«ماهورا» حاصل چهار سال کار مداوم بود

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “«ماهورا» حاصل چهار سال کار مداوم بود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، نشست پرسش و جواب فیلم «ماهورا» شامگاه پنج‌شنبه (۱۹ بهمن ۱۳۹۶) با حضور عوامل فیلم در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

«حمید زرگرنژاد» در ابتدای این نشست پیرامون مسئله «ماهورا» اظهار داشت: این فیلم با استناد به یک اتفاق حقیقی ساخته شد که حدود چهار ماه تولید آن به طول انجامید. من در مستند «حلقه در خاک» به این مسئله پرداخته بودم و می‌دانستم که می‌شود آن را مبدل به یک اثر سینمایی داستانی مبدل شود. برای نگارش فیلمنامه چهار سال لحظه صرف شد تا نتیجه کار برای مخاطب جذابیت داشته باشد. 

ایشان پیشتر گفت: ماجرای عشق امین و ماهورا در حقیقت نیست و من به دلیل ضرورت درام آن را وارد کار کردم.

کارگردان «ماهورا» پیرامون تک خوانی زن فیلم گفت:  تک خوانی زن فیلم به هیچ عنوان حذف نخواهد شد چرا که در حقیقت هم همین طور است یعنی برای شکار مرغابی آواز خوانی می‌شود جدای از این نوع خواندن، آواز غنا نیست و سعی می‌کنم که از فیلم حذف نشود.

زرگرنژاد پیرامون مشابهت مسئله «ماهورا» با فیلم «عقاب‌ها» شرح داد: سقوط یک خلبان در سرزمین دیگر به دفعات استفاده شده است و ارتباطی به فیلم «عقاب‌ها» ندارد. اگر چنین حسی از فیلم دریافت می‌شود به خاطر آن است که پیرامون این مسئله یکی دو فیلم بیشتر ساخته نشده است.

وی به علاوه از طرف دیگر اضافه کرد:  من در بیشتر مواقع سعی کرده‌ام تا قهرمان ایجاد کنم با اینحال قواعد آن را نیز باید به اجرا درآورم. مقصود من از قهرمان کسی است که در طول درام دچار تغییر و تحول شود.

حتما بخوانید   برنامه مراسم شب‌های قدر در حرم امام راحل مطرح شد

مطمئنا این فیلم دغدغه من بود با اینحال همه چیزی که باید باشد نیست.

علیرضا جلالی تهیه کننده فیلم «ماهورا» در سخنانی کوتاه بیان داشت: این کار بسیار مشکلی بود و به دلیل شرایط سخت تولید عوامل فیلم زحمات بسیاری کشیدند. خیلی از مسولین نمی‌دانستند که ۲۷ نفر از هموطنان ما از قوم عرب با دست بسته به شهادت رسیدند و همه به خاطر نجات خلبان ایرانی فدا شدند. من انتظار دارم که این فیلم را با برابر با آن مقایسه کنند نه فیلمی که حجم و قابلیت ها آن بیشتراز فیلم ماست.

انتهای پیغام/ ۱۶۱

امیدواریم نوشته “«ماهورا» حاصل چهار سال کار مداوم بود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۲۰, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران