مسوولان پشتیبان ولایت فقیه باشند

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “مسوولان پشتیبان ولایت فقیه باشند” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، ویژه برنامه «در کوی نیکنامان» در فرهنگسرای گلستان با نیت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهیدان و از طرف دیگر تجلیل از مقام شامخ خانواده‌های شهدای منطقه هشت برگزار شد.

این برنامه با قرائت دعای توسل شروع شد و با زیارت پرفیض عاشورا و سخنرانی حجت الاسلام وحیدی ادامه یافت.

حجت الاسلام وحیدی در سخنان خود، با بیان اینکه خدا شریک و همتا ندارد، اظهار داشت: خدا مظهر واحد بودن است. عدد «یک» برازنده خداست و به غیر از خدا همه چیز کثیر است. ما روزی ۱۰ بار یگانگی خدا را به زبان می‌آوریم. عالم یگانگی و وحدت، عالم خداست و بقیه عالم کثرت است و ما هرچه به یگانگی و وحدت نزدیکتر شویم به خدا نزدیکتر می‌شویم. هرچه به وحدت نزدیکتر شویم، خدایی‌تر می‌شویم. یکی از کار‌های علماء این است که ما را خدایی کنند و ما را از کثرت به وحدت برسانند. شیطان می‌خواهد ما در عالم کثرت باشیم و به عالم وحدت نرسیم.

مثلاً می‌خواهید نماز بخوانید، اگر نماز را در مسجد خواندید، این نشانه‌ی وحدت است و غرق در یگانگی خدا می‌شوید. امام على علیه السلام فرمودند: «لَیسَ لِجارِ المَسجِدِ، صَلاةٌ، إذا لَم یَشهَدِ المَکتوبَةَ فی المَسجِدِ، إذا کانَ فارِغا صَحیحا». اگر همسایه مسجد، فارغ و سالم باشد و براى گزاردن نماز واجب در آن حاضر نشود، نمازش پذیرفته نیست. (بحار الانوار: ۸۳/۳۵۴/۷) همسایه مسجد اگر در مسجد نماز نخواند، انگار نماز نخوانده. سعی کنید نماز را به جماعت بخوانید و به یکدیگر اقتداء کنید.

حتما بخوانید   از رزمنده‌ای که روی مین رفت تا سرباز عراقی در بیمارستان اهواز

حجت الاسلام وحیدی پیشتر گفت: در اسلام به ازدواج خیلی تأیید شده و ازدواج یک نوع وحدت است و ثواب نماز و روزه شخص ازدواج کرده ۷۰ برابر شخص مجرد است. در مراسم حج، نماز عید فطر و نماز جمعه هم وحدت نمایان است. هرچه با هم یکی شوید، الهی‌تر شده‌ایم. در اسلام دعوا و جنگ و قهر کردن نداریم، قهر و جدایی برای کثرت است. در اسلام دفاع از جان و ناموس داریم. یکی از وسایل بسیار مهم برای یکی شدن و خدایی شدن و از ابزار‌های تحقق وحدت و یگانگی محبت است. امام علی علیه السلام در خطبه ۱۲۷ نهج البلاغه فرمودند «یدالله مع الجماعه» «دست محبت الهی بر سر جماعت است»؛ محبت پراکندگی‌ها را جمع می‌کند و ما را به اتحاد واحد به سوی یگانگی می‌برد. خود محبت بالاترین عبادت است. محبت ما را به خدا می‌رساند. هرچه بیشتر مردم را دوست داشته باشی به خدا نزدیکتر می‌شوی. محبت گاهی کار ۱۰۰ نماز و هزار حج را انجام می‌دهد. در کمال تاسف محبت‌ها در جامعه کم شده. نماز می‌خوانیم بدون محبت، روزه می‌گیریم بدون محبت، حج می‌رویم بدون محبت و … .

حجت الاسلام وحیدی در قسمت پایانی بیان خود اظهار کرد: به هر میزان محبت کمتر شود از خدا بیشتر فاصله می‌گیریم. محبت نوعی سیر و سلوک است. عاشقانه یکدیگر را دوست داشته باشیم. به یکدیگر ابراز محبت کنیم. از این که همدیگر را ببینیم، لذت ببریم. محبت را در دل یکدیگر قرار بدهیم، حتی در موردکسانی که در حق ما بدی و ناراحتی‌هایی برای ما ایجاد کرده‌اند.

حتما بخوانید   تشکر فرمانده کل ارتش از پیغام امام جمعه اهل سنت و استاندار کرمانشاه

حتی محبت خودمان را درمقایسه با دزد داشته باشیم. محبت راه میانبر رسیدن به خداست. محبت خیلی سریع ما را به خدا می‌رساند. راه محبت راه سریعی است و خیلی مفید است. در روایات داریم: «هل الدین الا الحُبّ» دین، عبارت از محبت است: محبت به خوبان و خوبی‌ها و مظلومان و انسان‌هایی که مورد جفای شیطان‌ها قرار گرفته‌اند إن شاء الله محبت رزق و روزی ما شود.

در این مراسم، مادر شهید محمد علی جعفری و خواهران شهید ناصر رضایی خاطرات خود را از شهیدانشان بیان کردند.

خواهر شهید جعفری گفت: کمترین انتظار از مسوولین این است که پشتیبان ولایت فقیه باشند و اظهار داشت: مسوولین کشور به فکر مردم باشند و در برخورد با فساد و غارت ثروت‌های کشور قاطع باشند.

خواهر شهید جعفری در باب خصوصیت‌های اخلاقی شهید محمد علی جعفری گفت: ایشان فردی خودساخته بودند، و باور فراوانی به اطاعت از ولایت فقیه داشتند.

وی به علاوه از طرف دیگر با ذکر خاطره‌ای از شهید جعفری گفت: ایشان فردی دست و دلباز بود و اگر می‌دید کسی وضع و حال خوبی ندارد لباس خودش رو از تن بیرون می‌آورد و بر تن فرد محتاج می‌کرد. از خصوصیات بارز شهید مبارزه با نفس بود و بر روی نفس خود بسیار کار می کرد.

خواهر شهید جعفری در باب نحوه مجروحیت برادرش بیان می‌کند: در سد دز سرگرم دوره‌های آموزشی نیزار نوردی بود که مجروح می‌شود و به تهران می‌آید. نکته مهم انجاست که بعد از جراحت پا، در راه رفتن سخت داشت، با این وجود در بیشتر مواقع جراحت را از خانواده پنهان می کرد.

حتما بخوانید   مجالس امام حسین (ع) دل و جان را شستشو می‌دهد

خواهر شهید در انتهای به جوانان پیش نهاد کرد، جوانان شهدا را تنها بر سر کوچه‌ها و خیابان‌ها نبینند و روی زندگی شهیدان گرانقدر تحقیق کنند. به علاوه از طرف دیگر تقوا را در زندگی رعایت کنند که همین تقوا می تواند انسان را از تمام بدی‌ها دور کند.

در قسمت پایانی ویژه برنامه در کوی نیکنامان با اهداء لوح سنگی منقش به تصویر شهید، از خانواده گران‌قدر این دو شهید تجلیل شد.

انتهای پیغام/ ۱۱۴

امیدواریم نوشته “مسوولان پشتیبان ولایت فقیه باشند” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۱۴, ۱۳۹۷
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران