله این نهاد مردمی انجام می شود، اضافه کرد: در سال ۹۴ توزیع ۱۰ هزار بسته ای برای یک سال لوازم التحریر کامل و کیف و در سال ۹۵ حدود ۳ هزار و ۴۰۰ و امسال با تعامل و نیازسنجی که با آموزش و پرورش انجام شد ۶۰ هزار بسته لوازم التحریر و کیف بین دانش آموزان به ویژه دانش آموزان محروم توزیع شد که اینها همه از تولیدات بومی استان بود؛ از این روی که اقدام به اجرا کارگاه ها پر تعدادی در استان کردیم و با ابزار های اجرایی مربوطه جلسات متعددی برگزار و کار کارشناسانه دقیقی انجام شد و سعی کردیم در این برنامه، زنجیره تولیدی را در عرصه های مختلف دام، طیور و کارگاه ها از مواد ابتدایی تا مصرف زنجیره کامل کنیم تا کارگاه ها پایدار باشند و روی پای خود بایستند.

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه ؛ در تکمیل نوشته فوق گفت: اولین خریدار این کارگاه ها نیروی زمینی سپاه است که کالاهای ساخته شده شامل دفتر، کیف، پوشاک، گوشت قرمز و بلدرچین که در جاهای محروم توزیع می شود از این تولیدات است حتی پوشاک نظامی هم از تولیدات خود استان است؛ اهم این موارد همه ظرفیت های  سپاه و مخصوصا نیروی زمینی است که پای کار آورده و خروجی آن ایجاد بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ شغل و فرصت شغلی است که بخشی موقت و فصلی و بخشی هم قریب به دو هزار و ۵۰۰ شغل دائم است که در این کارگاه ها و عرصه های کشاورزی دایر می باشند.

وی گفت: احیای اراضی کشاورزی حاشیه فاصله با اسم یکی از فرصت های این استان است که در مسیر پیش روی قرار گرفته به شکلی که این مهم یکی از مصوبات سفر سال ۸۱ رهبر معظم انقلاب به استان بود که معطل مانده بود و توانستیم هزار هکتار را تکمیل بهر برداری کنیم یکی در نقطه سفر مرزی که مردم برای امرار معاش چاره ای جز قاچاق سوخت نداشتند و الان همان مردم سرگرم به کار کشاورزی هستند. 

فرمانده قرارگاه قدس بیان داشت: امسال هم برنامه داریم که سه هزار هکتار در منطقه چاه نیمه که شروع شده را به سود برداری برسانیم و بحث انتقال آب در حال انجام ؛ به علاوه از طرف دیگر هزار هکتار در منطقه روتک خاش که اراضی به کمک سری جهاد کشاروزی و کمپانی آب منطقه ای شناسایی شده و قسمتی از آن تسطیح شده و آبیاری تحت فشار در حال انجام است را با حفر مابقی چاه ها و تامین و انتقال آب به وسیله قرارگاه را تا نیمه اول سال بعد به سود  برداری برسانیم.

سردار مارانی اظهار کرد: در این راستا به علاوه از طرف دیگر هزار هکتار در منطقه  «مک سوخته» به همین شکل کار شروع شده و هزار هکتار در اراضی پایاب سد شیرپلک؛ تا بتوانیم  ظرفیت شغلی خوبی ایجاد کنیم و بیننده گسترش تولیدات کشاورزی در استان باشیم.

وی تصریح کرد: اعمال برای کمک به معیشت مردم در شکل کمک های اجتماعی، توزیع پوشاک برای مردم عادی، توزیع بسته های غذایی و سبدهای غذایی، توزیع جهیزیه و واگذاری اقلام زیستی بعد از ساختن منازل و غیره نیز در مسیر پیش روی قرار دارد.

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه از ابزار های اجرایی مرتبط به ویژه دولت خواستار آن شد تا به این مسئله سپاه با اسم یک فرصت نگاه کنند؛ از آنجاییکه ظرفیت هایی که سپاه در این منطقه با استناد به دستور سردار فرمانده نیرو انجام داده است ظرفیت های تکرار نشدنی است.  در این راستا بیش از ۴ تیم مهندسی در منطقه با بیش از ۳۶۰ ابزار ماشین آلات مهندسی و سنگین اکتیو است و در خدمت و آبادانی و پیشرفت روستاها و کمک به توانمندی و معیشت مردم کار می کنند، اینها فرصت است که این امیدواری می باشد از آن بهره ببرند.

حتما بخوانید   دولت آمریکا به بهانه‌های واهی تلاش دارد ایران را از منافع برجام محروم کند

سردار مارانی با بیان اینکه در بحث مهارت افزایی و آموزش فنی و حرفه ای هم اعمال مطلوبی انجام شده که نقش فنی و حرفه ای می تواند بسیار موثر و تاثیر گذار باشد، گفت: برنامه داریم در بحث مشاغل و مهارت افزایی مسئله را در مسیر پیش روی قرار دهیم که هم پوشانی و هم افزایی در توانایی اقتصادی با تقویت ارتباطات بین سازمانی بین سپاه و ابزار های اجرایی می تواند بسیار موثر و کارآمد باشد.

وی گفت: علاقمند هستیم این برنامه ها را در استان جوانان موثر و پیشرو و جهادی انجام دهند تا بتوانیم نرخ بی سوادی در استان را کاهش، نرخ زیرساخت ها را به مهم های مطلوب، افزایش بیکاری را متوقف، شاخصه های بهداشتی را پیشرفت و فرهنگ کار و اشتغال در منطقه نهادینه کنیم و درنهایت به آن چیزی که رهبر انقلاب تاکید دارند یعنی ایجاد عدالت اجتماعی با اسم یک هدف اصلی دست یابیم. این برنامه ها در تمامی ۲۱ شهرستان استان سیستان و بلوچستان و در تمامی بخش ها و روستاها در حال انجام است، برای سپاه تنها جاهای مهم است و افرادی که در این جاهای زندگی می کنند از هر قشر و نژادی که باشند مهم نیست از آنجاییکه نگاه سپاه یک نگاه کلی و جامع به همه مردم است و همه اعمال آن یکسان می باشد.

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پیشتر به انجام یک برنامه در منطقه مکران اشاره نمود و گفت: در عرصه مکران ۸۲۱ برنامه در حال نهایی شدن است که در این عرصه تفاهم نامه ای بین سپاه و دولت  به روش مشارکتی نوشته شده  که سپاه آن را در مناطقی مانند چابهار و کنارک و مناطقی که ساحل دارد انجام می دهد و بیشترین کار هم در عرصه آب و بهداشت انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: تفاهم نامه ای چندی قبل با بنیاد مسکن منعقد کردیم تا ۲۰۰ واحد مسکونی برای مردم محروم در عرصه ماموریت قرارگاه قدس با اینحال در جنوب استان کرمان و شرق استان هرمزگان انجام دهیم که امیداست بتوانیم آن را به استان هم تعمیم دهیم؛ به علاوه از طرف دیگر تفاهم نامه ای با کمیته امداد امام خمینی (ره) دنبال می کنیم تا بتوانیم از نو هزار خانه برای مددجویان بسازیم و دو هزار واحد را هم مرمت کنیم.

سردار مارانی عنوان کرد: ازابتدای سال ۹۶ تا اینجای کار هزاران برنامه محرومیت زدایی شامل احداث کارگاه های تولیدی، احداث گلخانه، کارگاه مرغ بومی، کارگاه پروش بلدرچین، احداث استخر پرورش ماهی، احداث سری ورزشی روباز، احداث مدرسه، نانوایی، احداث خانه محروم، آب رسانی روستایی، احیاء قنوات و غیره در استان انجام شده است.

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه سپس گفت: به علاوه از طرف دیگر هزار و ۴۹۱ برنامه در حال اجرا و قابل افتتاح می باشد که با انجام آنها ۵ هزار و ۴۸۰ نفر اشتغال که تعداد ۳هزار و ۴۱۵نفر به روش فرصت اشتغال کارگر فصلی و ۲ هزار و ۶۵ نفر اشتغال دائم ایجاد شغل شده است.

انتهای پیغام/۲۳۱

امیدواریم نوشته “قرارگاه قدس سپاه تکمیل تولید یک هزار مدرسه در سیستان و بلوچستان است/ ایجاد ۹۸۰۰ فرصت شغلی در این استان” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آذر ۱۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران