«مرتضی آخوندی» قدیمی‌ترین ناشر کشور تجلیل شد

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “«مرتضی آخوندی» قدیمی‌ترین ناشر کشور تجلیل شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، آیین بزرگداشت مرتضی آخوندی مدیر انتشارات دارالکتب الاسلامیه به پاس هفتاد سال مجاهدت فرهنگی، عصر امروز (یکشنبه، ۷ مرداد) در پژوهشکده فرهنگ هنر و معماری برگزار شد.

«احمد مسجدجامعی» عضو شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم با اشاره به گستردگی فعالیت نشر اظهار داشت: کسی فکر نمی‌کرد در عرصه فرهنگ تعداد فراوانی شغل می باشد این در حالی بود که در عرصه صنعت ایجاد شغل بسیار هزینه بردار بود.

وی گفت: بدنه و سری نشر و ناشرین کار بزرگ و ارزشمندی را انجام می‌دهند که قادر اند در عرصه‌های مختلف حضور داشته باشند. آقای اخوندی در مدت فعالیت خود صد‌ها کتاب ماندگار را به چاپ رساند که کام هزاران اهل علم را سیراب کرد. کتاب بهارالنوار یکی از این کارهای بود که ایشان آن را چاپ کرد و بعد از مدتی عین آن در لبنان به چاپ رسید.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر حفظ حقوق ناشران عنوان کرد: نباید ذره‌ای از حقوق نشر و ناشر کوتاه بیاییم، چون باید نشر و ناشر در این سرزمین رونق گیرد.

پیشتر «محمود آموزگار» ناشر کتاب در سخنانی اظهار داشت: مرکز علم به ویژه در قبلی در عرصه‌های علمیه به پرچم‌داری عرصه‌های علمیه بوده است. فقیه در عرصه عالم به تمام علوم نجوم و ریاضیات بوده است.

وی گفت: اگر به طرز تخصصی رصد کنیم متوجه می‌شویم بسیاری از حقوق جهانی برآمده شده از فقه اسلامی است که برای ما مایه افتخار است.

حتما بخوانید   خلیفةالله اساس سخنان الهی را به جامعه منتقل می‌کند

براساس این خبر، در قسمت پایانی این مراسم پیغام «سید عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به وسیله معاون این وزارت خانه خطاب به قدیمی‌ترین ناشر کشور در این مراسم قرائت شد و یک جلد «نهج البلاغه» نفیس هدیه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به وسیله نماینده ایشان به مرتضی آخوندی اهدا شد.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است، محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت ارشاد، احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران، علیرضا مختارپور مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی، میثم نیلی مدیر کل مجمع ناشران انقلاب اسلامی و محمد حمزه‌زاده مدیرکل سازمان سینمایی عرصه هنری در این مراسم حضور داشتند.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “«مرتضی آخوندی» قدیمی‌ترین ناشر کشور تجلیل شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۸, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران