منتظر اخبار خوشی از نابودی رژیم صهیونیستی هستیم/ پیش‌بینی رهبران انقلاب در بیشتر مواقع محقق شده است

در باب فرهنگ و هنر نوشته ای داریم با عنوان “منتظر اخبار خوشی از نابودی رژیم صهیونیستی هستیم/ پیش‌بینی رهبران انقلاب در بیشتر مواقع محقق شده است” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع پرس، سی‌و‌چهارمین نشست «کبوتران مسجد دور دست»، شب شعر فلسطین تحت عنوان «قدس ما را آزاد خواهد نمود» در سالن سلمان هراتی عرصه هنری با حضور شاعران فلسطین یمن، بحرین، پاکستان و افغانستان برگزار شد.

آسمان شاعر جوان ایران اظهار داشت: فکر می کنم از دست شاعر چیزی جز شعر برنمی‌آید. شعری که از درون می‌جوشد. مبارزه فرهنگی، مبارزه موثر با این وجود لحظه بری است. شاعران ایرانی دفاع از فلسطین را قبل از انقلاب شروع کرده‌اند با اینحال باید این شعرها به مردم فلسطین برسد و ارتباطی بین بدنه این دو ملت برقرار شود.

این شاعر جوان اضافه کرد: یکی از شاخه‌های شعر انقلاب ایران، شعر فلسطین است و باید زنجیره رابطه بدنه برقرار شود چون شاعران درمقایسه با اهل قلم و سران‌ادبی کم نگذاشته‌اند. دعا می‌کنیم بین مسلمین جهان وحدت ایجاد شود.

«احمد حسینی شهریاری»، شاعر پاکستانی با بیان اینکه همه جای دنیا فلسطین شده است اظهار داشت: امروز فلسطین تنها نیست حتی شهر ما در پاکستان، افغانستان، عراق و همه کشورها هر یک یک فلسطین شده‌اند. ما شاعران نیز تنها می‌تواینم با شعر ظلم‌های صهیونیسم را بیان کنیم.

«حسین جانی» از شاعران پیشکسوت با بیان اینکه زندگی به معنی حرکت است و اگر کسی حرکت نکند دچار ضعف است اظهار داشت: معجزه مسلمان‌ها کلمه است که قادر باشند «بگویند، بنویسند». اشغال فلسطین از لحظه بوجود آمد تا نتوانیم زمین فلسطین را آزاد کنیم. باید تاریخ را آزاد کنیم تا جغرافیا آزاد شود.

حتما بخوانید   کتاب‌های پرفروش سی و یکمین دوره کنفرانس کتاب مطرح شد+ عکس ها

«علی داودی» با بیان اینکه فلسطین خارج از مسائل سیاسی برای ما مسئله بوده است اظهار داشت: فلسطین تداعی گر غربت انسان در زمین خاکی است، این نگاه باعث نزدیکی ما با مردم فلسطین بوده است.

وی اضافه کرد: امروز که یک قبله ما در دست یهود است و قبله دیگر در دست یهود آل سعود ما از فلسطین می‌توانیم با دنیا حرف بزنیم. شعر برای مسائل جهانی و  فلسطین است. توجه شعر به فلسطین به باعث انقلاب اسلامی بوده است.

داوودی خاطر نشان کرد: کارهای بسیار فراوانی در دست به فلسطین وجود داشته است که اشتراکاتی بین شعر ما و فلسطینیان بوده است. ما به یک رابطه مشترک با فلسطین رسیده است.

«علیرضا قزوه» اظهار داشت: مسئله فلسطین برای ما خیلی مهم است و با استناد به موقعیت منطقه مهمتر خواهد بود و با استناد به صحبت‌های رهبران انقلاب اسلامی ایران، اخبار خوشی خواهد آمد و باور دارم زودتر از ربع قرن حیات رژیم صهیونیستی خاتمه پیدا خواهد کرد.

وی اضافه کرد: موشک سپاه و تفکر «تهرانی مقدم‌ها» اگر نبود دست ما خالی بود. در دنیایی که حرفی از تفکر نیست و جای زور است باید توانمند بود با وجود این ما با تفکر جواب دنیا را می‌دهیم.

انتهای پیغام/۱۲۱

امیدواریم نوشته “منتظر اخبار خوشی از نابودی رژیم صهیونیستی هستیم/ پیش‌بینی رهبران انقلاب در بیشتر مواقع محقق شده است” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۳۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاههای کاربران