ناوگروه صلح و دوستی ایران عازم روسیه شد

در باب دفاع و امنیت نوشته ای داریم با عنوان “ناوگروه صلح و دوستی ایران عازم روسیه شد” که امیدواریم مورد بهره برداری شما قرار بگیرد.

به نوشته گروه دفاعی ایمنی دفاع پرس، فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش صبح امروز (شنبه ۲۲ مهر) در مراسم بدرقه این ناوگروه اظهار داشت: این ناوگروه تشکیل شده از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران دماوند و ناو موشک انداز پیکان است.

دریادار دوم عرشه و ستاد احمدرضا باقری اضافه کرد: تا اینجای کار در راستای اجرای ماموریت‌های ابلاغی محوله به ناوگان شمال نیروی دریایی، پنج ناوگروه صلح و دوستی و یک ناوگروه نیز برای کمپانی در مسابقات ارتش‌های جهان (جام خزر) به کشورهای حاشیه دریای خزر اعزام شده است.

وی با اشاره به ابلاغ پیغام صلح و دوستی ملت و دولت ایران به دولت و ملت جمهوری داغستان روسیه با اسم مهمترین هدف از انجام این سفر تاکید کرد: تا اینجای کار شش بار پرچم جمهوری اسلامی ایران در کشورهای حاشیه خزر به اهتزار درآمده و نمایش اقتدار و توانمندی و صلابت ارتش جمهوری اسلامی ایران همراه با ابزارهای و ابزار موجود ساخته دستان توانمند کارشناسان ایرانی در شرایط تحریم کشور از دیگر اهداف این گونه سفرهاست.

امیر باقری خطاب به پرسنل اعزامی به این سفر، آنها را سفیران ایران در جمهوری داغستان دانست و تاکید کرد: پرسنل اعزامی به این سفر باید در نوع رفتار و گفتار خود همراه با نمایش توانمندی و اقتدار ارتش توجه ویژه داشته باشند چرا که نوع رفتار و اقدام و عملکرد نیز در اجرای مراسمات و تشریفات و حتی در بازدیدهای غیر رسمی بیانگر بخش دیگری از خصوصیات نیروی دریایی ارتش ایران است.

حتما بخوانید   دلیل مشاهده اشیاء نورانی در عده ای از نقاط کشور +جزئیات

وی تصریح کرد: در صورت نمایش هرگونه ضعفی در رفتار و کردار و گفتار غیر از ارزیابی از جانب کشور میزبان، به وجهه نظام و کشور نیز خدشه وارد می‌شود.

پنجمین سفر ناوگروه ایران به کشورهای حاشیه خزر در نوزدهم فروردین امسال انجام شد و تیرماه سال ۹۲ و اسفندماه ۹۵ و مهرماه ۹۴ نیز ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به روسیه سفر کرده بود و شهریور ۹۵ نیز ناوگروهی با نیت تحکیم روابط، به کشور آذربایجان اعزام شده بود.

 

به علاوه از طرف دیگر ناوگروه نیروی دریایی روسیه تا اینجای کار شش بار طی سال‌های ۸۶، ۹۳، ۹۴ و شهریورماه ۹۵ و دو ناوگروه از جمهوری آذربایجان و جمهوری قزاقستان در مهرماه ۹۶ با نیت تحکیم روابط دوستانه و گسترش تعامل دریایی بین دو کشور و به علاوه از طرف دیگر پیشرفت صلح و دوستی در دریای خزر به بندر انزلی سفر کرده است.

 

انتهای پیغام/ ۲۱۱

امیدواریم نوشته “ناوگروه صلح و دوستی ایران عازم روسیه شد” مورد قبول علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۲۳, ۱۳۹۶
دسته بندی : دفاع و امنیت

دیدگاههای کاربران