مهارت‌آموزی سربازان بعد از انتهای خدمت باید به اشتغال منجر شود

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “مهارت‌آموزی سربازان بعد از انتهای خدمت باید به اشتغال منجر شود” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته خبرنگار دفاعی ایمنی دفاع پرس، سردار فرحی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه در نشست تخصصی مهارت آموزی کارکنان وظیفه که صبح امروز در سالن همایش‌های شهید قندی وزارت ارتباطات و تکنولوژی معلومات برگزار شد، اظهار داشت: بیش از ۱۷۰ تدبیر و پیش نهاد از جانب مقام معظم رهبری پیرامون ارزش دوران خدمت مقدس سربازی و مکان سربازان مطرح شده است. رهبر معظم انقلاب به دفعات در فرمایشات خود آورده‌اند که سربازان فرزندان و آتی‌سازان کشور هستند، این فرمایش مقام معظم رهبری راه را برای ما روشن می‌کند که باید بیش از قبلی به سربازان و طول خدمت آن‌ها توجه مخصوصی داشته باشیم.

وی با اشاره به سربازمحور بودن نیروهای مسلح، اضافه کرد: امروز صحبت از تسلیحات پیشرفته نظامی است که در جهت بازدارندگی و دفاع از کشور به آن نیاز داریم و لازمه تجهیز شدن به ابزارهای نوین نظامی وجود سربازان کارشناس و کارشناس است، دفاع از تمامیت ارضی اولویت سربازان است که آن‌ها باید برای گسترش تخصص و مهارت‌های ضروری در این مسیر قدم بردارند.

سردار فرحی با اشاره به اینکه معضل بیکاری جامعه را به مساله بزرگی کشانده است که باید در جهت افزایش این موقعیت آسیب‌زا تلاش کنیم، گفت: سالانه ۴۰۰ هزار نفر سرباز در نیروهای مسلح بکارگیری می‌شوند و از آن طرف همین تعداد سرباز به طول خدمت خود انتهای می‌دهند و وارد جامعه می‌شوند؛ این یک سرمایه عظیم ملی است که باید در طول دوران خدمت آن‌ها را با مهارت‌هایی که برای مارکت کار ضرورت دارد، آشنا کنیم.

حتما بخوانید   خبرنگاران با اضافه شدن آگاهی مردم نقش مهمی در پیشرفت جامعه دارند

وی گفت: هدف ما از اجرا این همایش‌ها در خصوص مهارت آموزی سربازان این است که جوانی که خدمت مقدس خود را به انتهای رساند، دغدغه کار و ترس از اینکه نتواند برای خود شغلی را دست و پا کند، نداشته باشد. تلاش ما این است که مهارت آموزی سربازی منجر به ورود به مارکت کار و اشتغال باشد.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه با اشاره به ارتقای سطح تحصیلات سربازان درمقایسه با سال‌های قبلی، تصریح کرد: مدرک‌گرایی سربازان نشان می‌دهد که این جوانان علاقه مند و علاقه‌مند به آموزش هستند یکی از اهداف مهم اجرا کلاس‌های مهارت‌آموزی این قشر در مدت خدمت سربازی این است که وقفه‌ای میان آموزش این عزیزان ایجاد نشود.

وی اضافه کرد: از ۱۰ سال قبلی افزایش تحصیلی سربازان چشم‌گیر و قابل توجه بوده است. ورود سربازان تحصیل‌کرده به نیروهای مسلح جهت انجام خدمت در سال ۱۳۸۵ حدود ۱۳ درصد بوده که این محاسبه در سال ۹۵ به ۴۰ درصد گسترش یافته است. چنین آماری امیدبخش است و نشان می دهد که نسل جوان ما به سوی افزایش و پویایی جامعه قدم برمی‌دارند.

انتهای پیغام/ ۱۵۱

امیدواریم نوشته “مهارت‌آموزی سربازان بعد از انتهای خدمت باید به اشتغال منجر شود” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۱۳, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران