ماجرای نجات آیت الله نجفی مرعشی از مرگ، توسّط امام لحظه (عج)

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “ماجرای نجات آیت الله نجفی مرعشی از مرگ، توسّط امام لحظه (عج)” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، آیت الله نجفی مرعشی، ماجرای دیدار خود با امام لحظه(عج) را اینگونه نقل می‌کند: در زیارت عسکریین(ع) و در جادّه طرف حرم سیّد محمّد، راه را گم کردم و در اثر تشنگی و گرسنگی زیاد و وزش باد، در قلب الاسد از زندگی مأیوس شدم غشّ کرده به حالت صرع و بیهوشی روی زمین افتادم. ناگهان چشم باز کرده دیدم سرم در دامن شخص بزرگواری است، پس به من آب خوش گواری داد که مثلش را از شیرینی و گوارایی در مدت عمر نچشیده بودم.

بعد از سیراب کردنم سفره‌اش را باز کرد و به اشتراک سفره دو یا سه عدد نان بود، خوردم. سپس این شخص که به شکل عرب بود فرمود: «سیّد در این نهر برو و بدن را شستشو نما». گفتم: «برادر! اینجا نهری نیست، نزدیک بود از تشنگی بمیرم، شما مرا نجات دادید». آن مرد عرب فرمود: «این آب گوارا است»؛ با گفته ایشان نگاه کردم دیدم نهر آب باصفایی است، تعجّب کردم و با خود گفتم: «این نهر نزدیک من بود و من نزدیک بود از تشنگی بمیرم».

به هر حال فرمود: «ای سیّد! اراده کجا داری؟»، گفتم: «حرم مطهّر سیّد محمّد (ع)»، فرمود: «این حرم سیّد محمّد است»، نگاه کردم دیدم در پایین بقعه سیّد محمّد قرار داریم و حال آنکه من در «جادسیّه» (قادسیّه) گم شده بودم و مسافت فراوانی بین آنجا و بقعه سیّد محمّد (ع) است.

حتما بخوانید   شرح زندگی شهید امر به مشهور در «نای سوخته»

آیت الله نجفی مرعشی، سفارشات امام لحظه را اینگونه شرح داد: تأکید و سفارش بر تلاوت قرآن شریف، شدید بر کسی که قائل به تحریف قرآن است؛ حتّی نفرین فرمود بر افرادی که احادیث تحریف را قرار داده‌اند. و نیز: تأکید بر نهادن عقیقی که اسماء مقدّسه چهارده معصوم (ع) بر آن نقش بسته و نوشته شده پایین زبان میّت. و نیز سفارش فرمودند: بر احترام پدر ومادر، زنده باشند یا مرده، و تأکید بر زیارت بقاع مشرّفه ائمّه(ع) و اولاد آنها و تعظیم  .

و سفارش فرمود: بر احترام ذرّیّه سادات و به من فرمود: «قدر خود را به خاطر انتسابت به اهل بیت(ع) بدان و شکر این نعمت را که باعث سعادت و افتخار زیاد است بجای آور». و سفارش فرمود: بر خواندن قرآن و نماز شب و فرمود: «ای سیّد! تأسف بر اهل علمی که نظر شان انتساب به ما است ولکن این اعمال را ادامه نمی دهند».

و سفارش فرمود: بر تسبیح فاطمه زهرا(س) و بر زیارت سیّدالشهدا(ع) از دور ونزدیک و زیارت اولاد ائمّه(ع) و صالحین و علما و تأکید بر حفظ خطبه شقشقیّه امیر المؤمنین (علیه السلام) و خطبه علیا مخدّره زینب کبری (س) در مجلس یزید -لعنة الله علیه – و دیگر سفارشات و فوائد.

به ذهنم خطور نکرد که این آقا کیست مگر وقتی از مدّ نظرم غایب شد».

انتهای پیغام/ ۱۴۱

امیدواریم نوشته “ماجرای نجات آیت الله نجفی مرعشی از مرگ، توسّط امام لحظه (عج)” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۲۵, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران