لزوم خدمات رسانی از اعمال بسیج دانشجویی/ فعالیت ۱۳۰۰ گروه جهادی دانشجویی در کشور

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “لزوم خدمات رسانی از اعمال بسیج دانشجویی/ فعالیت ۱۳۰۰ گروه جهادی دانشجویی در کشور” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، «داوود گودرزی» مدیرعامل سابق سازمان بسیج دانشجویی کشور صبح امروز در مراسم تکریم خود و معارفه مدیرعامل تازه این سازمان که در سری فرهنگی ۱۳ آبان برگزار شد، اظهار داشت: بسیج دانشجویی مظلوم است و این مظلومیت از جانب سه گروه مسئولین آموزش محشر کشور که به فرمایش امام خمینی (ره) برای تشکیل بسیج و تاکیدات مقام معظم رهبری برای خدمات رسانی از بسیج دانشجویی آنچنان توجه نکردند و نگاه حداقلی به بسیج دانشجویی دارند، مسئولین سپاه و بسیج که اقتضائات بسیج دانشجویی را درک نکردند و گروه سوم خود بسیج دانشجویی به بسیج دانشجویی تحمیل شده است.

ایشان در خصوص خدمات رسانی‌های کم سپاه و بسیج از بسیج دانشجویی بیان داشت: خدمات رسانی‌های کم سپاه و بسیج از بسیج دانشجویی در حالی اجرا میشود که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: سپاه تکیه‌گاه بسیج دانشجویی است. با اینحال عده ای با نگاه خواست‌ای پای کار نیامدند و از بسیج دانشجویی خدمات رسانی نکردند.

گودرزی اضافه کرد: ما دانشجویان بسیجی هم به نسبت آن چه که می‌بایست تلاش می‌کردیم، برای این مولود ارزشمند انقلاب تلاش نکردیم و درمقایسه با آن نگاه کلان نداشتیم، از آنجاییکه در طول این مدت از ۱۰ درصد ظرفیت بسیج دانشجویی استفاده شده همزمان با اینکه بسیج دانشجویی بیش از این‌ها پتانسیل دارد.

وی سپس در خبری از فعالیت‌های بسیج دانشجویی ادامه داد: در حال‌حاضر یک هزار و ۳۰۰ گروه جهادی داریم، تعداد ۵۵ هزار دانشجوی جهادی در تابستان به جاهای محروم برای کار جهادی اعزام شدند، یک هزار یادواره شهدا طی یک سال قبلی برگزار و پیشتر ستاد جامع اربعین راه‌اندازی شد که به دلیل آن بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو برای پیاده‌روی اربعین اعزام شدند، غیر از این قرارگاه ملی راهیان نور دانشجویی را نیز به ریاست وزیر علوم و دبیری بسیج دانشجویی تشکیل دادیم.

حتما بخوانید   تسریع روند بازآماد خودروهای زرهی در کارخانجات نزاجا

مسئول سابق سازمان بسیج دانشجویی کشور به علاوه از طرف دیگر عنوان کرد: ایجاد قرارگاه احمدی‌روشن با تمرکز بر اقتصاد مقاومتی، اجرا مرکز گفتمان و انتشار ۱۵ عنوان کتاب پیرامون انقلاب، اجرا موزه استکبارستیزی و بازدید ۱۰ هزار توریست خارجی از آن، برپایی دوره‌های خط امام (ره) در سطح دانشگاهی و آموزش ۱۵ هزار نفر در تابستان امسال این دوره‌ها و نیز چاپ ۱۸ عنوان کتاب مرتبط به این دوره‌ها، اجرای حدود ۵۰۰ عنوان برنامه از جانب بسیج دانشجویی در دانشگاه‌ها به مناسبت ۱۶ آذر امسال و عناوین متعدد برنامه‌های دیگری که اتفاق افتاده بخش‌هایی از فعالیت‌های بسیج دانشجویی در طول این مدت است.

وی با بیان اینکه بسیج را از امروز طور دیگری نگاه کنیم، گفت: مقام معظم رهبری با تنها گروهی که ۱۲ مرتبه مستقیم سخن گفته و دو بار هم پیغام داده، بسیج دانشجویی است.

گودرزی در انتهای گفت: به جای اجرا جلسات برای نظارت‌کردن بر بسیج دانشجویی، یکدفعه هم نشست‌ای برگزار و ﺗﺠﺰﻳﻪ و ﺗﺤﻠﻴﻞ کنید که به چه نحو می‌توان خدمات رسانی کرد؟ همه خدمات رسانی‌ها، خدمات رسانی مالی نیست؛ لذا حدسیات می شود همه مدیران سپاه و بسیج، وزارت علوم و دیگران از بسیج دانشجویی خدمات رسانی کنند تا دانشجویان قادر باشند فعالیت‌های خود را انجام دهند.

انتهای پیغام/ ۲۳۱

امیدواریم نوشته “لزوم خدمات رسانی از اعمال بسیج دانشجویی/ فعالیت ۱۳۰۰ گروه جهادی دانشجویی در کشور” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۳, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران