مادر شهید اینانلو: الگوی محمد قرآن بود

در باب حماسه و جهاد نوشته ای داریم با عنوان “مادر شهید اینانلو: الگوی محمد قرآن بود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، جمعی از عضو های جامعه قرانی کشور به نیابت از قاریان، حافظان، اساتید و فعالان قرآنی در دومین دیدار از سال ۹۶ به دیدار خانواده شهید قرآنی مدافع حرم محمد اینانلو رفتند.

پدر شهید در این دیدار گفت: آقا محمد متولد سال ۶۷ و فرزند دوم ما است. از همان لحظه که به دنیا آمد چون بنده حضور فعالی در دفاع مقدس داشتم و ماه ها در جبهه بودم با حال و هوای جنگ بزرگ شد. چهره بسیار زیبایی داشت و همه در نگاه اول شیفته اش می شدند. در بیشتر مواقع به زبان می آوردم که چهره محمد جوریست که انگار خدا می خواهد ایشان را از ما بگیرد.

وی اضافه کرد: کلاس چهارم بود که از من خواست به مدرسه بروم. می دانستم اشتباهی مرتکب نشده، زنگ تفریح باهم به دفتر رفتیم. مدیرش گفت در بیشتر مواقع برایم پرسش بود پدر و مادر این پسر چه افرادی هستند که این بچه انقدر آرام است.

پدر شهید اینانلو تصریح کرد: در همان سال ها قران مدرسه را محمد می خواند. به دفعات از من پرسیده بود که شب عملیات رزمنده ها چه حال و هوایی دارند. در بیشتر مواقع بیان میکرد دعا کن شهید شوم گفتم یعنی دعا کنم جنگ شود که تو شهید شوی؟! رفتن به جبهه و شهادت این بچه در جامعه امروز که هرکس در جستجوی منفعت خودش است موهبی است. دلیل این مشکلات جامعه دوردستی از قران است.

حتما بخوانید   پیشرفت کردستان به برکت انقلاب بود/ بچه‌های سپاه هیچ‌گاه کار جهادی را تعطیل نکردند

قاسم اینانلو با اشاره به توجه شهید به امور مختلف و رسیدگی درست و کامل کارها تصریح کرد: لیسانسش را گرفته بود و سرکار می رفت در عین حال مسوول عرصه بسیج هم بود. خانواده اش را داشت و به ما در کارها کمک می کرد. یک روز به اشتراک به پدر بزرگ و مادربزرگش سر می زد. در غواصی و شنا بسیار ماهر بود. یک اسب برای خودش داشت و اسب سواری می کرد. جامعه قرانی یعنی نظم، ایشان در لحظه کم برنامه ریزی کرده بود تا به همه کارهایش برسد، باور داشت سرباز امام لحظه می بایست از جهت جسمانی در بیشتر مواقع تکمیل باشد.

وی با بیان این نکته که شهدای مدافع حرم نمایش دادند که در چنین روزگاری می توان قرانی بود و وابسته دنیا نشد اضافه کرد: در برهه ای از لحظه خانه ما ۲ اتاق بیشتر نداشت در چنین موقعیتی همسرم یک اتاق را برای آموزش قران بچه ها گذاشته بود. این ماند تا در سالهای قبلی بود که طبقه پایین منزل را خواستیم اجاره بدهیم خانمی بدون اینکه منزل را ببیند قبول کرد آن را اجاره کند. گفت من در کلاس های قران منزل شما کمپانی می کردم و قرآن را آنجا یاد گرفتم.

مادر شهید اینانلو گفت: ما هرچه داریم از قران و ائمه اطهار داریم الگوی محمد و شهدای دیگر قران و اهل بیت بوده است. در اکثر هیئت ها قران را خودش تلاوت می کرد.

وی با اشاره به خصوصیت ویژه فرزندش اضافه کرد: بسیار خوش رو و مهمان نواز بود. ۱۵ دی اعزام و ۲۱ دی سال ۹۴ در خان طومان سوریه شهید شد.

حتما بخوانید   مستند «باصبر؛ زندگی» داغی فراموش نشدنی بر دلم گذاشت

پدر شهید پیشتر به تازه ترین روزهای زندگی فرزند اشاره نمود و بیان داشت: روزهای اخر زندگی به همرزمش گفته بود از همه حتی از حلما دخترم دل کندم. وقتی کوچک بود و تازه زبان باز کرده بود به ایشان می گفتم دوست داری از کسی نترسی؟ دلی که از خدا بترسد از کسی نمی ترسد، خداوند در بیشتر مواقع یاور تو است. خدا تو را حتی بیشتر از من دوست دارد.

پدر شهید در خصوص چگونگی فهمیدن خبر شهادت گفت: روز قبل شهادت با مادرش صحبت کرده بود. یکی از دوستانش به ما گفت محمد کجاست؟ گفت بی بی سی نمایش داده محمد به شهادت رسیده است. فردایش دیدم چند نفر دیگر هم این مسئله را گفتند. شبی که عملیات کردند در خواب دیدم اقایی سنگ فیروزه بزرگی به من هدیه داده است.

وی با گلایه از عده ای بی توجهی ها در انتهای گفت: به محمد از طرف محل کار مرخصی برای حضور در جبهه را ندادند و ایشان مجبور شد مرخصی بدون حقوق بگیرد و حتی بیمه اش را بعد شهادت ندادند. در یک جامعه قرانی اینچنین برخوردها شایسته نیست.

انتهای پیغام/

امیدواریم نوشته “مادر شهید اینانلو: الگوی محمد قرآن بود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۳۰, ۱۳۹۷
دسته بندی : حماسه و جهاد

دیدگاههای کاربران