معرفی چهارمین تصویرسازی از شهید حججی

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “معرفی چهارمین تصویرسازی از شهید حججی” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، چهارمین تابلوی نقاشی از شهید محسن حججی بعد از ظهر امروز سه شنبه (۱۱ مهر) با حضور محسن مومنی شریف، محمد حمزه زاده، سید مهدی شجاعی طباطبایی، مجید شاه حسینی و عبدالحمید قدیریانی در عرصه هنری معرفی شد.

شجاعی طباطبایی در این مراسم با بیان اینکه شهدا در بیشتر مواقع محیط ایران را عطرآگین و معنویی می کنند، اظهار داشت: حضور شهید حججی همین اتفاق را تکرار کرد. باید قدردان مدافعین حرم و هنرمندان اکتیو جبهه مقاومت باشیم.

وی گفت: تا این لحظه چهار کنفرانس و تابلوی نقاشی پیرامون شهید حججی معرفی شده و امروز بیننده کاری از استاد عبدالحمید قدیریان هستیم.

عبدالحمید قدیریان پیشتر اظهار داشت: چنین موقعیت ها و فضاسازی که بخاطر شهید حججی در کشور بوجود آمده فرصتی برای هنرمندان است تا تلاشی برای فهم این روح در جامعه داشته باشند و با آثارشان دیگران را وارد این فضا کنند.

وی گفت: من دو تابلو پیرامون شهید حججی تصویرسازی کرده ام با اینحال منظورم شخص شهید حججی نبوده حتی مسیر و راه شهید حججی مورد اشاره من است. شهید حججی در این لحظه مقرر شده بود در راستای برنامه های خدا مطرح شود و در ثبت این فضا من تابلوهایی را ایجاد کرده ام تا از مخاطبانم دعوت کنم که بیشتر به آسمان نگاه کنند.

این هنرمند هنرهای تجسمی تصریح کرد: بحث نگاه به آسمان موضوعی است که باید در موضوعات فرهنگی در مسیر پیش روی قرار گیرد. شهید حججی اثری بر جامعه گذاشت و این تاثیرگذاری بخاطر نگاه ایشان به آسمان بود و ما باید یاد بگیریم به آسمان نگاه کنیم و جدای از آسمان برنامه ریزی نکنیم.

حتما بخوانید   عزت شهید حججی نتیجه اُنس وی با قرآن است

«مجید شاه حسینی» مدرس سینما و مدیرعامل سابق سازمان فارابی با اشاره به خصوصیت های هنری این اثر نقاشی، اظهار داشت: قدیریانی از پیشکسوتان عرصه هنری است که اندیشه و تفکر ایشان هیچ تغییری نکرده است. در روزگاری که هنرمندان تغییر می کنند ایشان پایمردی بر اصول را مشی خود قرار داده است.

وی اضافه کرد: چند نکته در کارهای ایشان می باشد.ایشان از عالم معنا بیان میکند و از مسائل انتزایی صحبت می کند با اینحال به مکتب دیگری تعلق خاطر دارد. ایشان به چیزی از نوع حقیقت که از جهان شهود است نگاه می کند.

این مدرس دانشگاه گفت: سهم آسمان در کارهای قدیانی بیشتر از زمین است. رئالیسم شهودی که ایشان به آن می پردازد برای من جذابیت دارد که امیدواریم به این مسیر ادامه دهند و به ایشان برای پایمردی بر مرام پیشرو تبریک می گوییم.

انتهای پیغام/ ۱۲۱

امیدواریم نوشته “معرفی چهارمین تصویرسازی از شهید حججی” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۱۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران