ماجرای اطلاع قبلی شهید «محرابی» از حضور مقام معظم رهبری در منزلش

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “ماجرای اطلاع قبلی شهید «محرابی» از حضور مقام معظم رهبری در منزلش” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

گروه حماسه و جهاد دفاع پرس: رهبر معظم انقلاب در هفتمین روز از سال تازه و همزمان با میلاد امام جواد (ع) به دیدار دو خانواده شهید فاطمیون در مشهد رفتند. خانواده شهیدان «حسین محرابی» و «مصطفی عارفی» از شهدای ایرانی لشکر فاطمیون دقایقی را میزبان پدر معنوی خود بودند.

«بی بی مرضیه بلدیه» همسر شهید حسین محرابی در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس در خصوص حضور مقام معظم رهبری در منزل شهید اظهار داشت: هفتمین روز عید و شب میلاد امام جواد ساعت ۹ شب بود که مقام معظم رهبری به منزل ما تشریف آوردند، خیلی خوشحال شدیم و حس معنوی بسیار بالایی در خانه حاکم بود.

وی از آمادگی قبلی خود برای حضور رهبری اشاره نمود و اضافه کرد: قبل از حضور ایشان به ما گفتند که آقای رئیسی برنامه ریزی شده است، بیاید با این وجود ما می‌دانستیم میهمان حضرت آقاست، در حقیقت دخترم زینب چند روز قبل خواب دیده بود که مقام معظم رهبری به منزلمان می‌آید، وقتی ایشان را دیدیم ذوق زده شدیم، توان صحبت و یا کاری را نداشتیم باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که خود حضرت آقا به خوبی نشست را مدیریت کردند.

همسر شهید محرابی به خاطره‌ای از شهید اشاره نمود که قبل از شهادت خبر آمدن مقام معظم رهبری را به خانواده اطلاع داده بود و گفت: شهید محرابی لحظه آخری که می‌خواست به جبهه برود به ما گفت مطمئنا من شهید می شوم و حضرت آقا به منزل ما می آید، سلام من را به ایشان برسانید و بگویید ببخشید که یک جان بیشتر نداشتم تا تقدیمتان کنم. وقتی این را به مقام معظم رهبری گفتم ایشان گفتند که خوشحالم در منزل شهید هستم. شهید گفته بود که تا قبل از حضرت آقا هیچ مسوولی به منزل ما نمی آید که واقعا هم همینطور شد وقتی مسئله را به مقام معظم رهبری گفتم ایشان پرسید چه مدت از شهادت می‌گذرد؟ گفتم یک سال و چهار ماه، ایشان فرمودند ببخشید که دیر آمدم. گفتم این چه حرفیست منت سر ما گذاشتید.

حتما بخوانید   شهید نیکزاد خودش را حافظ کل یک آیه از قرآن می‌دانست

بلدیه بهترین بخش این دیدار را دعای مقام معظم رهبری در حق همسرش دانست و بیان داشت: برایم جالب بود که حضرت آقا در لحظه ورودشان دعا کردند که شهید با پیامبر محشور شود. نگاه ایشان به ما و بچه‌ها بسیار شیرین بود.

همسر شهید تصریح کرد: وقتی که زینب ماجرای خواب چند روز پیشش را که خبر از حضور حضرت آقا داشت در جمع تعریف کرد ایشان گفتند که از دل پاک این بچه‌هاست که عده ای مسائل را می‌فهمند و فرمودند در دیدارهای قبلی با خانواده شهدا این موضوع تکرار شده است که کسی در خواب از حضور ما مطلع شده است این نشان از این دارد شهدا عند ربهم یرزقون هستند. ایشان ادامه دادند که شهدا به ما لبخند می‌زنند، همه عرفا، صلحا و ما به مقام شهدا غبطه می‌خوریم، گفتم آقا شما چرا؟ شما که شهید زنده هستید، فرمودند ما هم به مقام شهدا غبطه می‌خوریم.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری قرآنی تبرکی به ما هدیه داد و یکی از انگشترهای دستشان را به زینب و فاطمه و یکی دیگر را به محمد مهدی تقدیم کردند که این بالاترین نعمت و هدیه بود.

انتهای پیغام/ ۱۴۱

امیدواریم نوشته “ماجرای اطلاع قبلی شهید «محرابی» از حضور مقام معظم رهبری در منزلش” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۱۳, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران