لزوم خدمات رسانی موثرتر دولت از صنعت دفاعی و موشکی کشور

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “لزوم خدمات رسانی موثرتر دولت از صنعت دفاعی و موشکی کشور” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار سرتیپ «سید مسعود جزایری» سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در گفت‌وگویی اظهار داشت: نقش دولت‌ها در پیشرفت صنعت موشکی بی‌تاثیر نبوده با اینحال پیوسته با فراز و فرودهایی همراه بوده است.

 

وی اضافه کرد: عده ای از دولت‌ها بیشتر خدمات رسانی کرده‌اند و عده ای کمتر؛ با اینحال آنچه دلیل شد اکنون به این نقطه از توانمندی در صنعت موشکی برسیم، خدمات رسانی شخص فرمانده معظم کل قوا و تعلق خاطر کارشناسان نظامی و مراکز بررسی و جوانان تحصیل کرده و باور قلبی و عملی «ما می‌توانیم»، بوده است.

 

سردار جزایری خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت در این عرصه خدمات رسانی‌ها و خدمات رسانی موثرتری انجام دهد. ایران یک کشور مقتدر در منطقه است؛ در عین حال فاصله اعتبارات اختصاص یافته در کشور ما حتی با اعتبارات کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس هم قابل مقایسه نیست. به فضل الهی، پشتوانه‌های دینی و پیشرو و روحیه و انگیزه مردمی ما بسیار بالاست و همین باعث شد تا جمهوری اسلامی با اسم دست برتر منطقه شناخته شود.

 

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تاکید کرد: اگر همت دولت در این عرصه بالا برود، امنیت و دفاع ما از این پشتوانه هم دارا خواهد شد.

 

ایشان پیشتر در جواب به سوالی مبنی بر تاثیر افزایش صنایع موشکی در تامین امنیت ملی گفت: افزایش صنایع موشکی در تامین امنیت ملی تاثیر آشکاری داشته است که همانا عبارت است از قدرت بازدارندگی. تردیدی نیست که اگر ما توان موشکی نداشتیم تا اینجای کار به دفعات مورد حملات نظامی بنا شده بودیم. این حملات ممکن بود از جانب آمریکا یا رژیم صهیونیستی و یا حتی از جانب عده ای از کشورهای منطقه صورت گیرد.

حتما بخوانید   دشمنان فاتحه ناامنی در ایران را بخوانند

 

سردار جزایری اضافه کرد: توان موشکی غیر از بازدارندگی، امنیت ملی را هم تامین می‌کند.

 

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح به علاوه از طرف دیگر گفت: جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا در صنایع موشکی هیچ رقیبی ندارد؛ چه در تولید، چه در برد و چه در حجم. با این وجود عده ای کشورها، خریدهای فراوانی انجام داده‌اند با اینحال تولید کننده نیستند و وابستگی آن‌ها به کشور تولید کننده بسیار بالاست و همین مساله یک نقطه ضعف برای آن‌ها شمرده می‌شود.

 

ایشان در خصوص فیدبک های پیشرفت‌های این صنعت مهم در عرصه بین الملل، اظهار داشت: مخالفان همیشگی، پیشرفت ایران در صنعت موشکی، غربی‌ها هستند. آن‌ها نمی‌توانند بپذیرند که کشوری به روش مستقل، وارد عرصه موشکی و فضا بشود؛ چرا که این استقلال غیر از ایجاد مانع در وابستگی به کشورهای حاوی تکنولوژی موشکی، در عین حال می‌تواند با اسم یک الگوی موفق برای دیگر کشورها هم مطرح شود.

 

سردار جزایری خاطرنشان کرد: وانگهی چون می‌خواهند ما را به تمکین در مقابل خواسته‌های نامشروع خود وادار کنند، ضعف ما در عرصه دفاعی و موشکی، می‌تواند در مذاکرات سیاسی هم قدرت چانه‌زنی ما را کاهش دهد.

 

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با بیان اینکه ضعف در قدرت دفاعی با آموز‌ه‌های دینی سازگار نیست، گفت: از اینرو در عرصه پیشرفت توان دفاعی عقب نخواهیم نشست. تجربه نشان می‌دهد، اولین تمکین در مقابل حکومت‌های سلطه‌گر، تازه ترین آن نخواهد بود و لذا به دلیل آنکه منطق استکبار زیاده‌خواهی و پیشرفت نفوذ در دیگر کشورهاست، هرگونه کوتاه آمدن در مقابل زورگویی و قلدری، بر خلاف منافع ملی و امنیت ملی کشور است.

حتما بخوانید   نیازمند برنامه‌ جواب ملی‌ در مقابل حوادث و تهدیدات زیستی‌ در سطح کشور هستیم

 

ایشان در انتهای عنوان کرد: باید به حدی توان خود را بالا ببریم که دشمن درمقایسه با دسترسی به خواسته‌هایش در کشور ما ناامید شود.

 

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “لزوم خدمات رسانی موثرتر دولت از صنعت دفاعی و موشکی کشور” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : شهریور ۸, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران