معرفی ۲ دستاورد تازه و پیشرفته سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “معرفی ۲ دستاورد تازه و پیشرفته سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، در ششمین روز از دهه مبارک فجر سامانه سیستم رانش شفت محترک ۱۸۰۰ اسب دریایی برای شناورهای تندرو دریایی و به علاوه از طرف دیگر دیزاین و تولید سیستم حفاظت از خوردگی و بدنه با حضور جانشین وزیر دفاع و خدمات رسانی نیروهای مسلح معرفی شد.

سردار سرتیپ پاسدار «قاسم تقی‌زاده» در این مراسم با تبریک روزهای الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری بنیانگذار‌ کبیر انقلاب اسلامی ‌حضرت امام خمینی (ره) و اضمحلال رژیم طاغوتی و استبدادی پهلوی ‌موفق شد به سرعت در عرصه جهانی تفکر دینی و پیشرو خود را صادر و دل‌های محرومان، مستضعفان و امت‌های اسلامی را به سوی خود معطوف کند.

وی با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی قدرت «بازدارندگی» و آمادگی‌های همه‌جانبه دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به بطور کلی به اوج رسیده است، اضافه کرد: امروز در ششمین روز از دهه مبارک فجر در طلیعه ورود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیننده معرفی سامانه سیستم رانش شفت محترک ۱۸۰۰ اسب دریایی برای شناورهای تندرو دریایی و به علاوه از طرف دیگر دیزاین و تولید سیستم حفاظت از خوردگی شناورها با اسم دستاوردی دیگر از کارشناسان صنعت دفاعی هستیم.

سردار تقی‌زاده سامانه سیستم رانش شفت محترک ۱۸۰۰ اسب دریایی را با اسم پیشرفته‌ترین نسل از سیستم‌های رانش تندرو دریایی معرفی کرد و ادامه داد: سیستم رانش شفت متحرک ۱۸۰۰ اسب دریایی با تکیه بر توان علمی و فنی کارشناسان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و تمام در داخل کشور دیزاین و ساخته شده است.

حتما بخوانید   تشریح توان رزمی نیروی زمینی ارتش در کمیسیون امنیت ملی مجلس

جانشین وزیر دفاع تصریح کرد: دیزاین و تولید این سامانه براساس نیازمندی نیروهای مسلح برای دستیابی به سرعت‌های بالاتر، گسترش توانایی مانور شناورها و گسترش راندمان رانش در سرعت‌های مختلف انجام شده است.

سردار تقی‌زاده بهره برداری از فولادهای ضدزنگ با استحکام بالا، نصب سریع و راحت، گسترش سرعت شناور درمقایسه با سیستم‌های شبیه به، کاهش هزینه سوخت مصرفی، توانایی مانور در آب‌های کم عمق، گسترش انعطاف پذیری و… را از مهمترین مزایای سیستم رانش شفت متحرک ۱۸۰۰ اسب دریایی عنوان کرد و گفت: مهمترین توانایی این سامانه رانش تجهیز بودن به سیستم هدایت اتوماتیک است.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه با دیزاین این سامانه به تکنولوژی‌های دیزاین سیستم‌های رانش متحرک، بررسی دینامیکی پروانه‌های سطح رو، انتقال گریز از مرکز و تراست در لحظه تفاوت جهت نیروی اعمالی تکنولوژی و… دست یافته‌ایم، اضافه کرد: کارشناسان صنایع دریایی وزارت دفاع به علاوه از طرف دیگر موفق به دستیابی به توانایی دیزاین و تولید سیستم‌های رانش شفت متحرک از ۴۵۰ تا ۳۵۰۰ اسب بخار شدند.

وی با اشاره به دیزاین و تولید سیستم حفاظت کاتدی جریان تزریقی با قابلیت‌های ویژه برای شناورها به وسیله سازمان صنایع دریایی گفت: این ابزار راه حلی هوشمندانه و سیستمی بطور کلی دیجیتال در حفاظت از بدنه و کلیه اجرای مغروق شناور است.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه این سیستم توانایی تنظیم شدن در انواع محیطهای دریایی و ایجاد حفاظت خوب از سازه را داراست، خاطرنشان کرد: از توانایی‌های ویژه سیستم حفاظت کاتدی ساخته شده مانیتورینگ حفاظت کاتدی بهمراه جعبه سیاه معلومات حفاظت کاتدی شناور است.

حتما بخوانید   برنامه‌ریزی جهت کاهش مصرف انرژی و بازدهی بیشتر در «صبا باتری»

وی دیزاین و تولید سیستم‌های حفاظت کاتدی تزریقی برای انواع شناورهای نظامی و تجاری، کسب دانش فنی تعمیرات و عیب‌یابی سیستم‌های حفاظت کاتدی جریان تزریقی برای انواع شناورهای نظامی و تجاری کشور، امکان صادرات سیستم‌های حفاظت کاتدی جریان تزریقی، قطع وابستگی خارجی در تامین سیستم‌های حفاظت کاتدی جریان تزریقی و جلوگیری از خروج ارز را از مهمترین دستاوردهای اجرای این برنامه عنوان کرد.

جانشین وزیر دفاع با قدردانی از تلاش مدیران، کارشناسان و کارکنان زبده و اقتدارآفرین سازمان صنایع دریایی تاکید کرد: امروز راهبرد وزارت دفاع روزآمدسازی ابزارهای دفاعی مورد بهره برداری نیروهای مسلح با تکیه بر دانش تخصص و توانمندی داخلی است.

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “معرفی ۲ دستاورد تازه و پیشرفته سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۱۷, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران